Zachowanie księżnej poddano szczegółowej analizie

Gabriela Czernecka 15 kwietnia 2022 12:57

Najmłodsi członkowie rodziny królewskiej zawsze wzbudzają największą uwagę. Nic więc dziwnego, że gdy książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis pojawiają się u boku swoich rodziców na różnych uroczystościach, to rozczulają fanów rodziny królewskiej między innymi umiejętnością zachowania się na oficjalnych wystąpieniach. Nie jest to tylko zasługa samej niani, ale także księżnej Kate, która jest bardzo zaangażowana w wychowanie swoich pociech. Eksperci od mowy ciała opisali jaką mamą jest żona księcia Williama analizując jej zachowanie.

Księżna Kate jako mama

Księżna Kate jest mamą trójki dzieci - księcia George'a, księżniczki Charlotte i księcia Louisa. Choć w przestrzeganiu protokołu dorównuje samej królowej, to w kwestii wychowywania dzieci panie są kompletnym przeciwieństwem. Królowa Elżbieta II nie zapisała się w pamięci swoich dzieci, szczególnie pierwszej dwójki (księcia Karola i księżniczki Anny) jako oddana i troskliwa matka. Nic dziwnego, że książę Karol postanowił zrobić wszystko, by jego dzieci były wychowywane w atmosferze radości, szczęścia, a przede wszystkim miłości. Okazuje się, że monarchini doskonale czuje się w roli prababci i ma słabość do najmłodszych członków rodziny królewskiej.

Zobacz: Królowa na medal, ale matka na pokaz? Tak wyglądało dzieciństwo dzieci Elżbiety II

Z pewnością Diana sprawdziła się w roli mamy, a Karol godnie zastępował ją pełniąc tę funkcję po jej śmierci. Nic dziwnego, że książę William postanowił znaleźć kobietę, która będzie równie troskliwa, opiekuńcza i naturalna w okazywaniu uczuć jak jego mama. I wszystko wskazuje na to, że to mu się udało. Żona księcia Williama świetnie odnalazła się w roli księżnej, ale przede wszystkim mamy.

Księżna Kate jako mama jest oddana swoim dzieciom. Nawet podczas publicznych wyjść i oficjalnych wystąpień nie spuszcza ich z oczu: „Zamiast zwracać uwagę na reporterów i kamery, Kate zwraca się do dzieci. To jasny sygnał, że rodzina jest dla niej najważniejsza”, mówiła specjalistka od mowy ciała, Patti Wood. Swoim zachowaniem sprawia wrażenie, jakby zawsze stała na straży. Tłumaczy im, gdy czegoś nie rozumieją, odwraca ich uwagę, gdy zaczynają marudzić: „Za każdym razem, gdy widzimy Kate z dziećmi, jej zachowanie mówi jasno: to dzieci są moim priorytetem”, dodaje.

Czytaj też: Książę Harry i księżna Meghan z niezapowiedzianą wizytą w Windsorze. Spotkali się z królową Elżbietą II

Jaką mamą jest księżna Kate?

Choć będąc przy dzieciach wydawałoby się, że księżna Cambridge będzie spięta i skupiona tylko na nich, to widać, że Kate do perfekcji opanowała podzielność uwagi. „Kate śmieje się spontanicznie i żartuje z dziećmi nawet wtedy, gdy jest obserwowana. Widać, ze jest spontaniczna i ma z dziećmi świetny kontakt”, tłumaczy Patti Wood.

Co ciekawe, jedną z metod wychowawczych Kate jest to, by nie traktować dzieci jak... dzieci, ale jak dorosłych. Dlatego też zawsze kuca przy maluchach, schodzi do ich poziomu i tłumaczy im sytuację. Nigdy nie zostawia swoich dzieci z problemami lub pytaniami, na każde zawsze stara się odpowiedzieć. „Wciąż sprawdza, czy wszystko jest OK. Dzięki temu szybko wyłapuje moment, gdy dzieci są już przemęczone lub przestraszone”, analizuje Wood.

Księżna mimo licznych obowiązków, zawsze stara się poświęcić dzieciom maksimum uwagi. Nieustannie może liczyć na wsparcie męża, swoich rodziców, księcia Karola czy niani, która zawsze jest w pogotowiu. Wygląda na to, że świetnie odnajduje się zarówno w roli żony, księżnej i mamy. I jak tu jej nie kochać?  

Zobacz także: Tych zasad musiała nauczyć się księżna Kate, aby zostać żoną księcia Williama

1/6
Księżna Kate i książę George
Copyright @Getty Images
1/6

Księżna Kate jako mama jest oddana swoim dzieciom. Nawet podczas publicznych wyjść i oficjalnych wystąpień nie spuszcza ich z oczu: „Zamiast zwracać uwagę na reporterów, Kate zwraca się do dzieci. To jasny sygnał, że rodzina jest dla niej najważniejsza”, mówi ekspert od mowy ciała, Patti Wood.

2/6
Księżna Kate, książę William, książę George, książę Louis, księżniczka Charlotte
Copyright @East News
2/6

Swoim zachowaniem sprawia wrażenie, jakby zawsze stała na straży. Tłumaczy im, gdy czegoś nie rozumieją, odwraca ich uwagę, gdy zaczynają marudzić: „Za każdym razem, gdy widzimy Kate z dziećmi, jej zachowanie mówi jasno: to dzieci są moim priorytetem”, mówi Wood.

3/6
Książę George, zabawki księcia George'a
Copyright @East News
3/6

Choć będąc przy dzieciach wydawałoby się, że księżna Cambridge będzie spięta i skupiona tylko na nich, to widać, że Kate do perfekcji opanowała podzielność uwagi.

4/6
Dzieci księżnej Kate: książę George i księżniczka Charlotte
Copyright @East News
4/6

Co ciekawe, jedną z metod wychowawczych Kate jest to, by nie traktować dzieci jak... dzieci, ale jak dorosłych. Dlatego też zawsze kuca przy maluchach, schodzi do ich poziomu i tłumaczy im sytuację.

5/6
Dzieci księżnej Kate: książę George i księżniczka Charlotte
Copyright @East News
5/6

Nigdy nie zostawia swoich dzieci z problemami lub pytaniami, na każde zawsze stara się odpowiedzieć. Księżna mimo licznych obowiązków, zawsze stara się poświęcić dzieciom maksimum uwagi.

6/6
Książę William i księżna Kate z dziećmi, książę George, księżniczka Charlotte, książę Louis
Copyright @Getty Images
6/6

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.