Pogrzeb księcia Filipa, 17.04.2021 rok, rodzina królewska w kondukcie żałobnym, księżna Kate
Fot. Chris Jackson/WPA Pool/Getty Images
Rodzina królewska

Wielka Brytania. Niezapomniana stylizacja księżnej Kate na pogrzebie księcia Filipa!

Suknia i biżuteria przejdą do historii.

Redakcja VIVA! 20 kwietnia 2021 15:31
Pogrzeb księcia Filipa, 17.04.2021 rok, rodzina królewska w kondukcie żałobnym, księżna Kate
Fot. Chris Jackson/WPA Pool/Getty Images

W sobotę 17. kwietnia w kaplicy św. Jerzego w Windsorze odbył się pogrzeb księcia Filipa. Ze względu na szczególne okoliczności wywołane pandemią koronawirusa, w tej niezwykłej uroczystości udział wzięło jedynie 30 osób. Tym samym mimo tego, że księcia Filipa opłakuje cała Wielka Brytania, a może i cały świat, uroczystość pożegnalna miała niemal charakter prywatny. Wzięły w niej udział jedynie najważniejsze osoby z rodziny królewskiej. Grono zostało wybrane przez samą królową Elżbietę II. Znaleźli się w nim zarówno przedstawiciele bliskiej, jak i dalszej rodziny, w tym książę William z księżną Kate czy książę Harry. Uroczystość miała naprawdę wzruszający i patetyczny charakter, sama królowa Elżbieta II, która słynie z tego, że potrafi doskonale ukrywać emocje, tym razem nie potrafiła powstrzymać łez.

Zobacz także: Wielka Brytania. Królowa Elżbieta II płacze na pogrzebie księcia Filipa

Jak wyglądała Księżna Kate na pogrzebie księcia Filipa 17 kwietnia 2021?

Księżna Kate zawsze utrzymywała bardzo dobre relacje z księciem Filipem, dlatego nie ma w tym nic dziwnego, że również swoją stylizacją chciała oddać hołd zmarłemu. Zgodnie z obowiązującym protokołem wybrała elegancką i klasyczną czerń. Miała na sobie piękną i stylową, a zarazem skromną czarną sukienkę Rolanda Moureta (1605 funtów). Uwagę przykuwał również czarny płaszcz Catherine Walker - posiadał bardzo modny i oryginalny dekolt z asymetryczną kokardą, idealnie komponowały się z nim perły, które Kate założyła specjalnie na tę okazję. Płaszcz miał królewskie szwy, strukturalne ramiona, 3 kryte guziki z przodu i na każdym mankiecie oraz charakterystyczną kokardkę. Księżna miała również idealnie spięte włosy i osłoniętą twarz czarną, skromną w formie woalką Philipa Treacy, noszoną po raz pierwszy w Niedzielę Pamięci w listopadzie 2019 r. Najważniejszym elementem stylizacji był jednak symboliczny naszyjnik z pereł, który zdobił jej szyję i dekolt. Księżna Kate dopełniła stylizację również perłowymi kolczykami. W dłoni księżna trzymała aksamitną czarną kopertówkę marki Jimmy Choo oraz rękawiczki marki Cornelia James.

Czytaj także: Książę William i książę Harry pogodzili się na pogrzebie księcia Filipa! Te zdjęcia przejdą do historii

Pogrzeb księcia Filipa, 17.04.2021 rok, rodzina królewska w kondukcie żałobnym, księżna Kate
Fot. Chris Jackson/WPA Pool/Getty Images

Księżna Kate na pogrzeb księcia Filipa wybrała wyjątkowy dodatek do stylizacji. Naszyjnik z pereł ma wyjątkowe znaczenie dla monarchii

Naszyjnik z pereł księżnej Kate - co o nim wiemy? Nosiła go księżna Diana

Naszyjnik z perłą japońską pochodzi z osobistej kolekcji Jej Królewskiej Mości i był noszony przez Kate na kolacji z okazji 70. rocznicy ślubu królowej i księcia Filipa w zamku Windsor w 2017 roku, a także przez jej zmarłą księżną Dianę w 1982 roku. Królowa Elżbieta II pożyczyła go Dianie, na bankiet wydany przez królową Beatrix i księcia Mikołaja z Holandii, w Pałacu Hampton Court podczas wizyty holenderskiej rodziny królewskiej w Wielkiej Brytanii. Czterorzędowy japoński naszyjnik z pereł został wykonany z doskonałej jakości pereł hodowalnych, które były prezentem od rządu Japonii. Ma cztery pasma klejnotów, z centralnym zakrzywionym zapięciem w kształcie diamentu. Perły, które wybrała księżna Kate, to podwójny hołd, dla zmarłej teściowej księżnej Diany, która także je nosiła i bardzo lubiła. A także dla księcia Edynburga, który obcował z nimi w najważniejszych etapach swojego życia.

Kolczyki z pereł - poznajmy ich historię

Kolczyki mają również wzruszające znaczenie: zostały pierwotnie podarowane królowej przez Hakima z Bahrajnu jako prezent ślubny, po ślubie z księciem Filipem w 1947 roku. Księżna Kate nosiła je już w przeszłości, pamiętacie w Niedzielę Pamięci w 2016 roku? Stylizacja księżnej Kate to oddanie hołdu zarówno Dianie jak i zmarłemu księciu Filipowi.  Kilka dni przed pogrzebem książę William złożył serdeczny hołd księciu Filipowi w imieniu swoim, księżnej Kate i ich dzieci.

Zawsze będę wdzięczny, że moja żona miała tyle lat na poznanie mojego dziadka i za życzliwość, jaką jej okazał” - czytamy w części jego notatki.

Zobacz także: Wielka Brytania. Piękny gest Meghan. Na pogrzeb księcia Filipa wysłała wieniec z dedykacją

Pogrzeb księcia Filipa, 17.04.2021 rok, rodzina królewska w kondukcie żałobnym, księżna Kate
Fot. Chris Jackson/WPA Pool/Getty Images

Pogrzeb księcia Filipa, 17.04.2021 rok, rodzina królewska w kondukcie żałobnym, księżna Kate
Fot. Chris Jackson/WPA Pool/Getty Images

Księżna Kate na pogrzebie księcia Filipa, 17.04.2021 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.