Anja Rubik, VIVA! 18/2018, jamnik
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO
O NICH JEST GŁOŚNO

Kinga Rusin boi się o Anję Rubik: „Jeżeli ta ustawa przejdzie, dostaniesz trzy lata więzienia!”

Modelka także ostro zareagowała na nowy pomysł rządu

Weronika Kostyra 4 października 2019 07:22
Anja Rubik, VIVA! 18/2018, jamnik
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Anja Rubik nie boi się zabierać głosu w ważnych kwestiach społecznych. Szczególnie bliski jest jej temat praw kobiet oraz edukacja seksualna młodzieży. Prowadzi między innymi akcję #SexEd, w której znane osoby próbują zwiększyć świadomość dotyczącą dojrzewania i seksualności. Modelka jest oburzona doniesieniami o najnowszym projekcie rządu. Gdyby wszedł on w życie, za edukację seksualną groziłoby więzienie. Zaniepokoiło to także Kingę Rusin.

Kinga Rusin ostrzega Anję Rubik

W pełnym emocji wpisie Anja Rubik wyraziła swój sprzeciw przeciwko projektowi rządu. „Chcecie takiej Polski? Według obywatelskiego projektu zmian w Kodeksie karnym, za edukację seksualną należy karać więzieniem. Sejm zacznie nad nim pracę tuż po wyborach. Nowe regulacje dotknęłyby wszystkich tych, którzy w związku z pracą edukują o seksie i seksualności ludzi poniżej 18. roku życia. Pamiętajmy! Wiek, w którym można zgodzić się na seks z drugą osobą, w Polsce wynosi 15 lat, czyli rozmowa o bezpiecznym seksie, świadomej zgodzie, antykoncepcji nie będzie możliwa”, napisała. Jednocześnie zachęciła wszystkich do udziału w zbliżających się wyborach.

Modelkę poparły tysiące fanów oraz liczne gwiazdy. Wśród nich jest także Kinga Rusin. Dziennikarka słynie z tego, że ważne problemy społeczne nie są jej obojętne. Nie boi się głośno mówić o swoich poglądach, dlatego skomentowała słowa Anji Rubik. „Anja, za to co zrobiłaś w normalnych warunkach dostałabyś odznaczenie państwowe. Jeżeli ta ustawa przejdzie, w uznaniu zasług, dostaniesz trzy lata więzienia! Dokąd zmierzamy?”, napisała zaniepokojona Kinga Rusin. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Chcecie takiej POLSKI?????( english below) Według obywatelskiego projektu zmian w Kodeksie karnym, za edukację seksualną należy karać więzieniem. Sejm zacznie nad nim pracę tuż po wyborach. Nowe regulacje dotknęłyby wszystkich tych, którzy w związku z pracą edukują o seksie i seksualności ludzi poniżej 18. roku życia. 👉( Pamietajmy! wiek, w którym można zgodzić się na seks z drugą osobą w Polsce wynosi 15 lat! Czyli rozmowa o bezpiecznym seksie, świadomej zgodzie, antykoncepcji nie będzie możliwa! ) 👉W praktyce oznacza to, że wszystkie osoby zajmujące się edukacją seksualną wśród młodych miałyby być zagrożone karą więzienia. 💥👉👉👉Glosujmy tak by do tego NIE doszło! Zacznijcie wszystkich wokół siebie namawiać by poszli na wybory! Sąsiadów ! Rodzinę! Jest to bardzo ważne! Nie dopuśćmy do tego! JEST TO W NASZYCH RĘKACH!!!! Wybory już za 11 DNI!!!!!!! OD NAS i TEGO czy zagłosujemy wszytko zależy. Niestety frekwencja jest u NAS niska - ZMIEŃMY TO! 13tego października bez lenistwa 💪💥 👉 According to the citizens' draft amendment to the Penal Code, sex education should be punished with imprisonment. The new regulations would affect all those who, in connection with their work, educate about safe sex and sexuality people under 18 years of age. (Let's remember! The age at which you can agree to have sex with another person in Poland is 15 years! So talking about safe sex, consent, contraception will not be possible!)The Sejm will start working on it right after the elections. In practice, this means that all those involved in sex education among young people would be at risk of imprisonment.

Post udostępniony przez Anja Rubik (@anja_rubik)

Anja Rubik, VIVA! 18/2018, jamnik
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.