Czy było warto?

Konrad Szczęsny 13 września 2020 16:30

Vinny Ohh, Justin Jedlica, Jocelyn Wildenstein, Martina Big – pod tymi niemówiącymi nic nikomu nazwiskami ukrywają się ofiary operacji plastycznych, o których co jakiś czas rozpisują się media. W sensacyjnych publikacjach funkcjonują w większym stopniu pod pseudonimami związanymi z wyglądem: bezpłciowy kosmita, żywy Ken, kobieta kot czy uzależniona od powiększania biustu i solarium celebrytka. Co gorsza, fizyczna przemiana, której się poddali i która jest obiektem kpin internautów, kosztowała ich setki, a nawet miliony dolarów!

Człowiek elf, kobieta kot, żywy Ken i żywa Barbie - oszpecili się dla sławy?

Dlaczego poddali swoje ciało dziesiątkom zabiegów? Niektórzy twierdzą, że z powodu społecznego odrzucenia i kompleksów. Inni, że z powodu chorej fantazji, która zawładnęła ich wyobraźnią. Jeszcze inni, że w wyniku chęci zaistnienia w mediach. Ich życiorysy są czasami materiałami na film, jednak są i tacy, którzy po prostu martwią się o ich zdrowie i życie.

Zobaczcie w naszej galerii najbardziej potworne metamorfozy światowego show-biznesu. Jak myślisz, co tak naprawdę popycha te osoby do ingerowania w swój wygląd w tak dużym stopniu i wystawiania się na krytykę mediów i internautów?  

1/12
Igor i Grisza Bogdanow, Grichka i Igor Bogdanoff
Copyright @Getty Images
1/12

O Igorze i Griszce Bogdanow oraz ich potwornej metamorfozie pisaliśmy niedawno w tym artykule: Od symboli seksu do ofiar operacji plastycznych. Kim są Grisza i Igor Bogdanow?

2/12
Martina Big, uzależniona od solarium i powiększania piersi
Copyright @Facebook
2/12

Jak widać na zdjęciu po lewej, Martina Big była niegdyś filigranową blondynką z wydatnym biustem. Niestety, w 2012 roku była stewardessa za namową chłopaka poddała się pierwszej operacji powiększenia biustu. Co więcej, by uczynić swoją karnację ciemniejszą, zaczęła przyjmować tabletki pobudzające produkcję melaniny oraz znacznie rozjaśniła włosy. Co ciekawe, utrzymuje, że ma... 28 lat! Jej ideałem piękna jest Barbie, zaś ona sama podkreśla, że chce być jej egzotyczną odmianą. 

 

Do tej pory na zabiegi medycyny estetycznej wydała ponad 50 tysięcy euro, czyli około 250 tysięcy złotych.

 

Jej biust ma rozmiar 32S. 

 

Zobacz też: Niesamowita metamorfoza Conchity Wurst. Drag queen porzuciła swój kontrowersyjny wizerunek!

3/12
Pixiee Fox, kobieta z najwęższą talią na świecie
Copyright @Facebook
3/12

Implanty pośladków, powiększone piersi i sześć usuniętych żeber oraz korekta powiek, plastyka warg sromowych i trzykrotnie zmieniany kształt nosa - oto pochodząca ze Szwecji Pixiee Fox, 27-latka, która do tej pory przeszła ponad 20 operacji plastycznych. Jej największym marzeniem było uzyskanie talii osy oraz posiadanie oczu jak z kreskówki. Dlatego też wydała równowartość 20 tysięcy złotych na implanty tęczówek – zabieg odbył się w Indiach i trwał zaledwie godzinę. Jej celem jest uzyskaniem najwęższej talii na świecie i obwodu w pasie mniejszego niż 38 centymetrów – bo tyle mierzyła dotychczasowa rekordzistka w tej dziedzinie, Cathie Jung

 

Do tej pory na wszystkie zabiegi wydała ponad 135 tysięcy dolarów (czyli około 480 tysięcy złotych). 

 

Polecamy też: Schudła, zachwyciła media i... znów przytyła. Co się dzieje z Dominiką Ostałowską?!

4/12
Rodrigo Alves, najsłynniejszy żywy Ken na świecie
Copyright @Facebook
4/12

Rodrigo Alves, czyli najsłynniejszy żywy Ken na świecie. Jego ciało przeszło nieprawdopodobną metamorfozę. Poddał się ponad 60 operacjom plastycznym! W zeszłym roku zdecydował, że zamiast Kenem woli być... Barbie. Jak teraz wygląda? Zobaczcie na kolejnym zdjęciu!

5/12
„Żywy Ken” Rodrigo Alves
Copyright @Inatagram/rodrigoalvesuk
5/12

Rodrigo Alves, nazywany teraz Roddy, właśnie przechodzi proces zmiany płci. Ma już biust, wycięte jabłko Adama i wszczepione implanty w skronie, by jego twarz wyglądała bardziej kobieco. Jak Wam się podoba jako kobieta?

6/12
Jocelyn Wildesten, kobieta kot
Copyright @East News
6/12

To niekwestionowana królowa i pionierka botoksu i operacji plastycznych, które bezpowrotnie ją oszpeciły. Jocelyn Wildenstein, znana lepiej jako kobieta kota, jest uzależniona od poprawiania swojego wyglądu. Była żona miliardera Aleca Wildensteina nie za bardzo wie, w jakim kierunku powinna teraz iść, jeśli chodzi o swój wizerunek, zatem co jakiś czas wywołuje skandal w zagranicznych mediach. W grudniu 2016 roku głośno było o tym, że 77-latka zaatakowała o 27 lat młodszego kochanka nożyczkami. Mówi się, że chciała go oszpecić , używając do tego celu ostrzy narzędzia i gorącego wosku. Choć przewidywano, że po tej karczemnej awanturze rozstaną się, jakiś czas później wyszło na jaw, że jednak do siebie wrócili i... zaręczyli się! Są razem od 14 lat, jednak w ostatnim czasie po raz kolejny miała miejsce karczemna awantura z ich udziałem. Nie wiadomo więc, czy miłość przetrwa próbę czasu.

Twarz kobiety kota, którą trudno uznać za ideał piękna, to koszt – bagatela! – czterech milionów dolarów, czyli ponad 14 milionów złotych!  

 

Zobacz też: Lifting, botoks, licówki i zagęszczone włosy. Czy rzeczywiście to wszystko zrobiła sobie żona prezydenta Francji?

7/12
Valeria Lukyanova, ukraińska Barbie
Copyright @Instagram
7/12

Valeria Lukyanova, pochodząca z Ukrainy, to pionierka, jeśli chodzi o wzorowanie się na najsłynniejszej lalce świata. Ma 31 lat i przeszła około 13 operacji plastycznych. Podkreśla, że nie zamierza mieć dzieci i się nimi brzydzi, brzydota to efekt „rozmnażania się poza swoją etniczną grupą”, zaś „brzydcy ludzie są brzydcy także mentalnie i duchowo”.

 

Zobacz też: Twarz za 30 tys. złotych, nogi za 188 tys. złotych. Jennifer Aniston wydaje fortunę na swój wygląd!

8/12
Luis Padron, Człowiek Elf
Copyright @Facebook
8/12

Czy lektura „Niekończącej się opowieści” może zainspirować do poddania się operacjom plastycznym? Przypadek Luisa Padrona dowodzi, że tak! 25-latek z Argentyny był szykanowany przez rówieśników, więc uciekał w świat fantastyki. Niestety, z czasem fikcja przekształciła się w marzenia, zaś marzenia w plany. Wszystko dlatego, że postanowił zostać... elfem! Rozjaśnił zatem skórę i włosy, pozbył się piegów, zaczął stosować krem z filtrem 100, odessał również tłuszcz z podbródka, przeszedł operację nosa, usunął laserowo owłosienie z całego ciała, jak również przeszedł operację zmiany koloru oczu z brązowego na krystalicznie niebieski, a także dał sobie wstrzyknąć wypełniacze i botoks. Koszt? Bajońska suma 25 tysięcy funtów, czyli około 120 tysięcy złotych! 

To nie koniec jego potwornej metamorfozy: w wywiadach deklaruje, że planuje m.in. operację uszu i przeszczep włosów, aby ich linia miała kształt serca. Marzy też o wydłużeniu kości, aby być wyższym i smuklejszym.

Chcę być elfem, aniołem, postacią fantastyczną. Moim celem jest wyglądać "nieludzko", eterycznie, wdzięcznie i delikatnie. Mam własny ideał piękna i chcę go osiągnąć bez względu na wszystko. Chcę mieć spiczaste uszy, szczękę ostrą jak diament, lifting twarzy i oczu, aby nadać im koci kształt. Rozważam też implanty mięśni oraz wydłużanie kości. Usunę także cztery żebra, aby mieć wąską talię”, zdradził.

 

 

Zobacz także: Kylie Jenner wciąż zaprzecza, że ingeruje w swój wygląd. Przypominamy, jak zmieniała się przez lata

9/12
Vinny Ohh, bezpłciowy kosmita
Copyright @Facebook
9/12

Od modela i wizażysty do bezpłciowego kosmity – tak w skrócie można scharakteryzować 22-letniego Vinny'ego Ohha, Amerykanina, który deklaruje, że nie czuje się ani kobietą, ani mężczyzną. Dlatego też wydał do tej pory 50 tysięcy dolarów (równowartość dwustu tysięcy złotych) na liczne zabiegi medycyny estetycznej i operacje plastyczne. Poddał się... stu poprawkom twarzy! Ten najważniejszy jest jednak jeszcze przed nim: planuje bowiem pozbyć się męskich narządów rozrodczych. 

Cel to zarobienie 160 tysięcy dolarów (około 600 tysięcy złotych) na operację zmiany płci. Ta koszmarna metamorfoza jest tym bardziej przerażająca, że 22-latek w swój wygląd zaczął ingerować, gdy miał zaledwie 17 lat: wstrzykiwał sobie wówczas kwas w policzki i czoło, następnie poddał się chirurgicznej korekcie kości klatki piersiowej. Codziennie zakłada również czarne soczewki kontaktowe, kilka razy w miesiącu farbuje włosy i nosi przedłużane paznokcie, by wyglądać jak „nie z tej ziemi”.

 

Zobacz też: Krupa, Włodarczyk, Młynarska. Te gwiazdy korzystają z zabiegów medycyny estetycznej. Jakich?

10/12
Justin Jedlica, żywy Ken
Copyright @Facebook
10/12

Amerykanin Justin Jedlica zdradził w wywiadzie, że przeszedł w życiu ponad 190 operacji plastycznych. Ich łączny koszt to pół miliona dolarów, czyli prawie dwa miliony złotych. Powód? „Chcę być w 100% plastikowy”, wyjaśnił. Miał kilkakrotnie zmieniane implanty policzków, wszywane silikonowe mięśnie i poprawiane usta. 34-latek przyznaje, że jest „najbardziej na świecie uzależniony od operacji plastycznych” i z racji duszy artystycznej, którą posiada, traktuje zabiegi jako „wyraz kreatywności”, zaś swoje ciało niczym „płótno malarskie”.

 

Polecamy też: Maja Sablewska przyznała, że korzystała z zabiegów medycyny estetycznej. Zobacz jej metamorfozę

11/12
Sarah Burge, fanka Barbie
Copyright @Facebook
11/12

56-letnia dziś Sarah Burge uważana jest za „Ludzką Barbie”. Zasłynęła tym, że pięć lat temu wręczyła swojej siedmioletniej wówczas córce kupon na... liposukcję! Dziewczynka ma się jej poddać, gdy skończy 16 lat.

 

Celebrytka do tej pory wydała na zabiegi „upiększające” 500 tysięcy funtów, czyli niemal... 2,5 miliona złotych!

 

Zobacz też: Amerykę opanował szał operacji plastycznych. Co ma z nimi wspólnego córka prezydenta, Ivanka Trump?

12/12
Paris Herms, Żywa barbie z Berlina
Copyright @Facebook
12/12

Ma 26 lat. Usta powiększyła po raz pierwszy, gdy miała ich zaledwie 17. Nazywana jest „niemiecką żywą Barbie”. Paris Herms, mieszkanka Berlina, wydała do tej pory już ponad 140 tysięcy złotych na różnorakie zabiegi, w tym powiększenie ust, piersi i pośladków. Tak jak inne przedstawicielki nurtu, również ona planuje wycięcie żeber („tylko” dwóch), aby uzyskać wąską talię. 

 

Zobacz też: „Wszystko we mnie jest sztuczne”. Chrissy Teigen przyznała się do operacji plastycznych. Czy aby na pewno?

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.