Jolanta Pieńkowska
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Na jakiś czas zniknęła z mediów. Jolanta Pieńkowska wraca do pracy! 

Jaki program poprowadzi?

Redakcja VIVA! 3 lipca 2020 16:51
Jolanta Pieńkowska
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News

Jolanta Pieńkowska po przerwie wróciła do telewizji. Dziennikarka na rok zniknęła z mediów. Dlaczego? Teraz została gospodynią kolejnego programu!

Jolanta Pieńkowska w TVN24

Jolanta Pieńkowska od kilkunastu lat jest związana ze stacją TVN. Była prowadzącą programu Dzień Dobry TVN. W TVN Style była jedną z gospodyń Miasta kobiet. Jolanta Pieńkowska prowadziła również autorski program Druga strona medalu. W 2014 roku przeniosła się do nowego kanału stacji, TVN24 Biznes i Świat. Prowadziła program Świat, a potem była prezenterką Faktów z zagranicy.

W październiku 2018 roku zniknęła z anteny. Jolanta Pieńkowska wzięła urlop ze względu na sprawy osobiste. Pod koniec 2019 roku wróciła do TVN24 BiS jako prowadząca Fakty o Świecie. Od czwartku, 2 lipca dziennikarka prowadzi Fakty po południu w TVN24. Program prowadzą także Anita Werner, Diana Rudnik i Piotr Marciniak.

Jolanta Pieńkowska: kariera

Jak wyglądała kariera dziennikarki? Co ciekawe, Jolanta Pieńkowska na początku swojej drogi zawodowej postawiła na aktorstwo w warszawskiej PWST. Następnie pracowała jako stewardessa w amerykańskich liniach lotniczych, a potem w amerykańskiej ambasadzie w Warszawie na stanowisku asystentki ambasadora. Zajmowała się protokołem dyplomatycznym i koordynowała pomoc dla polskich mediów niepublicznych.

Kiedy zaczęła się jej przygoda z dziennikarstwem? Została redaktor naczelną pierwszego w Polsce miesięcznika dla rodziców Mamo to ja. Potem wystartowała w konkursie TVP na prowadzącą Wiadomości i wygrała.  2 sierpnia 1990 roku po raz pierwszy pojawiła się na ekranie. Dziennikarka prowadziła takie programy takie jak: W centrum uwagi i Monitor Wiadomości. Z TVP odeszła w 2004 roku. Następnie została naczelną Twojego Stylu, prowadziła też Salon Polityczny Trójki. A ze stacją TVN jest związana od 2006 roku. 

Jolanta Pieńkowska, metamorfoza: 22.09.2018 na planie programu Dzień Dobry TVN
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.