O TYM SIĘ MÓWI

Memy z Agatą Dudą podbijają świat! Tak pierwsza dama rozbawiła internautów

Żona polskiego prezydenta rozbawiła Amerykanów do łez

Konrad Szczęsny 20 listopada 2019 16:46

Mimo że od tej sytuacji minęły już dwa lata, obywatele Polski i Stanów Zjednoczonych nie zapomnieli pierwszej wizyty Donalda Trumpa i jego małżonki nad Wisłą. Para prezydencka USA spotkała się wówczas z Andrzejem i Agatą Dudami. W trakcie pożegnania na placu Krasińskich doszło do sensacyjnej sytuacji, w której pierwsza dama... ominęła prezydenta Stanów Zjednoczonych, który miał wyciągniętą dłoń i przywitała się najpierw z Melanią Trump. Wywołało to falę komentarzy, zaś teraz kultowy już moment wykorzystał w serii memów jeden z parodystycznych profili na Instagramie w Ameryce.

Spotkanie Agaty Dudy i Donalda Trumpa w Polsce na placu Krasińskich

Przypomnijmy, że do feralnej sytuacji doszło przy pożegnaniu na placu Krasińskich w Warszawie 6 lipca 2017 roku. Wtedy to – zgodnie z protokołem – Agata Duda przywitała się najpierw z Melanią Trump a później z Donaldem. Specjalista podkreślił, że zachowanie pierwszej damy było jak najbardziej poprawne, ponieważ wyciągnęła rękę najpierw do tej osoby, z którą spędziła w trakcie wizyty więcej czasu.

O zajściu pisały media na całym świecie, od Guardiana, przez New York Times aż po Huffington Post. Zachowanie pierwszej damy interpretowano różnie, niektórzy doszukiwali się w nim wątków politycznych oraz feministycznych i demonstracyjnego pokazania stosunku do Donalda Trumpa, inni twierdzili, że w ten sposób Agata Duda chciała pokazać, że ma swoje zdanie. Jeszcze inni twierdzili, że żona prezydenta Andrzeja Dudy w ogóle nie uścisnęła dłoni miliardera i w ten sposób go upokorzyła, co stanowczo zdementował jej mąż za pośrednictwem Twittera.

Memy z Agatą Dudą ze spotkania z Donaldem Trumpem

Do sytuacji sprzed dwóch lat postanowił wrócić parodystyczny profil na Instagramie. Saint Hoax – bo tak się nazywa – opublikował serię memów z Agatą Dudą w roli głównej. Post polubiło już ponad 175 000 osób, zaś wśród śledzących go są takie gwiazdy, jak Kim Kardashian, Justin Bieber, Miley Cyrus czy Kylie Jenner. Łącznie ma na koncie imponującą liczbę 1,3 miliona followersów.

Tym razem zarządzający profilem zamieścili pięć wideo-memów z Agatą Dudą i Donaldem Trumpem w roli głównej. W jednym jako ścieżkę dźwiękową wykorzystano m.in. „Everytime” Britney Spears (smutną piosenkę o miłości, dedykowaną Justinowi Timberlake'owi, w której pada zwrot „weź mnie za rękę / dlaczego jesteśmy sobie tak obcy, kiedy nasza miłość jest silna”)

Słynna Amerykanka to także bohaterka innego mema: odwołano się w nim do zwrotu „It's Britney Bitch” z utworu „Gimme More”. Wszystkie prezentujemy poniżej  ZOBACZ ZDJĘCIA

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

The first lady of Poland invented the “I don’t know her”

Post udostępniony przez Saint Hoax (@sainthoax)

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.