książę William, księżna Kate
Fot. Chris Jackson / Getty Images for St James's Palace
kRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielkie zmiany u Kate i Williama. Szykuje się rewolucja na królewskim dworze!

Królowa Elżbieta II doceniła małżeństwo!

Gabriela Czernecka 21 maja 2021 16:58
książę William, księżna Kate
Fot. Chris Jackson / Getty Images for St James's Palace

Książę William i księżna Kate szykują się do nowej roli w rodzinie królewskiej? Monarchini właśnie wyróżniła ich w wyjątkowy sposób. Szczegóły ujawnia jeden z tabloidów. Wygląda na to, że Windsorowie pogodzili się z odejściem Meghan i Harry'ego i już rozpoczęli podział obowiązków.

Kate i William wyróżnieni przez królową

Odkąd Meghan i Harry odeszli z pełnienia królewskich obowiązków, wykonywane przez nich powinności zostały rozdzielone pomiędzy wyższą rangą członków rodziny królewskiej. Dzięki temu coraz częściej publicznie pojawiają się choćby hrabia i hrabina Wessex. W dużej mierze najwięcej na swoje barki wzięli jednak Kate i William, którzy dziś tworzą jedną z ulubionych par Brytyjczyków. Ci doceniają, że mimo ogromu obowiązków, świetnie sprawdzają się w roli rodziców, a jednocześnie służą królowej wsparciem i ramieniem w tym trudnym dla niej czasie. Po stracie księcia Filipa powrót do obowiązków z pewnością nie był dla monarchini łatwy. Wsparcie najbliższych było więc nieocenione. 

Zobacz: Książę William ostrzegaMeghan Markle. Tak staje w obronie księżnej Kate

książę William, księżna Kate
Fot. Kensington Palace via Getty Image

Kate i William otrzymają nowe tytuły?

Według New Idea, królowa postanowiła podziękować tym, którzy w tym wyjątkowym czasie, udzielili jej największego wsparcia. Monarchini niedawno wróciła do pełnienia obowiązków na oficjalnym otwarciu parlamentu. W tym dniu towarzyszył jej książę Karol z żoną, księżną Camillą. Zdaniem magazynu najstarszy syn królowej od jakiegoś czasu stopniowo przejmuje obowiązki matki. Monarchini część z nich postanowiła także oddać następnemu w kolejce do brytyjskiego tronu następcy, czyli Williamowi: „To odpowiedni czas, by przekazała większą odpowiedzialność młodszym członkom rodziny królewskiej, a konkretnie Kate i Williamowi”, podaje jeden z tabloidów. 

Internauci już jakiś czas temu zwrócili uwagę na to, że książęca para Cambridge w dyskretny sposób pokazuje, że ich rola w pałacu jest coraz ważniejsza. Para zmieniła nawet nazwę swojego profilu na Instagramie. Małżeństwo nie chce być kojarzone jako ci, którzy są w gronie zamieszkujących Pałac Kensington, ale zgodnie z przysługującymi im tytułami jako diuk i księżna Cambridge. Ma to być pierwszy etap przygotowujący ich do przejęcia po Karolu i Camilli tytułu księżnej i księcia Walii. Zdaniem brytyjskiej prasy, królowa po śmierci Filipa chce być gotowa na wszystko.

Zobacz również:  Jakim królem będzie książę Karol? Brytyjczycy drżą o przyszłość monarchii

książę William, księżna Kate, książę harry przemowa
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images)

Wielkie zmiany w pałacu

Jak podaje Daily Mail, ze względu na zaawansowany wiek Elżbieta II zdaje sobie sprawę, że jej panowanie powoli dobiega końca. Zanim to jednak nastąpi chce zadbać, by ci, którzy pozostaną, godnie ją zastąpili. Mowa oczywiście nie tylko o Karolu i Camilli, ale także o księciu Williamie i księżnej Kate.  „Nie popełnijcie błędu w ocenie, trwają aktywne działania, mające na celu wprowadzenie Kate i Williama w obowiązki Księcia i Księżnej Walii, mają na to błogosławieństwo królowej i Karola. Całkowicie zgadzają się, że zasługują na ten tytuł i nie tylko”, dodaje źródło magazynu New Idea

Faktycznie, trudno nie zauważyć, że w ostatnim czasie Kate i William wzięli na siebie ciężar reprezentowania monarchii. Szczególnie widać to było, gdy ogłoszono pandemię koronawirusa i królowa ze względu na zaawansowany wiek wycofała się nieco z pełnienia obowiązków. W tym czasie to małżeństwo Cambridge reprezentowało królową i świetnie radziło sobie w tej roli. Wygląda na to, że rodzina Windsorów pogodziła się już z odejściem Meghan i Harry'ego i nie przypuszcza, by para kiedykolwiek planowała powrócić... 

książę William, księżna Kate, książę harry przemowa
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?