O NICH SIĘ MÓWI

Od symboli seksu do ofiar operacji plastycznych. Kim są Grisza i Igor Bogdanow?

Zobacz, jak wyglądali w młodości!

Olga Figaszewska 30 sierpnia 2020 10:54

Niegdyś symbole seksu i najbardziej pożądana partia we Francji! A dziś? Bracia Grisza i Igor Bogdanow zwracają na siebie szczególną uwagę zagranicznych mediów! Kim są? Czym się zajmują? Jak wyglądali przed operacjami?

Kim są Grisza i Igor Bogdanow?

Grisza i Igor Bogdanowie to francuscy bracia bliźniacy, naukowcy, producenci. Urodzili się w arystokratycznej rodzinie Osten-Sacken-Bogdanoff. Są synami rosyjskiego malarza, szczycącego się książęcym pochodzeniem. Z kolei matka wywodzi z czeskiego rodu Kolowrat-Krakowskich. Dzieciństwo spędzili z babcią w zamku w południowej Francji, gdzie zdobyli solidne wykształcenie. Igor jest doktorem matematyki, a Grisza ekspertem z zakresu fizyki teoretycznej. Mówią w kilku językach.

Przystojni, inteligentni, zabawni, spadkobiercy rosyjskiej arystokracji... Mieli wszystko, by odnieść sukces. Swoją karierę rozpoczynali czterdzieści lat temu. Francuskiej publiczności znani są jako prowadzący popularnonaukowego programu Temps X. Z miejsca podbili serca telewidzów! Z czasem poświęcali się bardziej swojej pracy naukowej. Jednak nie mieli zamiaru znikać ze świata show-biznesu.

W środowisku badawczym uchodzili za genialnych fizyków. Od lat 70. prezentowali swoje poglądy z zakresu fantastyki naukowej i kosmologicznej. Seria artykułów Dieu et la Science (Bóg i nauka) wydanych w 2002 roku wzbudza skrajne emocje. Chodzi o dość złożoną teorię, w której bracia postanowili odpowiedzieć na pytanie, co działo się przed Wielkim Wybuchem. Część naukowców uznała ich pogląd za pseudonaukowy, żart, niepopartymi żadnymi dowodami. Wielu uważa, że w ogóle nie powinni mieć przyznanych tytułów naukowych. Z kolei nie brakowało osób, które popierały ich teorię i doszukiwały się w niej przebłysku geniuszu.

Niektórzy twierdzą, że ich teoria była fikcją, pstryczkiem w nos dla prestiżowego środowiska. Celem braci miało być obnażenie słabych punktów systemu oceniania prac.

Operacje plastyczne braci Bogdanow

Nie da się jednak ukryć, że to ich spektakularna metamorfoza szokuje najbardziej. Bracia stoją w centrum zainteresowania mediów. Po dawnych bożyszczach kobiet nie ma ani śladu, bo Grisza i Igor Bogdanow zmienili się nie do poznania. Od wielu lat eksperymentują ze swoim wyglądem, a wszystko zaczęło się pod koniec 90-tych. Jedna z teorii głosi, że mężczyźni nie mogą pogodzić się ze starzeniem.

Oczywiście, pod wieloma względami sami stworzyli sobie tę dziwną popularność. Ale wciąż zdają się rozwijać świetle reflektorów. Implanty podbródkowe i policzkowe, botoks, wypełniacze... Nikt nie jest w stanie stwierdzić, ile operacji plastycznych mają na swoim koncie. „Udoskonalenia”, które sobie zasponsorowali są tak przesadzone, że w zasadzie dziś bliżej im do karykatury niż do przystojniaków z pierwszych stron gazet. Wielu porównuje ich do ludzi-kotów.

Mimo to, wydaje się, że są szczęśliwi. W końcu 71-latkom niczego im nie brakuje. Podczas Festiwalu w Cannes w 2018 roku Igorowi na czerwonym dywanie towarzyszyła młodsza o 43 lata dziewczyna, Julie Jardon. Z bliźniaków, tylko on doczekał się potomków. Z pierwszą żoną, Genevieve Grad ma syna Dymitra. Z drugą, spokrewnioną z rodem Czartoryskich, Ludmillą D'Oultremont, doczekał się trójki dzieci: Saszy, Anny i Wenceslasa. Z kolei z trzecią żoną, córką księcia z rodu Bourbonów, ma dwóch synów: Aleksandra i Konstantina.

Co ciekawe, w sieci można znaleźć przerażające, a wręcz absurdalne „ciekawostki” dotyczące bliźniaków. Niektóre z nich głoszą, że Igor i Griszka zamierzają sfinansować pierwsze miasto na Marsie i nazwać je Bogdangradem. Poza tym, mają być w stałym kontakcie z kosmitami, mają zdolności telepatyczne i są potomkami starożytnych monarchów... ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.