Zachowanie księżnej poddano szczegółowej analizie

Gabriela Czernecka 23 sierpnia 2021 14:57

Jaką matką jest księżna Kate? Jej zdjęcia z księciem George'm, księżniczką Charlotte i księciem Louisem zawsze są nie lada atrakcją dla fanów rodziny królewskiej. Gdy tylko książęce dzieci pojawiają się u boku swoich rodziców, rozczulają internautów umiejętnością zachowania się na oficjalnych uroczystościach. To jednak nie tylko zasługa niani, ale i księżnej Kate, która bardzo angażuje się w wychowywanie swoich dzieci. Eksperci od analizy mowy ciała przeanalizowali zachowanie księżnej i opisali to, jaką matką jest księżna Kate. Zobaczcie sami!

Księżna Kate jako mama

Księżna Kate jest mamą trójki dzieci - księcia George'a, księżniczki Charlotte i księcia Louisa. Choć w przestrzeganiu protokołu dorównuje samej królowej, to w kwestii wychowywania dzieci panie są kompletnym przeciwieństwem. Królowa Elżbieta II nie zapisała się w pamięci swoich dzieci, szczególnie pierwszej dwójki (księcia Karola i księżniczki Anny) jako oddana i troskliwa matka. Nic dziwnego, że książę Karol postanowił zrobić wszystko, by jego dzieci były wychowywane w atmosferze radości, szczęścia, a przede wszystkim miłości.

Zobacz: Królowa na medal, ale matka na pokaz? Tak wyglądało dzieciństwo dzieci Elżbiety II

Z pewnością Diana sprawdziła się w roli mamy, a Karol godnie zastępował ją pełniąc tę funkcję po jej śmierci. Nic dziwnego, że książę William postanowił znaleźć kobietę, która będzie równie troskliwa, opiekuńcza i naturalna w okazywaniu uczuć jak jego mama. I wszystko wskazuje na to, że to mu się udało. Żona księcia Williama świetnie odnalazła się w roli księżnej, ale przede wszystkim mamy.

Księżna Kate jako mama jest oddana swoim dzieciom. Nawet podczas publicznych wyjść i oficjalnych wystąpień nie spuszcza ich z oczu: „Zamiast zwracać uwagę na reporterów i kamery, Kate zwraca się do dzieci. To jasny sygnał, że rodzina jest dla niej najważniejsza”, mówiła specjalistka od mowy ciała, Patti Wood. Swoim zachowaniem sprawia wrażenie, jakby zawsze stała na straży. Tłumaczy im, gdy czegoś nie rozumieją, odwraca ich uwagę, gdy zaczynają marudzić: „Za każdym razem, gdy widzimy Kate z dziećmi, jej zachowanie mówi jasno: to dzieci są moim priorytetem”, mówił Wood.

Zobacz też: Bardziej przypomina Williama czy Elżbietę II? Te zdjęcia księżniczki Charlotte podbiją Wasze serca! 

Jaką mamą jest księżna Kate?

Choć będąc przy dzieciach wydawałoby się, że księżna Cambridge będzie spięta i skupiona tylko na nich, to widać, że Kate do perfekcji opanowała podzielność uwagi. „Kate śmieje się spontanicznie i żartuje z dziećmi nawet wtedy, gdy jest obserwowana. Widać, ze jest spontaniczna i ma z dziećmi świetny kontakt”, tłumaczyła Wood.

Co ciekawe, jedną z metod wychowawczych Kate jest to, by nie traktować dzieci jak... dzieci, ale jak dorosłych. Dlatego też zawsze kuca przy maluchach, schodzi do ich poziomu i tłumaczy im sytuację. Nigdy nie zostawia swoich dzieci z problemami lub pytaniami, na każde zawsze stara się odpowiedzieć. „Wciąż sprawdza, czy wszystko jest OK. Dzięki temu szybko wyłapuje moment, gdy dzieci są już przemęczone lub przestraszone”, analizuje Wood.

Zobacz również: Wielka Brytania. To za sprawą Williama i Kate rodzina królewska jest inaczejpostrzegana!

Księżna mimo licznych obowiązków, zawsze stara się poświęcić dzieciom maksimum uwagi. Nieustannie może liczyć na wsparcie męża, swoich rodziców, księcia Karola czy niani, która zawsze jest w pogotowiu. Wygląda na to, że świetnie odnajduje się zarówno w roli żony, księżnej i mamy. I jak tu jej nie kochać?  

Sprawdź: Książę William ostrzega Meghan Markle. Tak staje w obronie księżnej Kate

1/6
Księżna Kate i książę George
Copyright @Getty Images
1/6

Księżna Kate jako mama jest oddana swoim dzieciom. Nawet podczas publicznych wyjść i oficjalnych wystąpień nie spuszcza ich z oczu: „Zamiast zwracać uwagę na reporterów, Kate zwraca się do dzieci. To jasny sygnał, że rodzina jest dla niej najważniejsza”, mówi ekspert od mowy ciała, Patti Wood.

2/6
Księżna Kate, książę William, książę George, książę Louis, księżniczka Charlotte
Copyright @East News
2/6

Swoim zachowaniem sprawia wrażenie, jakby zawsze stała na straży. Tłumaczy im, gdy czegoś nie rozumieją, odwraca ich uwagę, gdy zaczynają marudzić: „Za każdym razem, gdy widzimy Kate z dziećmi, jej zachowanie mówi jasno: to dzieci są moim priorytetem”, mówi Wood.

3/6
Książę George, zabawki księcia George'a
Copyright @East News
3/6

Choć będąc przy dzieciach wydawałoby się, że księżna Cambridge będzie spięta i skupiona tylko na nich, to widać, że Kate do perfekcji opanowała podzielność uwagi.

4/6
Dzieci księżnej Kate: książę George i księżniczka Charlotte
Copyright @East News
4/6

Co ciekawe, jedną z metod wychowawczych Kate jest to, by nie traktować dzieci jak... dzieci, ale jak dorosłych. Dlatego też zawsze kuca przy maluchach, schodzi do ich poziomu i tłumaczy im sytuację.

5/6
Dzieci księżnej Kate: książę George i księżniczka Charlotte
Copyright @East News
5/6

Nigdy nie zostawia swoich dzieci z problemami lub pytaniami, na każde zawsze stara się odpowiedzieć. Księżna mimo licznych obowiązków, zawsze stara się poświęcić dzieciom maksimum uwagi.

6/6
Książę William i księżna Kate z dziećmi, książę George, księżniczka Charlotte, książę Louis
Copyright @Getty Images
6/6

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.