Aleksander Kwaśniewski
Fot. Piotr Molecki/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Kinga Duda została doradcą społecznym taty. Aleksander Kwaśniewski... chwali tę decyzję!

Słowa byłego prezydenta mogą zaskakiwać

Rafał Kowalski 19 września 2020 16:49
Aleksander Kwaśniewski
Fot. Piotr Molecki/East News

Kinga Duda nie wróciła po wyborach prezydenckich do Londynu, w którym mieszkała przez ostatnie miesiące. 24-latka postanowiła zostać w Polsce i tu próbować rozwijać się jako prawniczka. Niedawno okazało się, że córka Andrzeja Dudy będzie też mieć inne zajęcie. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego została mianowana na doradcę społecznego swojego ojca. Co na to były prezydent Aleksander Kwaśniewski?

Byli prezydenci o Kindze Dudzie na stanowisku doradcy prezydenta

Zanim w mediach pojawiły się zaskakujące słowa Aleksandra Kwaśniewskiego, wypowiedzi na temat Kingi Dudy udzielił dla Money.pl Bronisław Komorowski. „Można słuchać rad rodziny. Ale formalizacja tego to bardzo zły pomysł”, ocenił krótko fakt, że Andrzej Duda zgodził się, by jego córka doradzała mu z sprawach społecznych.

Inaczej na sprawę patrzy mąż Jolanty Kwaśniewskiej, który widzi w takim ruchu plusy. „Jeśli jest to doradztwo społeczne i dotyczy spraw, w których pani Kinga jest kompetentna, czyli np. w jakiejś dziedzinie prawa, to nie widzę problemu. Więcej, uważam, że prezydent powinien w swoim otoczeniu mieć przedstawicieli młodego pokolenia”, powiedział w rozmowie z Faktem Aleksander Kwaśniewski. To nie koniec miłych słów. „Oczywiście Kinga Duda może przedstawiać problemy młodzieży jako córka, a niekoniecznie doradca, ale widzę w tym szansę na odświeżenie myślenia zarówno prezydenta, jak i jego kancelarii”, dodał były prezydent.

Kinga Duda według oficjalnej informacji przekazanej przez Kancelarię Prezydenta nie otrzyma za swoją pracę wynagrodzenia.  

Andrzej Duda, Kinga Duda, Agata Duda, 2020
Fot. k_kapica_afk/Polska Press/East News

Aleksander Kwaśniewski, Jolanta Kwaśniewska 2019
Fot. Jan Bielecki/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.