Kinga Duda, Andrzej Duda
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Znane są kulisy stażu Kingi Dudy w Londynie. Córka prezydenta sama je zdradziła

Takie zarobki są dla wielu marzeniem...

Rafał Kowalski 6 sierpnia 2020 16:51
Kinga Duda, Andrzej Duda
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Od lutego 2020 roku do lipca Kinga Duda rozwijała swoją karierę poza granicami Polski. Córka prezydenta Andrzeja Dudy dzięki wygraniu jednego z konkursów dostała się na praktyki do jednej z najlepszych londyńskich kancelarii prawnych. Właśnie odkryto jej nazwę i zarobki, na jakie liczyć mogą stażyści.

Gdzie pracowała Kinga Duda po studiach?

Po zakończonych w 2019 roku studiach prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim, Kinga Duda podzieliła się w sieci informacją o zdobyciu zatrudnienia w prestiżowej kancelarii Maruta Wachta w Warszawie, gdzie 25-latka była młodszym prawnikiem.

Zimą kolejnego roku córka prezydenta wyleciała jednak niespodziewanie do Wielkiej Brytanii. Okazało się, że to tam ma odebrać nagrodę za zwycięstwo w konkursie, w którym brała udział jako studentka. Dopiero kilka dni temu, po powrocie do Polski i zakończeniu praktyk, w serwisie LinkedIn na profilu Kingi Dudy pojawiła się informacja o tym, że kolejne doświadczenia 25-latka zdobywała w kancelarii WilmerHale. Według portalu Glassdoor.com podającego przykładowe zarobki w firmach, córka prezydenta Dudy otrzymywała za praktyki około 7 tysięcy złotych pensji miesięcznie.

Trzeba przyznać, że zarobki były proporcjonalne do renomy wspomnianej kancelarii, która ma bardzo rozbudowany i dobrze przygotowany program stażowy. „Stażyści mają okazję zastosować teorię w praktyce, współpracując z prawnikami International Arbitration Group przy zadaniach wynikających z bieżących spraw, a także możliwość rozwoju zainteresowań poprzez udział w projektach badawczych (…). Program zapewnia stażystom możliwość pracy z naszymi prawnikami i profesjonalnym personelem jako członkami zespołu, a stażyści są aktywnie zachęcani do pełnego uczestnictwa we wszystkich działaniach firmy”, czytamy w sieci.

Czym teraz zajmie się Kinga Duda? Tego publicznie jeszcze nie ujawniła… 

Andrzej Duda, Kinga Duda, Agata Duda, 2020
Fot. k_kapica_afk/Polska Press/East News

Kinga Duda, Pułtusk, wieczór wyborczy Andrzeja Dudy, 12.07.2020
Fot. Piotr Molecki/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.