Aleksander Kwaśniewski
Fot. Piotr Molecki/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Kinga Duda została doradcą społecznym taty. Aleksander Kwaśniewski... chwali tę decyzję!

Słowa byłego prezydenta mogą zaskakiwać

Rafał Kowalski 19 września 2020 16:49
Aleksander Kwaśniewski
Fot. Piotr Molecki/East News

Kinga Duda nie wróciła po wyborach prezydenckich do Londynu, w którym mieszkała przez ostatnie miesiące. 24-latka postanowiła zostać w Polsce i tu próbować rozwijać się jako prawniczka. Niedawno okazało się, że córka Andrzeja Dudy będzie też mieć inne zajęcie. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego została mianowana na doradcę społecznego swojego ojca. Co na to były prezydent Aleksander Kwaśniewski?

Byli prezydenci o Kindze Dudzie na stanowisku doradcy prezydenta

Zanim w mediach pojawiły się zaskakujące słowa Aleksandra Kwaśniewskiego, wypowiedzi na temat Kingi Dudy udzielił dla Money.pl Bronisław Komorowski. „Można słuchać rad rodziny. Ale formalizacja tego to bardzo zły pomysł”, ocenił krótko fakt, że Andrzej Duda zgodził się, by jego córka doradzała mu z sprawach społecznych.

Inaczej na sprawę patrzy mąż Jolanty Kwaśniewskiej, który widzi w takim ruchu plusy. „Jeśli jest to doradztwo społeczne i dotyczy spraw, w których pani Kinga jest kompetentna, czyli np. w jakiejś dziedzinie prawa, to nie widzę problemu. Więcej, uważam, że prezydent powinien w swoim otoczeniu mieć przedstawicieli młodego pokolenia”, powiedział w rozmowie z Faktem Aleksander Kwaśniewski. To nie koniec miłych słów. „Oczywiście Kinga Duda może przedstawiać problemy młodzieży jako córka, a niekoniecznie doradca, ale widzę w tym szansę na odświeżenie myślenia zarówno prezydenta, jak i jego kancelarii”, dodał były prezydent.

Kinga Duda według oficjalnej informacji przekazanej przez Kancelarię Prezydenta nie otrzyma za swoją pracę wynagrodzenia.  

Andrzej Duda, Kinga Duda, Agata Duda, 2020
Fot. k_kapica_afk/Polska Press/East News

Aleksander Kwaśniewski, Jolanta Kwaśniewska 2019
Fot. Jan Bielecki/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.