EN_01199381_2818, księżna Charlene, książę Albert, 2016
Fot. AP/East News
królewskie życie

Monakijski władca, Książę Albert II - jego oblicze skandalisty

Czym zasłużył na takie miano?

Marcjanna Maryszewska 25 maja 2022 13:40
EN_01199381_2818, księżna Charlene, książę Albert, 2016
Fot. AP/East News

Od wielu lat dworu w Monako nie opuszcza atmosfera skandalu. W końcu rządzi na nim jeden z większych skandalistów europejskiej monarchii, czyli książę Albert. Nie bez przyczyny zyskał taką opinię... Przypomnijmy sobie największe afery z jego udziałem.

„Najbardziej skandaliczny książę w Europie” 

Książę Albert II Grimaldi jest synem hollywoodzkiej aktorki Grace Kelly, oraz księcia Rainiera III Grimaldi. W tym roku skończy 64 lata, a od 2005 roku pełni rolę księcia Monako. U swojego boku ma małżonkę - księżną Charlene Grimaldi, czyli byłą pływaczkę olimpijską. Swoją karierę prawdopodobnie zakończyła dla męża. Doczekali się wspólnie bliźniaków – Jakuba i Gabrieli, którzy niedawno skończyli 7 lat. Oboje są potencjalnymi następcami tronu w przyszłości. 

Jednak księcia Alberta kojarzy się przede wszystkim... Po jego słabości do pięknych kobiet. Z jakiegoś powodu cieszył się wśród nich ogromnym powodzeniem 

Gdy kończył 43 lata, światową prasę obiegły zdjęcia, na których ugania się po plaży za półnagimi kobietami.  Zawsze pociągały go modelki i mistrzynie sportu o pięknych, posągowych kształtach.  Wiązano go z najsłynniejszymi królowymi wybiegów: Naomi Campbell, Karen Mulder czy Adrianą Sklenarikovą.  

Książę Albert miał być również widywany w gejowskich klubach, gdzie bawił się w towarzystwie drag queens. Z tego powodu podejrzewano go o homoseksualne upodobania. 

Lecz tego mało chlubnego tytułu „Najbardziej skandalicznego Księcia” władca doczekał się głównie ze względu na swoje liczne romanse. Media podają, że książę Albert mógł mieć kontakt nawet z ponad 400 kobietami łącznie! Jednak światem najbardziej wstrząsnęły te, które zaowocowały nieślubnymi dziećmi. 

Czytaj też: Królewskie seanse spirytystyczne: przywołanie ducha Barbary Radziwiłłówny na Wawelu

księżna Charlene, książę Albert, księżniczka Gabriella, książę Jacques, monakijska rodzina królewska
Fot. VALERY HACHE/AFP/East News

Rodzina królewska z Monako na dorocznej mszy dziękczynnej, Listopad 2021

Niespodziewane ojcowskie zobowiązania 

Niedługo po tym, jak książę zasiadł na tronie, wybuchł pierwszy skandal. Czarnoskóra stewardessa, Nicole Coste ogłasza w „Paris Matchu”, że jej dwuletni syn - Aleksander Coste - jest również synem samego księcia. On zaś w odpowiedzi obiecał, że uzna syna po wykonaniu niezbędnych badań genetycznych. Obietnicy jednak nie dotrzymał, co rozsierdziło kobietę. Nicole rozpętała w mediach prawdziwą burzę i mimo początkowej niechęci, książę Albert wystosował oświadczenie i przyznał się do ojcostwa. 

Książę nawiązał również przelotną znajomość z Amerykanką Tamarą Rotolo. Przebywała ona w Monako jako kelnerka podczas turnieju tenisa. W efekcie ich krótkiego romansu urodziła się Jasmine Grace, którą jej biologiczny ojciec poznał osobiście dopiero po 11 latach! Tamara, mimo bycia mężatką, nie ukrywała kto jest ojcem jej córki. Książę Albert nie zamierzał początkowo uznać dziecka, jednak ostatecznie zmienił zdanie i uznał Jasmine za córkę. 

Pod koniec 2020 roku wybuchł kolejny skandal, kiedy to władca otrzymał pozew sądowy od kobiety, która twierdziła, że jej piętnastoletnia córka jest również jego dzieckiem. Mieli poznać się, gdy księcia Alberta i księżną Charlene zaczynało już łączyć głębsze uczucie. 
Dorastałam bez ojca, a teraz, kiedy wreszcie cię odnalazłam, ty nie chcesz mnie widzieć” - takie słowa skierowała dziewczynka do księcia w liście, do którego załączono pozew. 

Zobacz też: Książę Karol i księżna Camilla zadebiutują przed kamerą. Wystąpią w popularnym serialu

Smutny los księżnej Charlene 

W 2011 roku, kiedy książęca para brała ślub, media zalało zdjęcie panny młodej, która wyglądała na bardzo nieszczęśliwą pomimo wspaniałej ceremonii. Plotki głoszą, że zmuszono ją do ślubu z księciem Albertem, a tamtego dnia ona sama była bliska, aby zbiec z miejsca zdarzenia. 
Mimo, że ostatecznie do legendarnej ucieczki sprzed ołtarza nie doszło... Mogła planować ją parę dni wcześniej. Bowiem świadkowie widzieli, jak Charlene Wittstock została zatrzymana przez policję na lotnisku w Monako na krótko przed ślubem. I chociaż rzekomo chciała polecieć na zakupy do Paryża, podobno sam książę Albert nakazał odwieźć ją z powrotem do pałacu.  
Przyczyną rozpaczliwych działań Charlene miały być zdrady męża oraz kolejny ojcowski skandal... 

Księżna Charlene nigdy nie odniosła się do romansów i wybryków męża publicznie, jednak jej zachowanie skłania internautów do spekulacji, czy aby na pewno jest w tym małżeństwie szczęśliwa. Potencjalne skoki w bok w trakcie trwania ich związku dolewają oliwy do ognia.  Kolejne tajemnice monakijskiej monarchii zapewne w końcu ujrzą światło dzienne.  

Czytaj także: Ojciec Meghan Markle trafił do szpitala. „Prawdopodobnie doznał rozległego udaru mózgu”

Księżna Charlene, książę Albert, 09.2020
Fot. ERIC GAILLARD/AFP/East News
Książę Albert i księżna Charlene na czerwonym dywanie, 2020 Monte-Carlo Gala

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.