Książę Harry zniszczy monarchię? Ma napisać drugą książkę
Fot. Samir Hussein/WireImage
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Harry ma napisać kilka książek. Jedna z nich ma ukazać się zaraz po śmierci Elżbiety II

Według mediów, wnuk królowej ma za nie otrzymać fortunę

Ksenia Krasko 25 lipca 2021 18:45
Książę Harry zniszczy monarchię? Ma napisać drugą książkę
Fot. Samir Hussein/WireImage

Był ukochanym wnukiem, teraz jest potworem” – tak internauci komentują nowe sensacyjne doniesienia o planach Harry’ego. Jak już wiemy, książę Sussex pracuje nad „uczciwą i prawdziwą” biografią, która opowie o szczegółach jego życia od czasów dzieciństwa aż do teraz. Krytycznych opinii nie brakuje, ale eksperci do spraw rodziny królewskiej liczą, że młody royals poważnie zastanowi się nad treścią swoich wspomnień, aby ostatecznie nie zepsuć relacji z rodziną. Wygląda jednak na to, że Harry idzie za ciosem, ponieważ powstaną cztery książki, a nie jedna. A data publikacji jednej z nich już teraz prowokuje wiele pytań.

Książę Harry napisze kilka książek? Warunki publikacji

Książę Harry nawiązał współpracę z wydawnictwem „Penguin Random House”, z którym postanowił wydać wspomnienia w postaci „wciągającego autoportretu”. Sussex chce ujawnić prawdę o swoim dzieciństwie i o czasach burzliwej młodości, ale opowie również o związku z Meghan Markle i decyzji o odejściu od rodziny. Ta wiadomość wzbudziła kontrowersje, bo jak dowiedzieli się dziennikarze Daily Mail, książek będzie więcej.

Zobacz też: Książę Harry wyjawi sekrety rodziny królewskiej. Wnuk Elżbiety II pracuje nad książką

Jedna z nich będzie kontynuacją wspomnień Harry’ego, drugą napisze sama Meghan Markle – sugeruje się, że ma być o zdrowym stylu życia, ale internauci nie wierzą, że księżna Sussex nie skorzysta z okazji, żeby oczernić monarchię. Temat czwartej publikacji nie jest znany. Wcześniej informowano, że książę Sussex otrzyma za nie 25 milionów dolarów, ale teraz szacowana kwota kontraktu wynosi 40 milionów dolarów.

Brytyjskie media donoszą, że Harry twardo negocjował kwoty i warunku publikacji. Wydawnictwo „Penguin Random House”, które wygrało negocjacje, podobno zgodziło się wydać pierwszą książkę Sussexa w 2022 roku pod jednym, dość skandalicznym, warunkiem – druga zostanie wydana zaraz po śmierci Elżbiety II.

„Nikt nie wie, jaką bombę przygotował Harry, ale umowa wskazuje, że eksplozja będzie potworna”, mówią osoby z bliskiego kręgu Sussexa. Dziennikarze Daily Mail skontaktowali się też z przedstawicielami Meghan i Harry’ego, którzy po jakimś czasie zdementowali pogłoski o tym, że druga część wspomnień w ogóle powstanie.

Harry wyda wspomnienia po śmierci królowej Elżbiety II?
Fot. Pool/Max Mumby/Getty Images

Książę Karol wściekły na syna. Tak twierdzi jego biograf

Zachowanie Harry’ego i Meghan skomentował biograf księcia Karola. Jak stwierdził, „działania małżeństwa Sussex wskazują na ich skrajny stopień egoizmu”. Jonathan Dimbleby wskazuje, że zachowanie pary szkodzi nie tylko im samym, ale przede wszystkim Elżbiecie II. „Wywiad z Oprah to straszny wstyd. Ta decyzja niesie za sobą wiele szkód, całkowicie niesprawiedliwych, jeśli chodzi o Jej Królewską Mość”, podkreślił autor.

Zobacz też: Harry skrytykowany po odsłonięciu pomnika Diany! Poszło o jego zachowanie

W słynnym już wywiadzie z amerykańską dziennikarką, Harry przyznał między innymi, że nie ma kontaktu z ojcem, ponieważ ten nie odbiera od niego telefonu. Według biografa następcy tronu, takie rzeczy należy omawiać wyłącznie osobiście. „Jest bardzo złośliwy, okrutny i samolubny” – tak opisał Harry’ego na łamach The Sun. Jonathan Dimbleby dodał, że zna młodego royalsa od dziecka, i nie rozumie, dlaczego tak bardzo się zmienił. Nie wyklucza więc, że wnuk królowej znajduje się pod niekorzystnym wpływem swojej żony.

Doniesienia o kolejnych książkach, szczególnie o tej, która miałaby być wydana po śmierci Elżbiety II, nie wzbudziły pozytywnych reakcji. Jak sugerują internauci, Harry staje się potworem... Czy tak jest? 

Książę Karol ma dość zachowania Harry’ego. Nie kryje rozczarowania
Fot. Matt Dunham - WPA Pool/Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.