Księżniczka Charlotte, księżna Kate
Fot. Chris Jackson/Getty Images
krÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Księżna Kate zadbała o przyszłość córki. Przez Harry'ego nie miała wyjścia

Księżna Kate ma sprecyzowane plany... 

Gabriela Czernecka 1 lutego 2022 15:57
Księżniczka Charlotte, księżna Kate
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Dla żony księcia Williama dzieci są całym światem. Choć książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis są jeszcze mali, to księżna Kate bardzo dba o to, by każda z jej pociech odnalazła swoje miejsce w życiu brytyjskiej rodziny królewskiej. Szczególnie zajmuje ją pozycja jedynej córki, księżniczki Charlotte. Brytyjska prasa donosi, że zachowanie księcia Harry'ego dało księżnej Cambridge do myślenia. Kate postanowiła podjąć pewne kroki, które mają zabezpieczyć przyszłość dziewczynki. Oto szczegóły.

Księżna Kate planuje zadbać o przyszłość córki

Gdy książę Harry i księżna Meghan zrezygnowali z pełnienia królewskich obowiązków, sądzono, że para będzie wiodła spokojnie i ciche życie w Stanach Zjednoczonych z dala od mediów. Jest jednak wręcz przeciwnie. Para od dwóch lat chętnie udziela wywiadów, angażuje się w akcje charytatywne i społeczne, ale przede wszystkim - nie żyje w cieniu. Małżeństwo nie potrafiło żyć w zgodzie z królewskim protokołem czy etykietą, postanowiło więc zrezygnować i wieść życie na własnych zasadach. Ich sposobem na stały przypływ gotówki stały się inwestycje związane z mediami (jak na przykład współpraca z Netflixem), pisanie książek, produkowanie filmów czy udzielanie wywiadów. Dzięki temu o małżeństwie, o którym sądzono, że zniknie z pierwszych stron gazet i będzie cieszyć się prywatnością, wciąż jest głośno. 

Jakiś czas temu Daily Mail donosił, że w cen sposób Harry podsyca zainteresowanie swoją osobą, bo doskonale wie, że - jak pisze serwis - „ma ograniczony czas przydatności”: „Harry zawsze bardzo się spieszył, by zaistnieć, bo uważa, że ma ograniczony czas, zanim opinia publiczna będzie chciała usłyszeć więcej o George'u i jego rodzeństwie. Po prostu martwi się, że gdy dzieci Williama dorosną, stanie się dla opinii publicznej nikim ważnym - tylko ich wujkiem”, mogliśmy przeczytać. Książę w obawie, że podzieli los innych Windsorów, którzy byli „rezerwowymi”, próbuje zaistnieć w mediach i pozostawić po sobie ślad. Cztery autobiograficzne książki z pewnością mu to ułatwią.

Zobacz: Książę Harry ma napisać kilka książek. Jedna z nich ma ukazać się zaraz po śmierci Elżbiety II

Księżniczka Charlotte, księżna Kate
Fot. Danny Martindale/WireImage

Księżna Kate zadba o przyszłość księżniczki Charlotte

Nic dziwnego, że księżna Kate postanowiła sprawić, by historia „rezerwowej" nie powtórzyła się w przypadku jej córki, sześcioletniej księżniczki Charlotte. Kate ma świadomosć tego, że zarówno siostra królowej, księżniczka Magłorzata, brat księcia Karola, książę Andrzej, jak i książę Harry nie zaznali zbyt wielkiego szczęścia bądź nie odnaleźli się w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Nie chce, by w przyszłości to samo spotkało jej córkę: „To wszystko przez wychowanie i ich role, które są degradowane. Kate nie chce tego dla Charlotte – nie chce, aby jej pewna siebie, towarzyska córka czuła, że ​​musi się hamować, aby nie przyćmić swojego starszego brata”, mówi informator Woman’s Day

Zobacz: Bardziej przypomina Williama czy Elżbietę II? Te zdjęcia księżniczki Charlotte podbiją Wasze serca!

Według źródła magazynu, księżna Kate chce tak poprowadzić przyszłość Charlotte i George'a, by oboje mieli więcej królewskich wystąpień, ale wspólnych bądź takich, dzięki którym żadne z nich nie czuło się poszkodowane: „Kiedy tylko osiągną wystarczająco dużo lat, Kate chce, aby pracowali w tandemie, a nie osobno. W międzyczasie Kate chce pokazać Charlotte, jak ważna jest w królewskim życiu, i chce zapewnić ją, że ma cechy, które można rozwijać na własnych warunkach”, twierdzi źródło magazynu.

Przykładem takiego zachowania ma być ostatnia akcja charytatywna księżnej Kate związana z motylami, do której księżna Cambridge zaangażowała właśnie córkę. Żona księcia Williama stawia dobro dzieci na pierwszym miejscu, i choć to George w przyszłości będzie królem, nie zamierza pozwolić, by jego pozycja na królewskim dworze zakłóciła jego relacje z rodzeństwem lub by Charlotte i Louis czuli się w ten sposób mniej ważni. Takie podejście godne jest pochwały.   

Zobacz również: Oddana dzieciom czy opiekuńcza tylko na pokaz? Sprawdź, jaką mamą jest księżna Kate

Księżniczka Charlotte, księżna Kate
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.