KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Oddana dzieciom czy opiekuńcza tylko na pokaz? Sprawdź, jaką mamą jest księżna Kate

Zachowanie księżnej poddano szczegółowej analizie

Gabriela Czernecka 2 grudnia 2018 17:40

Jaką matką jest księżna Kate? Jej zdjęcia z księciem George'm, księżniczką Charlotte i księciem Louisem zawsze są nie lada atrakcją dla fanów rodziny królewskiej. Gdy tylko książęce dzieci pojawiają się u boku swoich rodziców, rozczulają internautów umiejętnością zachowania się na oficjalnych uroczystościach. To jednak nie tylko zasługa niani, ale i księżnej Kate, która bardzo angażuje się w wychowywanie swoich dzieci. Eksperci od analizy mowy ciała przeanalizowali zachowanie księżnej i opisali to, jaką matką jest księżna Kate. Zobaczcie sami!

Księżna Kate jako mama

Księżna Kate jest mamą trójki dzieci - księcia George'a, księżniczki Charlotte i siedmiomiesięcznego księcia Louisa. Choć w przestrzeganiu protokołu dorównuje samej królowej, to w kwestii wychowywania dzieci panie są kompletnym przeciwieństwem. Królowa Elżbieta II nie zapisała się w pamięci swoich dzieci, szczególnie pierwszej dwójki (księcia Karola i księżniczki Anny) jako oddana i troskliwa matka. Nic dziwnego, że książę Karol postanowił zrobić wszystko, by jego dzieci były wychowywane w atmosferze radości, szczęścia, a przede wszystkim miłości.

Z pewnością Diana sprawdziła się w roli mamy, a Karol godnie zastępował ją pełniąc tę funkcję po jej śmierci. Nic dziwnego, że książę William postanowił znaleźć kobietę, która będzie równie troskliwa, opiekuńcza i naturalna w okazywaniu uczuć jak jego mama. I wszystko wskazuje na to, że to mu się udało. Żona księcia Williama świetnie odnalazła się w roli księżnej, ale przede wszystkim mamy.

Księżna Kate jako mama jest oddana swoim dzieciom. Nawet podczas publicznych wyjść i oficjalnych wystąpień nie spuszcza ich z oczu: „Zamiast zwracać uwagę na reporterów i kamery, Kate zwraca się do dzieci. To jasny sygnał, że rodzina jest dla niej najważniejsza”, mówi specjalistka od mowy ciała, Patti Wood. Swoim zachowaniem sprawia wrażenie, jakby zawsze stała na straży. Tłumaczy im, gdy czegoś nie rozumieją, odwraca ich uwagę, gdy zaczynają marudzić: „Za każdym razem, gdy widzimy Kate z dziećmi, jej zachowanie mówi jasno: to dzieci są moim priorytetem”, mówi Wood.

Jaką mamą jest księżna Kate?

Choć będąc przy dzieciach wydawałoby się, że księżna Cambridge będzie spięta i skupiona tylko na nich, to widać, że Kate do perfekcji opanowała podzielność uwagi. „Kate śmieje się spontanicznie i żartuje z dziećmi nawet wtedy, gdy jest obserwowana. Widać, ze jest spontaniczna i ma z dziećmi świetny kontakt”, tłumaczy Wood.

Co ciekawe, jedną z metod wychowawczych Kate jest to, by nie traktować dzieci jak... dzieci, ale jak dorosłych. Dlatego też zawsze kuca przy maluchach, schodzi do ich poziomu i tłumaczy im sytuację. Nigdy nie zostawia swoich dzieci z problemami lub pytaniami, na każde zawsze stara się odpowiedzieć. „Wciąż sprawdza, czy wszystko jest OK. Dzięki temu szybko wyłapuje moment, gdy dzieci są już przemęczone lub przestraszone”, analizuje Wood.

Księżna mimo licznych obowiązków, zawsze stara się poświęcić dzieciom maksimum uwagi. Nieustannie może liczyć na wsparcie męża, swoich rodziców, księcia Karola czy niani, która zawsze jest w pogotowiu. Wygląda na to, że świetnie odnajduje się zarówno w roli żony, księżnej i mamy. I jak tu jej nie kochać?  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.