Książę William ostrzega Meghan. Konflikt trwa?
Fot. Richard Stonehouse/Getty Images / Chris Jackson - WPA Pool/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę William ostrzega Meghan Markle. Tak staje w obronie księżnej Kate

Jak zachowa się Harry? Brat nie szczędził gorzkich słów jego żonie

Ksenia Krasko 14 maja 2021 11:15
Książę William ostrzega Meghan. Konflikt trwa?
Fot. Richard Stonehouse/Getty Images / Chris Jackson - WPA Pool/Getty Images

Jak donoszą zachodnie media, konflikt w rodzinie królewskiej przybiera na sile. Chodzi oczywiście o spory młodych royalsów, a właściwie dwóch par – Kate i Williama oraz Meghan i Harry’ego. Synowie Diany wciąż nie mogą się porozumieć, a ich kłótnie mają wpływ na relacje ich żon. Podobno William nie wybaczył bratu, że ten ujawnił światu rodzinne tajemnice. Najbardziej bolą go jednak uwagi Meghan, która uderzyła w jego żonę Kate. Swoje niezadowolenie miał okazać podczas krótkiej, ale treściwej rozmowy z księżną Sussex.

Książę William ostrzegł Meghan. Padły mocne słowa

Ostatnie spotkanie królewskich braci przebiegło w przykrej atmosferze, ponieważ widzieli się na pogrzebie ukochanego dziadka, księcia Filipa. Nawet w tak trudnej chwili oczy całego świata były zwrócone na nich, a każdy gest podlegał osobnej interpretacji. Media uchwyciły moment, kiedy książę William i książę Harry zaczęli rozmawiać po ceremonii. Wydawało się, że wyjaśnią sobie wiele spraw, jednak niemal natychmiast pojawiły się kolejne doniesienia, że wciąż nie ma między nimi zgody.

ZOBACZ: Książę Harry i książę William wciąż w konflikcie. Teraz pokłócili się o matkę...

Podobno to księżna Cambridge namówiła Williama i Harry’ego do rozmowy. Najpierw sama zamieniła kilka słów z Harrym – mieli kiedyś doskonałą relację, pomimo plotek o tym, że młodszy syn Diany był zazdrosny o narzeczoną brata, a właściwie o to, że William zakłada rodzinę, a on zostaje sam. Gest Kate spodobał się internautom, a niektórzy wskazują, że to jednak Meghan może prowokować kłótnie w ich gronie.

Zachodnie media zwracają uwagę, że księżna Sussex rzeczywiście zachowuje się tak, jakby chciała dopiec żonie Williama. Przykładem złośliwości ma być fakt, że Meghan zapowiedziała premierę swojej książki dla dzieci (o tytule The Bench) kilka dni przed charytatywną akcją Kate, nad którą księżna długo pracowała. Co prawda potem Kate promowała kanał YouTube w dzień drugich urodzin syna księżnej Sussex, Archiego...

Zachowanie Meghan mocno zirytowało Williama, który nie zamierza milczeć. Jak ujawnił magazyn Woman’s Day, ostrzegł była aktorkę, aby dała spokój jego żonie. Podobno skontaktował się z małżonką młodszego brata i powiedział jej parę mocnych słów, zaznaczając, że to „pierwsze i ostatnie ostrzeżenie”. Nie wiadomo jednak, co dokładnie jej przekazał... „Kate nadal czuje się upokorzona po wywiadzie z Oprah. Bardzo jej się nie podoba, że Meghan publicznie wyprała ich brudy, odwracając uwagę od ogromu pracy charytatywnej, jaką ona i William wykonują w Wielkiej Brytanii”, przekazał informator tabloidu.

ZOBACZ: Księżna Kate mści się na Meghan Markle? Tym razem chodzi o urodziny Archiego

Książę William skłócony z Harrym i Meghan. O co?
Fot. Eddie Mulholland - WPA Pool/Getty Images

Konflikt Williama i Harry’ego przybiera na sile?

Doniesienia Woman’s Day nie zawsze są prawdziwe, dlatego śmiało można założyć, że to kolejna z takich plotek. Konflikt królewskich braci pozostaje jednak faktem. William nie może pogodzić się z tym, że książę Harry uderzył w Elżbietę II, a jego samego nazwał „więźniem monarchii”. Ma też żal za słowa, że brytyjska monarchia to rodzina rasistów, co skomentował nawet w rozmowie z dziennikarzami, czego zazwyczaj nie robi.

Eksperci ds. royalsów zadają sobie pytanie, czy bracia pojawią się razem na odsłonięciu pomnika na cześć ich matki, księżnej Diany. Ceremonia ma odbyć się pierwszego lipca, a już pojawiają się głosy, że nawet w tak istotnej dla nich sprawie nie mogą się porozumieć i chcą wygłosić osobne przemówienia.

Niektórzy zastanawiają się, czy Harry w ogóle dotrze na wydarzenie, czy jego wymówką będą narodziny drugiego dziecka. Jak stwierdził niedawno dziennikarz Russell Myers, „jeśli pomnik odsłonią William i Kate, będzie to wielki wstyd”. I będzie to koniec jakiekolwiek szansy na normalną relację synów Lady Di. 

ZOBACZ: Harry nie pojawi się na odsłonięciu pomnika księżnej Diany? Ma powody, żeby tak zrobić

Książę Harry i książę William - jak wygląda ich relacja?
Fot. Mark Cuthbert/UK Press via Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.