królowa Elżbieta II płacze
Fot. Getty Images
o TYM SIĘ MÓWI

Kolejny cios dla królowej Elżbiety II. W dniu pogrzebu męża straciła jeszcze jedną bliską osobę

Pałac Buckingham w żałobie

Gabriela Czernecka 20 kwietnia 2021 20:49
królowa Elżbieta II płacze
Fot. Getty Images

Królowa Elżbieta II w środę 21 kwietnia 2021 roku skończy 95 lat. To nie będą dla niej radosne urodziny, Monarchini przeżywa teraz trudne chwile. Kilkanaście dni temu straciła ukochanego męża, księcia Filipa, u boku którego spędziła niemal całe życie. Niestety okazuje się, że w dniu pogrzebu męża dowiedziała się o śmierci jednego z najlepszych przyjaciół. Nie żyje Michael Osmand. 

Królowa Elżbieta II w żałobie 

Śmierć księcia Filipa odcisnęła mocne piętno na monarchini. Książę Edynburga odszedł 9 kwietnia, a 17 kwietnia odbył się jego pogrzeb. Królowa pożegnała ukochanego męża w towarzystwie najbliższych. Pandemia koronawirusa zobowiązała rodzinę królewską do przestrzegania obostrzeń i w ceremonii pogrzebowej udział wzięło tylko trzydzieści osób, które wybrała sama królowa. Monarchini, którą od najmłodszych lat uczono, by nie okazywała uczuć, tym razem nie kryła łez. Trudno się dziwić, w końcu razem przeszli naprawdę wiele…

PolecamyKsiążę Filip nigdy się z tym nie pogodził. Mąż królowej doświadczył ogromnej rodzinnej tragedii

Królowa Elżbieta II żałoba
Fot. Getty Images

Ten czas z pewnością nie jest dla niej łatwy, szczególnie, że w środę skończy 95 lat. W tym trudnym czasie nie sposób myśleć o pozytywnych chwilach. Jeszcze nie pogodziła się ze stratą męża, a tymczasem już zmaga się z kolejną smutną wiadomością.  Jak podaje The Times, w dniu pogrzebu księcia Filipa zmarł wieloletni doradca królowej.

Zmarł Michael Oswald. Kim był jeden z najważniejszych mężczyzn w życiu królowej?

Kim był Michael Oswald? Był jednym z najbardziej zaufanych pracowników monarchini. Służbę u boku królowej pełnił przez ponad dwadzieścia lat. Szczególnie służył radą podczas wyścigów konnych, doradzał także w kwestii zarządzania królewską stadniną. Co ciekawe, wcześniej służył u boku Elżbiety Bowes-Lyon, Królowej Matki. Był jej osobistym doradcą, a tę funkcję pełnił w latach 1970-2002. Po służbie u Królowej Matki, został doradcą królowej.

Zobacz równieżKrólowa Matka podzieliła majątek między Williama i Harry'ego. Jeden dostał jednak więcej...

„Zawsze mawiał, że ma najlepszą pracę, jaką ktokolwiek mógłby mieć. Przez całe życie po prostu robił to, co robiłby, gdyby był na tyle bogaty, że nie musiałby pracować”, wyznała wdowa po Oswaldzie, Lady Angela w rozmowie z Racing Post.

Michael Oswlad zmarł po walce z chorobą w wieku 86 lat.  

Królowa Elżbieta II płacze
Fot. Getty Images

Królowa Elżbieta II smutna
Fot. Getty Images

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.