Księżna Charlene, książę Albert, monakijska rodzina królewska
Fot. Niviere David/ABACAPRESS.COM/East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Ależ one wyrosły! Tak wyglądają dzieci księżnej Charlene i księcia Alberta

Gabriela i Jakub skończyli już 6 lat!

Olga Figaszewska 11 grudnia 2020 07:53
Księżna Charlene, książę Albert, monakijska rodzina królewska
Fot. Niviere David/ABACAPRESS.COM/East News

Księżna Charlene i książę Albert są dumni ze swoich pociech. Bliźniaki Gabriela i Jakub właśnie obchodziły szóste urodziny. Na oficjalnym profilu monakijskiego pałacu pojawiło się urocze zdjęcie, które z miejsca podbiło sieć. Aż trudno uwierzyć, że aż tak wyrośli!

Dzieci księżnej Charlene i księcia Alberta skończyły sześć lat

Przedstawiciele monakijskiego dworu chronią prywatność, ostrożnie dawkują wszystkie informacje, ale tym razem zrobili wyjątek. Nie mogli odmówić sobie tej przyjemności. Na oficjalnym profilu pary pojawiła się wspólna fotografia księcia Jakuba i księżniczki Gabrieli z rodzicami. Bliźniaki świętowały szóste urodziny! „Szczęśliwych szóstych urodzin! Moje piękne dzieci <3”, podpisała ją księżniczka Charlene.

Jak wygląda ich codzienność? Dzieci księżnej Charlene i księcia Alberta pod koniec 2019 roku rozpoczęły edukację w Szkole Publicznej Stella, znajdującej się w dzielnicy La Condamine w Monako. We wrześniu sieć podbiło ich zdjęcie, gdy ubrani w szkolne mundurki czekali przed wejściem do budynku. Kadr rozczulił wielbicieli książęcej pary Monako, a dokładniej czuły gest siostry wobec braciszka.

Bliźniaki za każdym razem, kiedy pojawiają się publicznie wzbudzają zachwyt i kradną całą uwagę. Niektórzy uważają, że książę George i księżniczka Charlotte już mają konkurencję!

Księżniczka Gabriela i książę Jakub – wiek, jak przyszły na świat

Księżniczka Gabriela i książę Jakub przyszli na świat 10 grudnia 2014 roku. Księżna Charlene urodziła poprzez cesarskie cięcie w Klinice Imienia Księżnej Grace. Okazuje się, że księżniczka Gabriela Teresa Maria jest starsza o dwie minuty od swojego braciszka, księcia Jakuba Honoriusza Rainiera. Narodziny nowych członków rodziny książęcej zostały uczczone wystrzeleniem czterdziestu dwóch strzałów z Fortu Antoine, a dzwony kościelne biły przez piętnaście minut.

Zgodnie z zasadami dziedziczenia, książę Jakub zajmuje pierwsze miejsce w linii sukcesji monakijskiego tronu. Jeżeli w przyszłości zostanie księciem Monako, prawdopodobnie przyjmie imię Jakub II. Książę Albert nadał synowi tradycyjny tytuł markiza Baux, a córce tytuł hrabiny Carladès.  

Książę Albert i księżna Charlene raz z dziećmi, czerwiec 2020

Księżna Charlene, Monako, monakijska rodzina królewska, książę Albert
Fot. Splash News/East News

księżnej Charlene 	książę Jakub i księżniczka Gabriela z Monako, dzieci księcia Alberta i księżnej Charlene
Fot. Getty Images

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.