Zobaczcie przerażające metamorfozy Ryan, Kidman i Zellweger!

Sabina Zięba 1 sierpnia 2020 16:26

W dzisiejszych czasach każdy chce dorównać panującym kanonom piękna. Niestety upływającego czasu nie da się zatrzymać, tak jak i przemijającej urody. Dążąc do doskonałości, gwiazdy zaczynają wyglądać jak klony – przez operacje plastyczne i botoks wszystkie się do siebie upodabniają. Starając się uniknąć starości, jednocześnie rezygnują ze swobodnej mimiki, która przecież jest niezbędna w karierze aktorskiej. I z pięknych kobiet zamieniają się w straszydła.

Gwiazdy Hollywood ofiarami botoksu i operacji plastycznych

Wiele gwiazd decyduje się na taki krok, aby utrzymać swoją pozycję, a także zdobywać kolejne kontrakty i role. Julia Roberts w wywiadzie dla Elle trafnie podsumowała:

Żyjemy w takim świecie, gdzie wymagamy od gwiazd perfekcyjnego wyglądu, jednocześnie nieustannie je krytykując. Ludzie czerwonego dywanu (w większości) panicznie boją się oznak starości i starają się je ukrywać. To smutne, ale koło się zamyka.

Jednak problem nie dotyczy wyłącznie Hollywood. Danuta Stenka mówiła w Pani, że o ile dla mężczyzny 50 jest dobrym wiekiem na robienie kariery aktorskiej, to kobiety mają wielki problem.

 Robi się pustka. Nie ma propozycji, nie ma tematów, zainteresowania. Ta sytuacja napawa mnie nie tyle lękiem, co smutkiem, bo stajemy się przecież jak drzewa bogatsi o kolejne słoje, wielowarstwowi, ciekawsi. Dla aktorek ten wiek oznacza wyrok, zawodową śmierć. Kobieta w filmie służy głównie jako ozdoba. Oczywiście, dobrze kiedy jest zdolna, jednak uroda często ma większą siłę przebicia niż talent.

Dlatego też coraz więcej artystek, także polskich, decyduje się na ingerencję w naturę. W naszej galerii możecie zobaczyć czołowe przedstawicielki rankingów o nieudanych operacjach plastycznych. Czy było warto? Oceńcie sami! 

1/4
Copyright @East News / Getty Images
1/4

Metamorfoza Renée Zellweger w 2014 roku sprawiła, że aktorka przestała przypominać samą siebie. Gwiazda wydała wtedy oświadczenie: „To efekt szczęśliwszego, zdrowszego, spokojniejszego i bardziej kreatywnego życia”. Dziś wygląda już lepiej, bo zdecydowała się zrezygnować z zabiegów upiększających.

2/4
Copyright @East News / Getty Images
2/4

Melanie Griffith przyznała: "Nie zdawałam sobie sprawy, jak źle to wygląda, dopóki ludzie nie zaczęli mówić: „Boże, co ona ze sobą zrobiła?". Poszłam do innego lekarza, który zaczął odwracać efekty tego gówna (...) Mam nadzieję, że teraz już wyglądam bardziej normalnie."

3/4
Copyright @East News / Getty Images
3/4

Meg Ryan była piękną kobietą, a dziś wygląda przerażająco. „Karierę aktorską Meg Ryan zniszczyły operacje plastyczne" powiedziała jedna z amerykańskich dziennikarek. I niestety miała rację.  Pierwsze doniesienia o operacjach plastycznych Meg pojawiły się w 2008 roku. Aktorka miała wówczas 47 lat.

4/4
Copyright @East News / Getty Images
4/4

Pierwsze doniesienia o operacjach plastycznych Nicole Kidman pojawiły się w 2009 roku. Aktorka nigdy się do nich nie przyznała. W jednym z wywiadów powiedziała jednak: "Żadnych operacji! Niestety próbowałam botoksu, ale z niego zrezygnowałam i znów mogę swobodnie ruszać twarzą".

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.