królowa Elżbieta II płacze
Fot. Getty Images
o TYM SIĘ MÓWI

Kolejny cios dla królowej Elżbiety II. W dniu pogrzebu męża straciła jeszcze jedną bliską osobę

Pałac Buckingham w żałobie

Gabriela Czernecka 20 kwietnia 2021 20:49
królowa Elżbieta II płacze
Fot. Getty Images

Królowa Elżbieta II w środę 21 kwietnia 2021 roku skończy 95 lat. To nie będą dla niej radosne urodziny, Monarchini przeżywa teraz trudne chwile. Kilkanaście dni temu straciła ukochanego męża, księcia Filipa, u boku którego spędziła niemal całe życie. Niestety okazuje się, że w dniu pogrzebu męża dowiedziała się o śmierci jednego z najlepszych przyjaciół. Nie żyje Michael Osmand. 

Królowa Elżbieta II w żałobie 

Śmierć księcia Filipa odcisnęła mocne piętno na monarchini. Książę Edynburga odszedł 9 kwietnia, a 17 kwietnia odbył się jego pogrzeb. Królowa pożegnała ukochanego męża w towarzystwie najbliższych. Pandemia koronawirusa zobowiązała rodzinę królewską do przestrzegania obostrzeń i w ceremonii pogrzebowej udział wzięło tylko trzydzieści osób, które wybrała sama królowa. Monarchini, którą od najmłodszych lat uczono, by nie okazywała uczuć, tym razem nie kryła łez. Trudno się dziwić, w końcu razem przeszli naprawdę wiele…

PolecamyKsiążę Filip nigdy się z tym nie pogodził. Mąż królowej doświadczył ogromnej rodzinnej tragedii

Królowa Elżbieta II żałoba
Fot. Getty Images

Ten czas z pewnością nie jest dla niej łatwy, szczególnie, że w środę skończy 95 lat. W tym trudnym czasie nie sposób myśleć o pozytywnych chwilach. Jeszcze nie pogodziła się ze stratą męża, a tymczasem już zmaga się z kolejną smutną wiadomością.  Jak podaje The Times, w dniu pogrzebu księcia Filipa zmarł wieloletni doradca królowej.

Zmarł Michael Oswald. Kim był jeden z najważniejszych mężczyzn w życiu królowej?

Kim był Michael Oswald? Był jednym z najbardziej zaufanych pracowników monarchini. Służbę u boku królowej pełnił przez ponad dwadzieścia lat. Szczególnie służył radą podczas wyścigów konnych, doradzał także w kwestii zarządzania królewską stadniną. Co ciekawe, wcześniej służył u boku Elżbiety Bowes-Lyon, Królowej Matki. Był jej osobistym doradcą, a tę funkcję pełnił w latach 1970-2002. Po służbie u Królowej Matki, został doradcą królowej.

Zobacz równieżKrólowa Matka podzieliła majątek między Williama i Harry'ego. Jeden dostał jednak więcej...

„Zawsze mawiał, że ma najlepszą pracę, jaką ktokolwiek mógłby mieć. Przez całe życie po prostu robił to, co robiłby, gdyby był na tyle bogaty, że nie musiałby pracować”, wyznała wdowa po Oswaldzie, Lady Angela w rozmowie z Racing Post.

Michael Oswlad zmarł po walce z chorobą w wieku 86 lat.  

Królowa Elżbieta II płacze
Fot. Getty Images

Królowa Elżbieta II smutna
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?