Diane Keaton
Fot. East News, Instagram
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Diane Keaton o starości: „Ludzi dziwi to, że kobiety w moim wieku mają jeszcze apetyt na życie”

Olga Figaszewska 23 sierpnia 2017 06:00
Diane Keaton
Fot. East News, Instagram

Starość to nic innego jak efekt uboczny młodości. Niektóre gwiazdy liczą się z nieuchronnym upływem czasu, inne korzystają z licznych zabiegów medycyny estetycznej i możliwość chirurgii plastycznej. Dotyczy to między innymi gwiazd Hollywood. Diane Keaton postanowiła przypomnieć kobietom, że w tym całym szaleństwie  - kulcie idealnego kobiecego ciała, erze wyretuszowanych plakatów, zapominamy o czymś naprawdę ważnym.

 

Zobacz też: Krupa, Włodarczyk, Młynarska. Te gwiazdy korzystają z zabiegów medycyny estetycznej. Jakich?

 

Diane Keaton o dojrzałości

Aktorka ma 71 lat! I zdecydowanie nie wygląda na swój wiek. Keaton jest przykładem elegancji, kobiecości, a także stylu. Kilka lat temu brała udział w kampanii reklamowej L’oreala, promującej linię kosmetyków dedykowaną dojrzałym kobietom. Fani aktorki, doceniają ją przede wszystkim za naturalność. Aktorka  nigdy nie korzystała z zabiegów medycyny estetycznej, nie mówiąc już o operacjach plastycznych.

 

 

 

Post udostępniony przez Diane Keaton (@dianekeatonfan)

 

 

Gwiazda ma do siebie niezwykły dystans. Udowodniła to w najnowszym wywiadzie dla „Wysokich Obcasów”. Diane Keaton opowiedziała o upływie czasu i latach młodości. Aktorka została mamą po 50-tce i udowadnia, że wiek to tylko liczby. Nie poddaje się społecznym przekonaniom - żyje pełnią życia! Nie czeka na niczyją łaskę czy znak od losu. Diane podkreśla, że najważniejsze to dbać o siebie samych. „Ludzi dziwi to, że kobiety – bo to dotyczy szczególnie kobiet – w moim wieku mają jeszcze apetyt na życie”, mówi. Ten temat porusza ostatni film z udziałem Diane Keaton, „Zawsze jest czas na miłość”. Gwiazda Hollywood utożsamia się z bohaterką produkcji i przekonuje kobiety, że nie na życie nigdy nie jest za późno. Zwłaszcza na miłość.  „Nikt nie chce myśleć o staruszkach, którzy się zakochują! Kogo to obchodzi? W młodej miłości bardzo istotny jest element seksualny i ludziom się wydaje, że z wiekiem to mija”, wyjaśnia.

 

Zdaniem aktorki starsze osoby są spychane przez społeczeństwo na margines. Nikt nie zwraca uwagi na potrzeby innych, bo przecież wiąże się to z opuszczeniem swojej strefy komfortu.W ogóle zauważam, że ludzie nie lubią starszych osób. Myślę, że to dlatego, iż przypominamy im o kierunku, w jakim wszyscy nieuchronnie podążamy. Ale to, że inni tak myślą, nie znaczy, że podeszły wiek ma być czasem rezygnacji i zgody na znikanie! Musimy walczyć z tym poczuciem, że jesteśmy ofiarami”, apeluje do dojrzałych kobiet.

 

Na szczęście gwiazdy takie jak Diane Keaton, przypominają nam o tym, że starość może być sexy. A ograniczenia tkwią jedynie w nas samych. W Polsce uświadamia nam to Helena Norowicz. Aktorka w wieku 80 lat została modelką. Na swoim koncie ma liczne pokazy i kmapnie reklamowe dla czołowych polskich projektantów. Co mówiła o spełnianiu marzeń i wieku? „Pamiętajcie, aby nie rezygnować ze swoich marzeń. Niezależnie od wieku, w którym jesteśmy i sytuacji życiowej, w jakiej aktualnie się znajdujemy. Zawsze powtarzam, że trzeba dać sobie szansę i każdy z nas powinien znaleźć to, co nas uszczęśliwia. Do tego warto podążać za marzeniami, bo to pierwszy krok do tego, aby się spełniły”, zdradziła w wywiadzie dla „Życie Seniora – żyj zdrowo i aktywnie”.

 

Zobacz też: „Mężczy­zna stwa­rza się, ży­jąc”. Bogusław Linda kończy dziś 64 lata. Czy macho się starzeje?

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.