Książę Harry nie wróci już do Wielkiej Brytanii?
Fot. Chris Jackson - Pool/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Harry nie pojawi się na odsłonięciu pomnika księżnej Diany? Ma powody, żeby tak zrobić

Książę Sussex „zraził się” chłodnym przyjęciem rodziny. Co dalej?

Ksenia Krasko 1 maja 2021 08:50
Książę Harry nie wróci już do Wielkiej Brytanii?
Fot. Chris Jackson - Pool/Getty Images

Kiedy ujawniono, że Harry przyjedzie na pogrzeb dziadka, księcia Filipa, media zaczęły się zastanawiać, na jak długo zostanie w rodzinnym kraju. Jak początkowo sugerowano, książę miał wracać do żony i dziecka po urodzinach królowej Elżbiety II, które miały miejsce zaledwie kilka dni po pożegnaniu z jej małżonkiem. Tak się jednak nie stało, bo Harry niemal natychmiast wrócił do USA. Następna wizyta księcia Sussex w Wielkiej Brytanii zaplanowana jest na koniec czerwca, jednak już teraz uważa się, że zrezygnuje z tej podróży. Trudno w to jednak uwierzyć, ponieważ wyjazd ma ścisły związek z ukochaną mamą Harry’ego, księżną Dianą.

Książę Harry nie pojawi się na odsłonięciu pomnika Diany?

Uroczyste odsłonięcie pomnika na cześć zmarłej księżnej Diany ma odbyć się pierwszego lipca. Nie jest to data przypadkowa – w tym dniu „królowa ludzkich serc” skończyłaby 60 lat. Nad projektem, który stanie w ogrodzie na tyłach Pałacu Kensington, czuwają najlepsi architekci, a za pomysł odpowiadają William i Harry.

Królewski ekspert i dziennikarz Daily Mirror Russell Myers sugeruje, że młodszy syn Diany nie przyleci na wydarzenie, pomimo faktu, że jest dla niego bardzo ważne. I ma co najmniej dwa powody, aby podjąć taką decyzję.

Pierwszym z nich jest niewątpliwie napięta relacja z członkami rodziny i fakt, jak powitali go, kiedy przybył na pogrzeb księcia Edynburga. „Niektóre osoby naprawdę odniosły się do niego dość chłodno i być może trochę go to zszokowało. Zraził się takim przyjęciem”, twierdzi Myers. Według informatorów, podczas ceremonii księżniczka Anna i hrabina Sophie wymownie go ignorowały, podobnie jak książę Edward.

Według doniesień brytyjskich mediów, Harry nie porozumiał się też z ojcem i bratem, którym próbował wytłumaczyć, dlaczego udzielił wywiadu Oprah Winfrey. Książę William wciąż nie może wybaczyć bratu, że tak wiele ujawnił, ale podobno książę Karol złagodził nastawienie, ponieważ tęskni za młodszym synem. Nie ma jednak mowy o poprawnej relacji. Tym bardziej wydaje się, że Harry nie będzie chciał odwiedzać rodziny po raz kolejny, nawet w tak ważnym dla niego dniu. Ma zresztą jeszcze jedną wymówkę.

ZOBACZ: O tym William i Harry rozmawiali na pogrzebie księcia Filipa. Ujawniono szczegóły

Książę Harry i książę William mają odsłonić pomnik księżnej Diany. Zdjęcie z 1989 roku

Księżna Diana z synami Harrym i Williamem
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images

Harry nie przyjedzie do Londynu przez ciążę Meghan

Russell Myers, który porozmawiał o możliwej decyzji Harry’ego z Daily Express, jest przekonany, że książę nie poleci w lipcu do Wielkiej Brytanii. Powód jest prosty – chodzi oczywiście o narodziny drugiego dziecka pary. Oczekuje się, że córka Harry’ego i Meghan Markle urodzi się właśnie latem.

Myers zaznacza jednak, że młody royals może wyrządzić sobie krzywdę. „Jeśli dojdzie do tego, że pomnik poświęcony Lady Di odsłonią William i Kate, będzie to wielki wstyd”, stwierdził ekspert. Jest przekonany, że nieobecność Harry’ego raz na zawsze przekreśli szansę na naprawę relacji z Williamem. 

Książę Harry i książę William nie pogodzą się?

Książęta Harry i William odsłonią pomnik ku czci księżnej Diany
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.