Księżniczka Charlotte tiara
Fot. Pool/Samir Hussein/WireImage
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Kiedy księżniczka Charlotte pokaże się w tiarze? Protokół królewski jasno to określa 

Czy królowa Elżbieta II zrobi dla niej wyjątek?

Gabriela Czernecka 22 października 2021 13:54
Księżniczka Charlotte tiara
Fot. Pool/Samir Hussein/WireImage

Kiedy księżniczka Charlotte zaprezentuje się w królewskiej tiarze? Wszystko wskazuje na to, że na ten moment jeszcze musimy trochę poczekać. To, kto i kiedy będzie miał okazję założyć tiarę określa protokół królewski. Poznajcie szczegóły.

Księżniczka Charlotte w królewskiej tiarze 

Wiele wskazuje na to, że księżniczkę Charlotte po raz pierwszy w królewskiej tiarze zobaczymy dopiero w dniu jej ślubu. Większość kobiet dołączających do rodziny królewskiej ma okazję nosić ją po raz pierwszy właśnie z tej okazji. Tak było w przypadku Kate Middleton, gdy stanęła na ślubnym kobiercu z księciem Williamem czy Meghan Markle, która w 2019 roku wzięła ślub z księciem Harrym.

Zobacz: Nie marudzą, nie dłubią w nosie i nie robią scen. Jak wygląda życie George'a, Charlotte i Louise'a?

Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku rodowych księżniczek - Eugenia nie była widziana w tiarze aż do ślubu z Jackiem Brooksbankiem w 2018 roku, a jej starsza siostra Beatrice aż do swojego ślubu w lipcu 2020 roku. Jest jednak pewna drobna różnica między Charlotte, a siostrami Yorku - one nie są pracującymi członkiniami rodziny królewskiej. Co to zmienia? W przypadku Charlotte pojawienie się w tiarze może mieć miejsce jeszcze przed ślubem. W jakim przypadku?

Księżniczka Charlotte być może podąży ścieżką wytyczoną przez księżniczkę Annę i księżniczkę Małgorzatę. Zarówno córka królowej, jak i jej siostra nosiły tiarę jeszcze przed swoimi ślubami. Anna jako jedyna córka panującej monarchini pierwszy raz założyła tiarę w wieku 17 lat, następnie na swoje 21. urodziny. Miała także okazję pozować w tiarach do portretów. Podobnie było w przypadku księżniczki Małgorzaty. Obie bowiem były pełnoprawnymi członkiniami rodziny królewskiej i pełniły królewskie funkcje. Przypuszcza się, że księżniczka Charlotte również będzie miała okazję pojawić się w tiarze na jakimś portrecie, który upamiętni przełomowy moment w jej nastoletnim życiu. 

Kiedy Charlotte pojawi się w  tiarze?

Według królewskiego protokołu, tiary są zarezerwowane na bankiety państwowe, coroczne przyjęcia korpusu dyplomatycznego królowej czy  na uroczystości otwarcia parlamentu, ale przed laty członkowie rodziny królewskiej nosiły je podczas wydarzeń publicznych, takich jak premiery filmowe czy kolacje charytatywne.

Zobacz również: Wielka Brytania. Księżna Kate zadbała o przyszłośćcórki. Przez Harry'ego nie miała wyjścia

Tiary nosiło się również podczas bankietów pod hasłem white tie - panie obowiązywała wtedy zasada dress code mówiąca, że powinny tego wieczoru mieć na sobie suknie wieczorową, białe rękawiczki oraz właśnie tiarę. Kto wie, być może w przyszłości - pewnie już za czasów panowania Karola jako nowego króla - Charlotte będzie miała okazję zaprezentować się w tiarze jeszcze przed ślubem, ale przyjdzie nam na ten moment jeszcze trochę poczekać...  

Księżniczka Charlotte biżuteria
Fot. Pool/Samir Hussein/WireImage

Księżniczka Charlotte tiara rodowa
Fot. Pool/Samir Hussein/WireImage

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.