Książę Jacques i księżniczka Gabriella mają już 7 lat!

Gabriela Czernecka 29 marca 2022 10:28

Książę Jacques i księżniczka Gabriella w grudniu ubiegłego roku skończyli siedem lat. Bliźnięta są oczkiem w głowie rodziców, księcia Alberta II i księżnej Charlene. Przyszli na świat 10 grudnia 2014 roku. Najpierw księżniczka Gabriella Theresa Maria, a dwie minuty później jej brat, książę Jacques Honore Rainier. Zobaczcie ich najsłodsze zdjęcia!

Dzieci księcia Alberta II i księżnej Charlene

Dzieci księcia Alberta II i księżnej Charlene, książę Jacques i księżniczka Gabriella, przyszli na świat 10 grudnia 2014 roku. Książęca para Monako chętnie opowiada o pociechach w wywiadach. W jednym z nich książę Albert przyznał: „Od początku byli śpiochami. I oczywiście, wciąż zdarzają się noce kiedy muszą spać z nami”, wspomniał. 

Zobacz: Książęca para Monako pokazała się z dziećmi. Wszyscy patrzyli na księcia Alberta!

W rozmowie z Paris Match książę Monako wyznał, że dzieci chętnie się uczą: „Gabriella jako pierwsza nauczyła się liter i cyfr, ale Jacques szybko ją dogonił. Myślę, że to całkowity wpływ Charlene, naprawdę nieźle sobie radzą”. „Są urocze i mają niewyczerpane źródła energii! Są w cudownym wieku. Bycie daleko ode mnie wydaje się dla nich niewyobrażalne. Chcą wiedzieć wszystko, zadają mi tysiące pytań. Chcą wszystkiego spróbować. Niedawno Gabriella uderzyła się o kant stołu, a jej brat zaczął uderzać rączkami w stół, krzycząc 'zły stół'. Jacques jest bardzo opiekuńczy w stosunku do siostry. Mogę spędzać wiele godzin patrząc na to co robią”, wyznała z kolei księżna Charlene.

Czytaj też: Przyjaciółka Diany nie odwróciła się od rodziny królewskiej po jej śmierci. Została chrzestną księcia George'a

7. Urodziny księcia Jacquesa i księżniczki Gabielli

Urodziny księcia Jacquesa i księżniczki Gabielli od samego początku obchodzone są w wyjątkowy sposób. Pierwsze urodziny świętowali wraz z obywatelami Monako na Place D’Armes, gdzie czekało na nich małe przyjęcie wśród obywateli Księstwa. Drugie urodziny odbyły się w Yacht Club w Monako, a tematem przewodnim było safari. Było to przyjęcie niespodzianka - na dzieci czekał pociąg, który zabrał je na imprezę. Trzecie urodziny zorganizowane zostały w przedszkolu dzieci, a następnie w gronie rodzinnym w letniej rezydencji.

Zobacz: Dzieci księżnej Charlene na czas jej choroby uczą się w pałacu. Będą miały smutne urodziny bez mamy?

W 2018 roku urodziny księcia Jacquesa i księżniczki Gabrielli zorganizowano w Pałacu Książęcym - książę pojawił się w bluzie Spidermana, a księżniczka w sukience w gwiazdki. W 2019 roku motywem przewodnim urodzin były Smerfy. W minionym roku dzieci księżnej Charlene i księcia Alberta ze względu na pandemię spędziły swoje święto w gronie najbliższych. Jak spędzą te święta? 7. urodziny nie zapowiadały się zbyt dobrze. Mama Jacquesa i Gabrielli przebywała w zamkniętym ośrodku, gdzie jak przyznał książę Albert walczyła o odzyskanie zdrowia psychicznego i fizycznego. Bliźnięta musiały więc spędzić ten dzień z dala od mamy. 

Zobaczcie, jak zmieniały się dzieci księcia Alberta i księżnej Charlene!  

Zobacz także: Książę William reaguje w sprawie protestów przeciwko wizycie jego i księżnej Kate w Belize i na Jamajce

1/7
dzieci księżnej Charlene
Copyright @Patrick van Katwijk/DPP/face to face
1/7

Książę Jacques i księżniczka Gabriella przyszli na świat 10 grudnia 2014 roku.

2/7
książę Jacques i księżniczka Gabriella Monako
Copyright @AP/East News
2/7

Dzieci księżnej Charlene i księcia Alberta urodziły się przez cesarskie cięcie w Klinice Imienia Księżnej Grace.

3/7
dzieci księżnej Charlene Gabriella i Jacques
Copyright @SplashNews.com/East News
3/7

Choć księżniczka Gabriella jest starsza od brata o dwie minuty, to zgodnie z zasadami dziedziczenia, książę Jacques zajął pierwsze miejsce w linii sukcesji monakijskiego tronu.

4/7
dzieci księżnej Charlene Gabriella i Jacques
Copyright @SplashNews.com/East News
4/7

Książę Albert po narodzinach nadał dzieciom tytuły - synowi tytuł markiza Baux, a córce tytuł hrabiny Carlades.

5/7
dzieci księcia Alberta II Gabriella i Jacques
Copyright @SplashNews.com/East News
5/7

Dziś książę Jacques i księżniczka Gabriella obchodzą siódme urodziny. 

6/7
dzieci księcia Alberta II Gabriella i Jacques
Copyright @SplashNews.com/East News
6/7

Dzieci Charlene i Alberta często towarzyszą im podczas publicznych wystąpień.

7/7
książę Jacques i księżniczka Gabriella Monako
Copyright @VALERY HACHE/AFP/East News
7/7

Czy nie są urocze?

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.