Katarzyna Bujakiewicz, Piotr Maruszewski, premiera filmu "Listy do M.", 2011 rok
Fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA
HISTORIA MIŁOŚCI

Wzięli ślub głównie dla córki. Katarzyna Bujakiewicz i Piotr Maruszewski od lat tworzą zgrany duet

„Jestem szczęśliwa wszędzie tam, gdzie jest moja rodzina”

Olga Figaszewska 28 września 2023 15:57
Katarzyna Bujakiewicz, Piotr Maruszewski, premiera filmu "Listy do M.", 2011 rok
Fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

Od wielu lat tworzą szczęśliwy i zgrany duet, jednak na ślubnym kobiercu stanęli dopiero w 2018 roku, a samą uroczystość do samego końca trzymali w tajemnicy. Okazuje się, że Katarzyna Bujakiewicz i Piotr Maruszewski zrobili to głównie... dla swojej córki. „W pewnym momencie córka zaczęła tego potrzebować. Bardzo się cieszyła z naszego ślubu i jej świat jest dzięki temu bardziej się poukładał", wyznała aktorka. Radosną nowiną podzielili się dopiero, gdy było już po fakcie. Jak się poznali i jak rozkwitało ich uczucie? Poznaj historię miłości Katarzyny Bujakiewicz i jej ukochanego!

Katarzyna Bujakiewicz i Piotr Maruszewski: historia miłości

„Poznań do moje najukochańsze miasto na ziemi. Tu się urodziłam i wychowałam, tu spotkałam mężczyznę swojego życia, tu urodziłam córkę i tu chcę się zestarzeć”, mówiła Katarzyna Bujakiewicz w jednym z wywiadów.

Ona — jedna z najpopularniejszych aktorek. On — specjalista w branży reklamy, marketingu, sportowiec i trener. Piotr Maruszewski nie ma styczności z show-biznesem. Chociaż zakochani reprezentują dwa odmienne światy, to połączyła ich miłość. Małżonkowie trzymają się z dala od blasku fleszy i starają się nie wypowiadać na temat swojego życia prywatnego. Katarzyna Bujakiewicz na swoim profilu na Instagramie publikuje jedynie materiały związane z jej pracą.

Przez wiele lat aktorka i Piotr Maruszewski żyli w nieformalnym związku. W 2010 roku doczekali się córki, Aleksandry. Rodzicielstwo jest dla nich najważniejsza rolą, a swojej pociesze chcą przekazać wartości, którymi sami kierują się w życiu. W 2016 roku Piotr Maruszewski oświadczył się ukochanej. Aktorka potwierdziła te wieści w rozmowie z Dzień Dobry TVN.  „Zaręczyłam się. Oświadczył się w górach, w Wigilię, jak w "Listach do M.". Powiedział: "Miejmy to już za sobą", bo miał taki atak społeczeństwa”, zwierzała się Katarzyna Bujakiewicz. Po dwóch latach para wzięła ślub cywilny.

Zobacz też: Marta Żmuda Trzebiatowska i Adam Król uchodzili za parę idealną. Ich rozstanie było zaskoczeniem

Katarzyna Bujakiewicz, Piotr Maruszewski, Red Bull X-Fighter, 06.08.2011 rok
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Katarzyna Bujakiewicz, Piotr Maruszewski, Red Bull X-Fighter, 06.08.2011 rok

Katarzyna Bujakiewicz, Piotr Maruszewski, premiera filmu „Listy do M.”, 8 listopada 2011 roku
Fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

Katarzyna Bujakiewicz, Piotr Maruszewski, premiera filmu „Listy do M.”, 8 listopada 2011 roku
Fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

Katarzyna Bujakiewicz, Piotr Maruszewski, 2011
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Katarzyna Bujakiewicz i Piotr Maruszewski w 2011 roku, Premiera filmu Listy do M.

Cichy ślub Katarzyny Bujakiewicz i Piotra Maruszewskiego

W innym wywiadzie Katarzyna Bujakiewicz przyznała, że to ze względu na córkę postanowili stanąć na ślubnym kobiercu. „Zrobiliśmy to przede wszystkim dla Oli. Dla dzieci fakt, że rodzice są małżeństwem, jest bardzo ważny. W pewnym momencie córka zaczęła tego potrzebować. Bardzo się cieszyła z naszego ślubu i jej świat jest dzięki temu bardziej się poukładał”, opowiadała gwiazda w rozmowie z magazynem „Dobre rady”.

Cicha uroczystość odbyła się w jednym z poznańskich hoteli. Panna młoda zachwycała w granatowej wieczorowej kreacji. Nie da się ukrywać, ze aktorka w sukni wyglądała zjawiskowo. Nie dało się oderwać od niej wzroku.

„Ja chciałam czuć się dobrze, bezpiecznie i elegancko. Nie chciałam się przebierać w wieku wiadomym za księżniczkę i za pannę młodą dziewicę w białej sukni, bo już trochę nie wypada. Ja miałam pomysł na czerwoną sukienkę, ale zostałam zbanowana, że trochę nie na miejscu”, mówiła aktorka w rozmowie z Plotkiem. Okazało się, że para do końca ukrywała informację ślubie w tajemnicy. W tym najważniejszym dniu towarzyszyli im rodzina i przyjaciele.

Sprawdź też: Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek powiedzieli sobie ''TAK''. Pokazali zdjęcia z uroczystości

Szczęśliwi, nierozłączni...

Katarzyna Bujakiewicz i Piotr Maruszewski są nierozłączni i od lat niezmiennie patrzą w tym samym kierunku. Na każdym kroku są dla siebie ogromnym wsparciem i opoką. Wspólnie wychowują swoją pociechę, angażują się w pomoc potrzebującym. Od jakiegoś czasu Katarzyna Bujakiewicz z mężem i córką mieszkają w Lublinie. To tam Piotr Maruszewski został trenerem płotkarki Karoliny Kołeczek, zawodniczki Klubu Uczelnianego AZS UMCS Lublin. 

„Przyjechaliśmy tu w marcu na weekend, mój mąż Piotr miał w Lublinie obóz, który przez koronawirusa odbywał się w Polsce, nie za granicą. Wtedy właśnie wybuchła pandemia i zamiast po weekendzie wrócić do Poznania, po prostu zostaliśmy na dłużej”, zwierzała się aktorka w Dzień Dobry TVN w 2021 roku.

Córka pary szybko odnalazła się w nowym środowisku, znalazła przyjaciół. Z kolei Katarzyna Bujakiewicz tak mówiła o swoich zajęciach: ,,Uprawiam triathlon, czyli pranie, sprzątanie, gotowanie. Ogarniam codzienność. Jest jej sporo, więc się nie nudzę. Jestem szczęśliwa wszędzie tam, gdzie jest moja rodzina. Zaangażowałam się także w pomaganie, bo to mam we krwi. Jestem w drużynie szpiku od ponad 12 lat i tam nauczyłam się, jak to robić", dodawała w tym samym wywiadzie. 

Katarzynie Bujakiewicz obchodzi dzisiaj urodziny. Z tej okazji aktorce i jej rodzinie życzymy wszystkiego, co najlepsze! Nie da się ukryć, że wraz z mężem mają wielkie serca! 

Sprawdź też: Halina Mlynkova o relacjach z byłymi partnerami: „Naprawdę walczyłam bardzo mocno”

Katarzyna Bujakiewicz, 2017
Fot. VIPHOTO/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.