Księżna Charlene, książę Albert, monakijska rodzina królewska
Fot. Niviere David/ABACAPRESS.COM/East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Ależ one wyrosły! Tak wyglądają dzieci księżnej Charlene i księcia Alberta

Gabriela i Jakub skończyli już 6 lat!

Olga Figaszewska 11 grudnia 2020 07:53
Księżna Charlene, książę Albert, monakijska rodzina królewska
Fot. Niviere David/ABACAPRESS.COM/East News

Księżna Charlene i książę Albert są dumni ze swoich pociech. Bliźniaki Gabriela i Jakub właśnie obchodziły szóste urodziny. Na oficjalnym profilu monakijskiego pałacu pojawiło się urocze zdjęcie, które z miejsca podbiło sieć. Aż trudno uwierzyć, że aż tak wyrośli!

Dzieci księżnej Charlene i księcia Alberta skończyły sześć lat

Przedstawiciele monakijskiego dworu chronią prywatność, ostrożnie dawkują wszystkie informacje, ale tym razem zrobili wyjątek. Nie mogli odmówić sobie tej przyjemności. Na oficjalnym profilu pary pojawiła się wspólna fotografia księcia Jakuba i księżniczki Gabrieli z rodzicami. Bliźniaki świętowały szóste urodziny! „Szczęśliwych szóstych urodzin! Moje piękne dzieci <3”, podpisała ją księżniczka Charlene.

Jak wygląda ich codzienność? Dzieci księżnej Charlene i księcia Alberta pod koniec 2019 roku rozpoczęły edukację w Szkole Publicznej Stella, znajdującej się w dzielnicy La Condamine w Monako. We wrześniu sieć podbiło ich zdjęcie, gdy ubrani w szkolne mundurki czekali przed wejściem do budynku. Kadr rozczulił wielbicieli książęcej pary Monako, a dokładniej czuły gest siostry wobec braciszka.

Bliźniaki za każdym razem, kiedy pojawiają się publicznie wzbudzają zachwyt i kradną całą uwagę. Niektórzy uważają, że książę George i księżniczka Charlotte już mają konkurencję!

Księżniczka Gabriela i książę Jakub – wiek, jak przyszły na świat

Księżniczka Gabriela i książę Jakub przyszli na świat 10 grudnia 2014 roku. Księżna Charlene urodziła poprzez cesarskie cięcie w Klinice Imienia Księżnej Grace. Okazuje się, że księżniczka Gabriela Teresa Maria jest starsza o dwie minuty od swojego braciszka, księcia Jakuba Honoriusza Rainiera. Narodziny nowych członków rodziny książęcej zostały uczczone wystrzeleniem czterdziestu dwóch strzałów z Fortu Antoine, a dzwony kościelne biły przez piętnaście minut.

Zgodnie z zasadami dziedziczenia, książę Jakub zajmuje pierwsze miejsce w linii sukcesji monakijskiego tronu. Jeżeli w przyszłości zostanie księciem Monako, prawdopodobnie przyjmie imię Jakub II. Książę Albert nadał synowi tradycyjny tytuł markiza Baux, a córce tytuł hrabiny Carladès.  

Książę Albert i księżna Charlene raz z dziećmi, czerwiec 2020

Księżna Charlene, Monako, monakijska rodzina królewska, książę Albert
Fot. Splash News/East News

księżnej Charlene 	książę Jakub i księżniczka Gabriela z Monako, dzieci księcia Alberta i księżnej Charlene
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?