Zobaczcie ich przerażające metamorfozy!

Sabina Zięba 12 maja 2020 18:32

W dzisiejszych czasach każdy chce dorównać panującym kanonom piękna. Niestety upływającego czasu nie da się zatrzymać, tak jak i przemijającej urody. Dążąc do doskonałości, gwiazdy zaczynają wyglądać jak klony – przez operacje plastyczne i botoks wszystkie się do siebie upodabniają. Starając się uniknąć starości, jednocześnie rezygnują ze swobodnej mimiki, która przecież jest niezbędna w karierze aktorskiej. I z pięknych kobiet zamieniają się w straszydła.

Gwiazdy Hollywood ofiarami botoksu i operacji plastycznych

Wiele gwiazd decyduje się na taki krok, aby utrzymać swoją pozycję, a także zdobywać kolejne kontrakty i role. Julia Roberts w wywiadzie dla Elle trafnie podsumowała: "Żyjemy w takim świecie, gdzie wymagamy od gwiazd perfekcyjnego wyglądu, jednocześnie nieustannie je krytykując. Ludzie czerwonego dywanu (w większości) panicznie boją się oznak starości i starają się je ukrywać. To smutne, ale koło się zamyka".


Jednak problem nie dotyczy wyłącznie Hollywood. Danuta Stenka mówiła w Pani, że o ile dla mężczyzny "50" jest dobrym wiekiem na robienie kariery aktorskiej, to kobiety mają wielki problem: "Robi się pustka. Nie ma propozycji, nie ma tematów, zainteresowania. Ta sytuacja napawa mnie nie tyle lękiem, co smutkiem, bo stajemy się przecież jak drzewa bogatsi o kolejne słoje, wielowarstwowi, ciekawsi. Dla aktorek ten wiek oznacza wyrok, zawodową śmierć. Kobieta w filmie służy głównie jako ozdoba. Oczywiście, dobrze kiedy jest zdolna, jednak uroda często ma większą siłę przebicia niż talent." Dlatego też coraz więcej artystek, także polskich, decyduje się na ingerencję w naturę. W naszej galerii możecie zobaczyć czołowe przedstawicielki rankingów o nieudanych operacjach plastycznych. Czy było warto? Oceńcie sami! 

1/4
Copyright @East News / Getty Images
1/4

Metamorfoza Renée Zellweger w 2014 roku sprawiła, że aktorka przestała przypominać samą siebie. Gwiazda wydała wtedy oświadczenie: „To efekt szczęśliwszego, zdrowszego, spokojniejszego i bardziej kreatywnego życia”. Dziś wygląda już lepiej, bo zdecydowała się zrezygnować z zabiegów upiększających.

2/4
Copyright @East News / Getty Images
2/4

Melanie Griffith przyznała: "Nie zdawałam sobie sprawy, jak źle to wygląda, dopóki ludzie nie zaczęli mówić: „Boże, co ona ze sobą zrobiła?". Poszłam do innego lekarza, który zaczął odwracać efekty tego gówna (...) Mam nadzieję, że teraz już wyglądam bardziej normalnie."

3/4
Copyright @East News / Getty Images
3/4

Meg Ryan była piękną kobietą, a dziś wygląda przerażająco. „Karierę aktorską Meg Ryan zniszczyły operacje plastyczne" powiedziała jedna z amerykańskich dziennikarek. I niestety miała rację.  Pierwsze doniesienia o operacjach plastycznych Meg pojawiły się w 2008 roku. Aktorka miała wówczas 47 lat.

4/4
Copyright @East News / Getty Images
4/4

Pierwsze doniesienia o operacjach plastycznych Nicole Kidman pojawiły się w 2009 roku. Aktorka nigdy się do nich nie przyznała. W jednym z wywiadów powiedziała jednak: "Żadnych operacji! Niestety próbowałam botoksu, ale z niego zrezygnowałam i znów mogę swobodnie ruszać twarzą".

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Pandemia nie zmieniła mojego życia, to ja sama je zmieniłam…”, mówi AGNIESZKA MACIĄG. Kraśko, Olejnik, Rodowicz, Rusinek, Szczygieł, Wojciechowska… o emocjach i rodzinnych relacjach w izolacji domowej. JACEK SANTORSKI radzi, jak nie zwariować w czasie pandemii. Zmierzch zachodniej cywilizacji? Beata Pawlikowska w egzystencjalnych rozważaniach w dobie koronawirusa.