W wywiadzie dla brytyjskiej prasy modelka była bardzo szczera...

Rafał Kowalski 14 czerwca 2019 13:56

Anja Rubik od wielu nie zajmuje się jedynie modelingiem, ale także zwiększaniem świadomości Polaków na temat życia seksualnego. 36-latka pochodząca z Rzeszowa założyła na YouTubie kanał #SexED.pl a także wydała podręcznik SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie. Dzięki tym inicjatywom młodzi ludzie uzyskali kolejne źródła odpowiadające na większość nurtujących ich intymnych pytań. Sama Rubik wciąż promuje swoje działania, udzielając kolejnych wywiadów. W najnowszym była bardzo szczera.

Anja Rubik o swojej edukacji seksualnej i braku tolerancji w Polsce

W rozmowie z brytyjskim dziennikiem The Times Anja Rubik bez ogródek i okrągłych słów odpowiedziała na pytanie o swoje pierwsze doświadczenia seksualne. „Kiedy wracam myślami do własnych wczesnych doświadczeń, to musiało być wtedy, gdy miałam może siedem czy osiem lat. Zabawiałam się z misiem. Z tamtego okresu nie pamiętam nic więcej, tylko tego misia”, wyznała światowej sławy top modelka.

Zagraniczna prasa była ciekawa, jak wygląda edukacja seksualna w naszym kraju. Niestety, według modelki nie mamy powodów do dumy. „W Polsce nie ma edukacji seksualnej, ale przedmiot nazywany "przygotowaniem do życia w rodzinie". Oficjalny podręcznik ma 180 stron, ale słowo seks pojawia się w nim tylko dwa razy i to w negatywnym kontekście”, wyjaśniła Rubik.

Dodała także, że część naszego narodu ma problem z osobami LGBT. Zaznaczyła, że Polska dzieli się na dwie części, w której tylko jedna akceptuje różne orientacje seksualne. „Jeśli urodziłeś się w małym miasteczku, to na tolerancję nie ma co liczyć. Jeśli w dodatku masz bardzo religijnych rodziców, są spore szanse, że będą usiłowali wysłać cię na leczenie, zamiast cię zaakceptować”, powiedziała w wywiadzie dla The Times inicjatorka ruchu #SexED.pl.

Czy Wy też uważacie, że mamy problem z brakiem edukacji dzieci i młodzieży w zakresie dojrzewanie seksualnego? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Anja Rubik (@anja_rubik)

1/5
Anja Rubik, VIVA! 18/2018, jamnik
Copyright @Marcin Kempski/I LIKE PHOTO
1/5

Anja Rubik szczerze o pierwszych doświadczeniach seksualnych

2/5
Anja Rubik, VIVA! 18/2018, jamnik
Copyright @Marcin Kempski/I LIKE PHOTO
2/5

Modelka udzieliła wywiadu brytyjskiej prasie

3/5
Anja Rubik na Majorce
Copyright @Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
3/5

Rubik nie wstydzi się opowiadać o seksie

4/5
Anja Rubik, VIVA! 18/2018, jamnik
Copyright @Marcin Kempski/I LIKE PHOTO
4/5

Modelka działa na rzecz edukacji seksualnej

5/5
Anja Rubik, VIVA!, lipiec 2017, 14/2017
Copyright @Mateusz Stankiewicz/AF Photo
5/5

Wywiad odbił się szerokim echem

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.