Żona polskiego prezydenta rozbawiła Amerykanów do łez

Konrad Szczęsny 20 listopada 2019 16:46

Mimo że od tej sytuacji minęły już dwa lata, obywatele Polski i Stanów Zjednoczonych nie zapomnieli pierwszej wizyty Donalda Trumpa i jego małżonki nad Wisłą. Para prezydencka USA spotkała się wówczas z Andrzejem i Agatą Dudami. W trakcie pożegnania na placu Krasińskich doszło do sensacyjnej sytuacji, w której pierwsza dama... ominęła prezydenta Stanów Zjednoczonych, który miał wyciągniętą dłoń i przywitała się najpierw z Melanią Trump. Wywołało to falę komentarzy, zaś teraz kultowy już moment wykorzystał w serii memów jeden z parodystycznych profili na Instagramie w Ameryce.

Spotkanie Agaty Dudy i Donalda Trumpa w Polsce na placu Krasińskich

Przypomnijmy, że do feralnej sytuacji doszło przy pożegnaniu na placu Krasińskich w Warszawie 6 lipca 2017 roku. Wtedy to – zgodnie z protokołem – Agata Duda przywitała się najpierw z Melanią Trump a później z Donaldem. Specjalista podkreślił, że zachowanie pierwszej damy było jak najbardziej poprawne, ponieważ wyciągnęła rękę najpierw do tej osoby, z którą spędziła w trakcie wizyty więcej czasu.

O zajściu pisały media na całym świecie, od Guardiana, przez New York Times aż po Huffington Post. Zachowanie pierwszej damy interpretowano różnie, niektórzy doszukiwali się w nim wątków politycznych oraz feministycznych i demonstracyjnego pokazania stosunku do Donalda Trumpa, inni twierdzili, że w ten sposób Agata Duda chciała pokazać, że ma swoje zdanie. Jeszcze inni twierdzili, że żona prezydenta Andrzeja Dudy w ogóle nie uścisnęła dłoni miliardera i w ten sposób go upokorzyła, co stanowczo zdementował jej mąż za pośrednictwem Twittera.

Memy z Agatą Dudą ze spotkania z Donaldem Trumpem

Do sytuacji sprzed dwóch lat postanowił wrócić parodystyczny profil na Instagramie. Saint Hoax – bo tak się nazywa – opublikował serię memów z Agatą Dudą w roli głównej. Post polubiło już ponad 175 000 osób, zaś wśród śledzących go są takie gwiazdy, jak Kim Kardashian, Justin Bieber, Miley Cyrus czy Kylie Jenner. Łącznie ma na koncie imponującą liczbę 1,3 miliona followersów.

Tym razem zarządzający profilem zamieścili pięć wideo-memów z Agatą Dudą i Donaldem Trumpem w roli głównej. W jednym jako ścieżkę dźwiękową wykorzystano m.in. „Everytime” Britney Spears (smutną piosenkę o miłości, dedykowaną Justinowi Timberlake'owi, w której pada zwrot „weź mnie za rękę / dlaczego jesteśmy sobie tak obcy, kiedy nasza miłość jest silna”)

Słynna Amerykanka to także bohaterka innego mema: odwołano się w nim do zwrotu „It's Britney Bitch” z utworu „Gimme More”. Wszystkie prezentujemy poniżej  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

The first lady of Poland invented the “I don’t know her”

Post udostępniony przez Saint Hoax (@sainthoax)

1/5
Agata Duda, Andrzej Duda, Donald Trump, Melania Trump
Copyright @ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
1/5

Do feralnej sytuacji doszło przy placu Krasińskich w Warszawie w lipcu 2017 roku.

2/5
Agata Duda, Andrzej Duda, Donald Trump, Melania Trump
Copyright @ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
2/5

Wówczas to Agata Duda pominęła Donalda Trumpa z wyciągniętą dłonią i przywitała się najpierw z Melanią Trump.

3/5
Agata Duda, Andrzej Duda, Donald Trump, Melania Trump
Copyright @ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
3/5

O jej geście pisała media na całym świecie. 

4/5
Agata Duda, Andrzej Duda, Donald Trump, Melania Trump
Copyright @AP/EAST NEWS
4/5

Tym razem temat powrócił za sprawą jednego z satyrycznych profili na Instagramie.

5/5
Agata Duda, Andrzej Duda, Donald Trump, Melania Trump
Copyright @ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
5/5

Amerykanie wciąż pamiętają o geście Agaty Dudy wobec Donalda Trumpa.

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.