Książę Harry i Meghan Markle
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Harry i Meghan zrezygnowali ze swoich ról. Królowa o ich decyzji dowiedziała się z mediów...

„Jest głęboko rozczarowana”

Gabriela Czernecka 9 stycznia 2020 11:45
Książę Harry i Meghan Markle
Fot. East News

Książęca para Sussex zdecydowała się ustąpić z pełnionych dotychczas funkcji. Para zrezygnowała z części przywilejów, które przysługują im jako członkom brytyjskiej rodziny królewskiej. Harry i Meghan poinformowali właśnie w oświadczeniu, że chcą zarabiać na własne utrzymanie, zamiast żyć na koszt podatników, jak pozostali członkowie rodziny Windsorów. Okazuje się, że o ich decyzji królowa Elżbieta II... dowiedziała się z mediów. Pałac Buckingham wydał w tej sprawie oświadczenie. 

Harry i Meghan odchodzą z dworu królewskiego

Jak czytamy w oświadczeniu opublikowanym na Instagramie SussexRoyal: „Po wielu miesiącach refleksji i wewnętrznych dyskusji, zdecydowaliśmy w tym roku na przejście do nowej roli w ramach instytucji. Zamierzamy wycofać się jako „starsi” członkowie rodziny królewskiej i pracować, by stać się niezależnymi finansowo, a jednocześnie nadal w pełni wspierać Jej Królewską Mość. To dzięki Waszym namowom, szczególnie w ciągu ostatnich kilku lat, czujemy się przygotowani na dokonanie tej zmiany ”, pisze książęca para. Książęca para Sussex planuje także od teraz dzielić swój czas między Wielką Brytanią (ojczyznę Harry'ego) a Stanami Zjednoczonymi (ojczyzną Meghan). Więcej przeczytacie o tym tutaj>>

Księżna Meghan, książę Harry
Fot. MICHELE SPATARI/AFP/East News

Swoje stanowisko w tej sprawie opublikował również Pałac Buckingham. Niestety wszystko wskazuje na to, że choć para od jakiegoś czasu zastanawiała się nad tym, jak dalej poprowadzić swój wizerunek, o wydaniu oświadczenia w sprawie swojej decyzji nie poinformowała królowej.

Oświadczenie Pałacu Buckingham

Kilka godzin po zamieszczeniu niespodziewanego wpisu przez Meghan i Harry'ego, na stronie rodziny królewskiej pojawiło się oficjalne oświadczenie pałacu: „Rozmowy z księciem i księżną Sussex są na wczesnym etapie. Rozumiemy ich chęć wybrania innego kierunku, ale są to skomplikowane problemy, które wymagają czasu”, czytamy. BBC pisze wprost, że Meghan i Harry nie skonsultowali swojej decyzji z żadnym z członków rodziny królewskiej: „Pałac wydaje się być rozczarowany”, komentują. 

Faktycznie, czytając oświadczenie można wnioskować, że Windsorowie są zaskoczeni tym, że informacja właśnie teraz wyszła na jaw i to jeszcze za pośrednictwem konta Meghan i Harry’ego. Zwykle tak istotne informacje mające na celu zmiany w rodzinie królewskiej podawane są przez oficjalne konta samej królowej. Pałac Buckingham zazwyczaj rozstrzyga takie kwestie, ale w tym przypadku wszystko odbyło się kompletnie inaczej.

Wydaje się jednak, że para od dłuższego czasu zastanawiała się nad tym, w którą stronę poprowadzić teraz swoje działania. Biorąc pod uwagę wydarzenia z ubiegłego roku - ciągłą krytykę Meghan, oświadczenia Harry'ego w jej obronie, później sam pozew wobec prasy wystosowany przez parę, a także urlop pod koniec roku, który wzięli, by zastanowić się nad przyszłością - ich decyzja wydaje się być po prostu kolejnym krokiem. Czy dobrym? To się okaże...   

księżna Meghan, książę Harry
Fot. Getty Images

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Viva.pl (@viva_magazyn)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?