Książę Harry, księżna Meghan, Meghan Markle, Nowy Jork, gala w Muzeum Intrepid, 10.11.2021 rok
Fot. Dia Dipasupil/Getty Images
Królewskie życie

Meghan Markle i książę Harry odwiedzą Europę. Zagraniczne media podały szczegóły

Czy Archie i Lilibet będą towarzyszyć rodzicom?

Olga Figaszewska 12 kwietnia 2022 17:05
Książę Harry, księżna Meghan, Meghan Markle, Nowy Jork, gala w Muzeum Intrepid, 10.11.2021 rok
Fot. Dia Dipasupil/Getty Images

Meghan Markle i książę Harry zamierzają odwiedzić Europę. To będzie pierwsza wspólna wizyta pary po tym, jak zdecydowali się opuścić brytyjską rodzinę królewską i rozpoczęli nowy etap w swoim życiu. Wspólną przyszłość budują w USA. Czy w podróży będą towarzyszyły im dzieci? Zachodnia prasa podała szczegóły.

Meghan Markle i książę Harry z wizytą w Europie

Dwa lata temu Harry i Meghan Markle ogłosili, że zamierzają zrezygnować z pełnienia królewskich funkcji. Oficjalnie stało się to 31 marca 2020 roku. „Po wielu miesiącach refleksji i wewnętrznych dyskusji, zdecydowaliśmy w tym roku na przejście do nowej roli w ramach instytucji. Zamierzamy wycofać się jako „starsi” członkowie rodziny królewskiej i pracować, by stać się niezależnymi finansowo, a jednocześnie nadal w pełni wspierać Jej Królewską Mość. To dzięki Waszym namowom, szczególnie w ciągu ostatnich kilku lat, czujemy się przygotowani na dokonanie tej zmiany”, pisano w oświadczeniu.

Nie pojawiali się publicznie, unikali wywiadów – przełomem była ostatnia rozmowa u Oprah Winfrey, po której w mediach zawrzało. Na co dzień małżonkowie w pełni poświęcają się swoim projektom i rozwijaniu fundacji, to one zapewniają im źródło utrzymania. Książęca para Sussex podkreślała zawsze, że chce uzyskać niezależność finansową.

Harry nie ukrywał, że zależy mu na tym, by prowadzić spokojne życie z dala od zainteresowania mediów i wpływu royalsów. Chciał też zapewnić Archiemu i małej Lilibet szczęśliwe dzieciństwo. W jednej ze swoich wypowiedzi podkreślał, że u boku ukochanej odnalazł miłość, której szukał przez całe życie. Nie mógł podjąć innej decyzji. „Razem z Meghan robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby sprostać naszym obowiązkom dla kraju. Gdy się pobraliśmy, byliśmy podekscytowani, pełni nadziei i gotowi, by służyć państwu. Decyzja, którą podjąłem dla mojej żony, aby się wycofać, nie przyszła łatwo. Poprzedziły ją miesiące rozmów po wielu latach wyzwań. Wiem, że nie wszystko wykonałem dobrze, ale wygląda na to, że nie było innego wyjścia”, wyznał. Zaznaczał wtedy, że nie odchodzą na zawsze. „Mam nadzieję, że to pomoże wam zrozumieć, że musiałem wycofać swoją rodzinę ze wszystkiego, aby zrobić krok naprzód ku, mam nadzieję, bardziej spokojnemu życiu”, dodawał. 

Zobacz też: Najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe europejskich królowych i księżnych

Księżna Meghan, Ksiażę Harry, 2020
Fot. SplashNews.com/East News

Meghan Markle i książę Harry, 2020 rok

Książę Harry z wizytą w Holandii

Od dwóch lat książę Harry i Meghan nie pojawiali się wspólnie w Europie. Jak podają zachodnie media, teraz ma się to zmienić. Wnuk królowej Elżbiety II odwiedzi Holandię, gdzie 16 kwietnia ruszają igrzyska Invictus Games. To międzynarodowe zawody sportowe stworzone przez księcia Sussex, które są skierowane do  żołnierzy i weteranów wojennych z niepełnosprawnościami.  

Jak podał dziennikarz Chris Ship, książę nie przybędzie sam. Wkrótce dołączy do niego ukochana żona. Nie wiadomo, czy z Meghan Markle przylecą ich pociechy: Archie i Lilibet.

„Biuro Harry'ego i Meghan potwierdza, że ​​w ten weekend księżna Sussex dołączy do księcia Sussex w Hadze. Para wróci do Europy po raz pierwszy od czasu opuszczenia rodziny królewskiej. Ani słowa o dzieciach”, podkreślił dziennikarz ITV.

Wcześniej książę Harry sam odwiedzał Wielką Brytanię i miał już okazję porozmawiać z członkami rodziny. Niestety, w ostatnim czasie zabrakło go na mszy upamiętniającej ukochanego dziadka.  

Czytaj też: Urlop ma pomóc Meghan i Harry'emu naprawić relacje. Pomoc małżonkom zaoferowała Oprah Winfrey

Księżna Meghan, Ksiażę Harry, 2021
Fot. Kristin Callahan/Shutterstock/Rex Features/East News

Księżna Meghan, Ksiażę Harry, 2021
Fot. Erik Pendzich/Shutterstock/EAST NEWS

Meghan Markle, książę Harry, 2021 rok

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.