EN_01494694_0034, książę Harry, księżna Meghan, 2021
Fot. Erik Pendzich/Shutterstock/Rex Features/East News
Królewskie życie

Książę Harry i księżna Meghan z niezapowiedzianą wizytą w Windsorze. Spotkali się z królową Elżbietą II

Czy w brytyjskiej rodzinie królewskiej nastąpi pojednanie?

Marta Nawacka 15 kwietnia 2022 14:39
EN_01494694_0034, książę Harry, księżna Meghan, 2021
Fot. Erik Pendzich/Shutterstock/Rex Features/East News

W czwartek wieczorem brytyjskie media doniosły, że książę Harry i jego żona, księżna Meghan, złożyli niezapowiedzianą wcześniej wizytę na zamku w Windsorze i spotkali się z królową Elżbietą II oraz księciem Karolem. Informację potwierdził rzecznik Sussexów. Czy w brytyjskiej rodzinie królewskiej wreszcie nastąpi pojednanie?

Książę Harry i księżna Meghan spotkali się z królową Elżbietą II

W czwartek wieczorem dziennik The Sun poinformował, że książę Harry i Meghan Markle, złożyli niezapowiedzianą wcześniej publicznie wizytę królowej Elżbiecie II. Wnuk monarchini wraz z żoną postanowili odwiedzić ją w drodze do Holandii na Invictus Games, czyli zawody dla okaleczonych weteranów, których pomysłodawcą jest książę Sussex. To pierwsza taka wizyta od 2020 roku, kiedy Meghan i Harry postanowili zrezygnować z pełnienia obowiązków w brytyjskiej rodzinie królewskiej i przeprowadzili się do Stanów Zjednoczonych. Informację potwierdził rzecznik pary.

Wcześniej książę Harry pojawił się na pogrzebie swojego dziadka, księcia Filipa. Żadne z małżonków nie przybyło jednak na rocznicową mszę za męża królowej Elżbiety II, która odbyła się pod koniec marca. Wnuk monarchini zapewnił wtedy, że ma nadzieję wkrótce zobaczyć się z babcią. Według amerykańskiego serwisu TMZ na tę wizytę Sussexowie nie zabrali ze sobą dzieci: Archie'go i Lilibet, której władczyni nie miała jeszcze okazji poznać. Według doniesień informatora książę Sussex nie czuje się bezpiecznie zabierając ze sobą pociechy do Wielkiej Brytanii.

Czytaj też: Meghan Markle i książę Harry odwiedzą Europę. Zagraniczne media podały szczegóły

Książę Harry, księżna Meghan, Meghan Markle, Nowy Jork, gala w Muzeum Intrepid, 10.11.2021 rok
Fot. Dia Dipasupil/Getty Images

Książę Harry i księżna Meghan, Nowy Jork, gala w Muzeum Intrepid, 10.11.2021 rok

W brytyjskiej rodzinie królewskiej nastąpi pojednanie?

Ostatnio media donosiły o rzekomym kryzysie w związku księcia Harry'ego i księżnej Meghan. Para miała od długiego czasu nie pokazywać się razem. By poprawić relacje Sussexowie mieli udać się na urlop na luksusowe ranczo, które udostępniła im Oprah Winfrey. Okazało się także, że małżonkowie bardzo stracili na braku powiązań z rodziną królewską, a Hollywood się od nich odwróciło. Możliwe więc, że wizyta Harrye'go i Meghan u królowej Elżbiety II oraz spotkanie z księciem Karolem są początkiem pojednania brytyjskich royalsów i naprawy rodzinnych relacji.  

Zobacz także: Tych zasad musiała nauczyć się księżna Kate, aby zostać żoną księcia Williama

Czy książę Harry zostawił Meghan i spędzi święta w Wielkiej Brytanii?
Fot. AP/Associated Press/East News

 Książę Harry i księżna Meghan, 2021 rok

EN_01495991_0020, Królowa Elżbieta II, 2021 rok
Fot. Jeff J Mitchell/Press Association/East News
Królowa Elżbieta II, 2021 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…