Jolanta Kwaśniewska, VIVA! 25/2012
Fot. Robert Wolański
Z ŻYCIA GWIAZD

Jolanta Kwaśniewska o medycynie estetycznej:  „Nigdy do tego nie dojrzeję i to się nie zmieni”

Jakie są tajniki urody byłej pierwszej damy?

Dorota Falkowska 24 sierpnia 2021 10:01
Jolanta Kwaśniewska, VIVA! 25/2012
Fot. Robert Wolański

Klasa, kobiecość i wdzięk. To najczęstsze skojarzenia, które przychodzą na myśl, gdy mowa o Jolancie Kwaśniewskiej. Była pierwsza dama od lat przekazuje Polkom wiele cennych rad na temat stylu, zdrowia i urody. Swoje wskazówki zawarła w książkach, m.in. "Lekcja stylu", "Jedz, zdrowo, ćwicz z głową, żyj szczęśliwie".

Jolanta Kwaśniewska: nigdy nie dojrzeję do napompowania sobie ust, taka już jestem

Jolanta Kwaśniewska wyznała, że pełniąc funkcję pierwszej damy, odczuwała presję, by zawsze wyglądać nienagannie. Za każdym razem dążyła do perfekcji. "Zdawałam sobie sprawę, że wszystko jest ważne. Jak mam obcięte włosy, czy mam odpowiedni makijaż, jak jestem ubrana. Małe rzeczy, które w moim prywatnym życiu nie miały znaczenia, tu urastały do rangi sprawy wagi państwowej. Kiedy gdzieś przyjeżdżałam, pisano o mnie: »Hillary Clinton Wschodu« i to dookreślenie powodowało, że media nie tylko w Polsce bardziej interesowały się mną, niż mogłoby to wynikać z mojej roli. Musiałam mieć tego świadomość" – mówiła w rozmowie dla magazynu "Viva!". 

Co ciekawe, ówczesna prezydentowa nie lubiła eleganckiego stylu ubierania, który był jej poniekąd narzucany. Eleganckie kostiumy nazwała w jednym z wywiadów "mundurkami, w których musiała spędzić 10 lat". Dzisiaj Jolanta Kwaśniewska stawia w modzie na wygodę, swobodę i bycie sobą. "Protestuję ciągle przeciwko temu, żeby kobiety w pewnym wieku nie miały możliwości ubierania się w sposób taki bardzo modny, ponieważ spotykam takie kobiety na całym świecie i naprawdę mamy prawo do tego, żeby dokładnie tak się ubierać jak nam w duszy gra" - wyznała dla Vivy!. 

Zobacz też: Dziś urodziny obchodzi Jolanta Kwaśniewska! Oto jej najlepsze stylizacje!

kwasniewski ma powiklania po covid19
Fot. Jan Bielecki/East News

Sekrety urody Jolanty Kwaśniewskiej

Jolanta Kwaśniewska, poza świetnym stylem ubierania, od lat zachwyca Polaków nienaganną figurą. Zgrabna sylwetka prezydentowej to efekt regularnego ruchu: "Cenię to, że moja żona dobrze pływa, gra w tenisa, świetnie jeździ na nartach. I nawet w trosce o moją kondycję zachęciła mnie, abym wrócił na trasy narciarskie. Po latach zaniedbania tego sportu odkryłem na nowo, że jest to jedna z najwspanialszych rzeczy. Być razem w górach, na śniegu. Do jednego, choć próbowała różnych podchodów, nie udało się żonie mnie namówić do porannej gimnastyki. Sama ćwiczy systematycznie co rano. Za co ją szczerze podziwiam" – mówił Aleksander Kwaśniewski w wywiadzie dla "Pani".

Jak z kolei wygląda dieta Jolanty Kwaśniewskiej? Z pewnością nie jest radykalna. Wraz z mężem nie jedzą mięsa, pozwalają sobie na przyjemności, ale ich ogólny tryb życia jest bardzo higieniczny i zdrowy. 

Wielu zastanawiało się nad tym, czy Jolanta Kwaśniewska ma za sobą jakieś operacje plastyczne, ale była pierwsza dama wielokrotnie dementowała te doniesienia. Nawet gdy kilka lat temu znajomy Aleksandra Kwaśniewskiego, Józef Oleksy wypomniał jej, że zbyt często korzysta z liftingów, była prezydentowa podkreśliła, że operacje plastyczne są jej obce. Zapewniła, że nigdy nie zmieni zdania w tej kwestii. 

Zobacz także: Jolanta Kwaśniewska na zdjęciu z młodości. Internauci zachwyceni!

Jolanta Kwaśniewska
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Jolanta Kwaśniewska o medycynie estetycznej

Jolanta Kwaśniewska nie jest również zwolenniczką medycyny estetycznej. "Nigdy nie dojrzeję do napompowania sobie ust, taka już jestem […] Parokrotnie słyszałam już od kogoś: "A może tak podnieślibyśmy pani usta". Powiedziałam "nie". I to się nie zmieni – mówiła kilka lat temu w rozmowie z "Faktem" (cytat za portalem lelum.pl). 

To, z czego natomiast korzysta Jolanta Kwaśniewska, to zabiegi w komorze hiperbarycznej. "Warto z tego korzystać, jak mamy trudne momenty w życiu. U mnie to był ślub mojego dziecka. 10 razy byłam na takim zabiegu. To mnie podbudowywało, dawało mi więcej sił. I korzystnie działa na urodę" – powiedziała w "Dzień dobry TVN". 

Jolanta Kwaśniewska urodziny stylizacje
Fot. VIPHOTO/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.