Katarzyna Bujakiewicz, Anna Przybylska, 2004
Fot. Michal Dembinski / Forum
Wspomnienie

Katarzyna Bujakiewicz wspomina przyjaźń z Anną Przybylską. Były ze sobą bardzo blisko…

„Z Anią życie było prostsze i piękniejsze”

Marcjanna Maryszewska 28 czerwca 2022 09:10
Katarzyna Bujakiewicz, Anna Przybylska, 2004
Fot. Michal Dembinski / Forum

To one były najpopularniejszymi przyjaciółkami polskiego show-biznesu. Niestety dwanaście lat pięknej przyjaźni Anny Przybylskiej i Katarzyny Bujakiewicz przerwała przedwczesna śmierć aktorki, która przegrała walkę z rakiem w 2014 roku... Od tragedii minęło już siedem lat, lecz gwiazda nieustannie żyje we wspomnieniach najbliższych. Tym razem przemyśleniami podzieliła się jej najdroższa przyjaciółka. 

Przyjaźń Anny Przybylskiej i Katarzyny Bujakiewicz 

Poznały się na planie „Rób swoje, ryzyko jest twoje” w 2002 roku. Kobiety momentalnie przypadły sobie do gustu. Łączyło je wiele: poczucie humoru, temperament, nastawienie do świata… Stały się nierozłączne. Były dla siebie wsparciem w sprawach prywatnych i zawodowych przez dwanaście wspaniałych lat. Jedynie śmierć była w stanie rozdzielić przyjaciółki... I tak też niestety się stało. Anna Przybylska odeszła 5 października 2014 roku po długiej i wyczerpującej walce z nowotworem.

Strata przyjaciółki odcisnęła głębokie piętno na sercu Katarzyny Bujakiewicz. Długo nie mogła pogodzić się z jej śmiercią. Dopiero po latach zaczęła udzielać wywiadów, w których wspominała bliską jej osobę. „Niczego nie udawała. Była taka sama dla ludzi, jak i dla najbliższych. Była radosna, uśmiechnięta, prawdziwa, radosna. Była pełna energii, to nas do siebie zbliżyło”, mówiła w wywiadzie dla Jastrząb Post. Dotychczas unikała medialnego szumu, głęboką żałobę przeżywała w zaciszu swojego domu.

Anna Przybylska, Katarzyna Bujakiewicz, 2004

Katarzyna Bujakiewicz, Anna Przybylska, 2004
Fot. Michal Dembinski / Forum
Jednak w związku z pracami nad filmem o Annie Przybylskiej poruszona przyjaciółka Anny Przybylskiej postanowiła podzielić się bardzo osobistym wpisem w mediach społecznościowych. Podczas nagrań opowiedziała o karierze i życiu prywatnym byłej partnerki Jarosława Bieniuka. Swoje odczucia opublikowała na Instagramie.

Czytaj także: Ludzie widzieli w nim superbohatera, a on przeżywał rodzinne dramaty. Historia Stanisława Mikulskiego

Katarzyna Bujakiewicz o Annie Przybylskiej: „Nauczyła mnie, (...) że dom musi pachnieć obiadem”

Katarzyna Bujakiewicz jest bardzo wdzięczna reżyserom produkcji za to, że zdecydowali się podzielić historią Anny Przybylskiej. Przyjaciółka nauczyła ją w życiu wiele - przede wszystkim czerpania radości z małych rzeczy. Natomiast swoją relację określały w bardzo charakterystyczny sposób. Wyjątkowy wręcz, jak one same.

Opowiedziałam o mojej frędziarskiej przygodzie z Anią. Frędziary - tak siebie nazywałyśmy. Z Anią życie było prostsze i piękniejsze. Nauczyła mnie luzu, radości z bycia tu i teraz, też cieszenia się z małych rzeczy i tego, że dom musi pachnieć obiadem”, wspominała.

Dzięki dokumentowi relacja przyjaciółek nie zostanie zapomniana, a wspomnienia pozostaną żywe… Katarzyna Bujakiewicz podziękowała przyjaciółce za to, że ta zawsze przy niej była i mogła doświadczyć tej niezwykłej znajomości…

Kilometry wspólnych spacerów połączone z degustacją drożdżówek to była nasza poznańska codzienność. (...) Dziękuję Aniu za twoją obecność w moim życiu…” 

Sprawdź również: Agnieszka Woźniak-Starak uczciła pamięć o mężu z innymi gwiazdami. Padły wzruszające słowa

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.