Katarzyna Bujakiewicz, Anna Przybylska
Fot. Marek Straszewski, East News
O TYM JEST GŁOŚNO

„To lans na plecach Ani”. Katarzyna Bujakiewicz o nieustającym zainteresowaniu postacią Anny Przybylskiej!

Olga Figaszewska 9 stycznia 2018 21:00
Katarzyna Bujakiewicz, Anna Przybylska
Fot. Marek Straszewski, East News

 

Katarzyna Bujakiewicz wkrótce poprowadzi swój nowy program Wnętrze do poprawki: domy gwiazd” na antenie telewizji Lifetime. W nowym wywiadzie dla magazynu „Flesz” opowiedziała nie tylko o nowych zawodowych wyzwaniach. Wspomniała również swoją przyjaźń z Anną Przybylską. „Nie podoba mi się to całe zamieszanie wokół jej osoby”, odpowiada. Co ma na myśli?

 

Zobacz też: Nie powstanie jednak film o życiu Anny Przybylskiej! Dlaczego?

 

Katarzyna Bujakiewicz o Annie Przybylskiej

O planowym filmie „Gwiazda”, o życiu Anny Przybylskiej mówiło się od dawna. Radosław Piwowarski, ojciec sukcesu aktorki czuł, że to właśnie on powinien opowiedzieć tę historię. Trwały już przygotowania i tworzenie scenariusza. Ale okazało się, że projekt został całkowicie wstrzymany o czym poinformowano na łamach „Super Expressu”. W najnowszym wywiadzie dla magazynu „Flesz”, przyjaciółka Anny Przybylskiej wypowiedziała się na temat planowanej produkcji.

 

„Nie mam z tym projektem nic wspólnego. Radek Piwowarski coś tam pisze, ale, z tego co wiem, jest mało prawdopodobne, że dojdzie do realizacji scenariusza. Ja jedynie zgodziłam się na wypowiedź do książki na temat Ani. Uważam też, że jeżeli film miałby powstać na podstawie tej właśnie książki, to mógłby być udany”, zdradziła Katarzyna Bujakiewicz.

 

Odejście przyjaciółki nadal jest dla niej bardzo trudnym tematem. Były ze sobą naprawdę blisko związane.  Aktorka nie pojawiła się między innymi na gdyńskiej premierze książki, przybyła dopiero na tą, która odbyła się w Warszawie. Uważa, że łatwiej się wypowiadać osobom, które nie znały Ani. Nie podoba i się to całe zamieszanie wokół jej osoby i jestem pewna, że jej też by się nie podobało. Uważam, że niestety w niektórych przypadkach sprowadza się to do lansowania na plecach Ani, co jest absolutnie w złym stylu. Ona była jedyna, wyjątkowa, niepowtarzalna. Po prostu była zaj...tą osobą”, mówi Katarzyna Bujakiewicz o Ani.

 

Anna Przybylska, Katarzyna Bujakiewicz
Fot. East News

Katarzyna Bujakiewicz i Anna Przybylska, 2005 rok
 

Przyjaźń Katarzyny Bujakiewicz i Anny Przybylskiej

Katarzyna Bujakiewicz i Anna Przybylska były najlepszymi przyjaciółkami. Poznały się na planie filmu „Rób swoje, ryzyko jest twoje” w 2002 roku i od tamtej pory były nierozłączne. Połączyło je nie tylko takie samo poczucie humoru, obie były niepokorne, odważne i pozytywnie nastawione do świata. „Pamiętam moment, gdy Anka wpadła do garderoby przy okazji jakiejś naszej wspólnej produkcji. Już po chwili zdałam sobie sprawę, że w końcu mam poważną konkurencję, jeśli chodzi o temperament”, wspominała początki ich relacji. Na przekór wszystkiemu wspierały się w trudnych chwilach. „Kiedy nie ma Ani, jest inaczej”, mówi aktorka w wywiadzie dla tygodnika „Flesz”. Wciąż utrzymuje kontakt z mężem Ani, jej mamą i Małgorzatą Rudowską. „Nie tak dawno oglądałam „Bilet na księżyc”. Nie mogę wyjść z podziwu, jaką ona była megazdolną dziewczyną”, dodaje w rozmowie z dziennikarzem. Katarzyna Bujakiewicz rzadko wypowiada się na temat swojej przyjaźni z Anną Przybylską. Kiedy po śmierci przyjaciółki media za wszelką cenę próbowały się z nią skontaktować, nie odbierała telefonu. Niedawno zrobiła wyjątek. Swoimi wspomnieniami podzieliła się z autorami książki o Annie Przybylskiej. „Niczego nie udawała. Była taka sama dla ludzi, jak i dla najbliższych. Była radosna, uśmiechnięta, prawdziwa, radosna. Była pełna energii, to nas do siebie zbliżyło”, powiedziała rok temu w wywiadzie dla „JastrząbPost”.

 

Polecamy też: Jak wyglądały ostatnie tygodnie życia Ani Przybylskiej? Zobaczcie intymny zapis tych dni na Instagramie aktorki

 

Katarzyna Bujakiewicz
Fot. East News

 

Zobacz też: Czy Anna Przybylska nie chciała, by po jej śmierci Jarek na nowo ułożył sobie życie? Zdradza mama aktorki: „Ktokolwiek pojawi się przy boku Jarka, nie może być...”

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.