dziennikarz Bogdan Sawicki nie żyje
Fot. Instagram @panedwarda
POŻEGNANIE

Znamy datę pogrzebu Bogdana Sawickiego. Bliscy pożegnają go w dwóch miastach Polski

Dziennikarz zmarł w wieku 51 lat

Rafał Kowalski 18 października 2018 11:28
dziennikarz Bogdan Sawicki nie żyje
Fot. Instagram @panedwarda

Dwa dni temu pożegnaliśmy Bogdana Sawickiego, dziennikarza, który od 2009 roku związany był z Radiową Jedynką. Ulubieniec słuchaczy w dniu śmierci miał zaledwie 51 lat. Odszedł, ponieważ przegrał walkę z chorobą nowotworową. Dziś poznaliśmy datę i dwa miasta, w których bliscy pożegna dają Sawickiego.

Gdzie i kiedy odbędzie się pogrzeb Bogdana Sawickiego?

Na instagramie Bogdana Sawickiego, do którego dostęp po śmierci 51-latka otrzymała rodzina, pojawiła się wiadomość o ostatniej drodze dziennikarza. Pogrzeb odbędzie się w najbliższą sobotę. Najpierw zaplanowano mszę w Warszawie, potem w Białymstoku. I to właśnie tam spocznie urna z prochami Sawickiego.

„Uroczystości pożegnalne Naszego Najdroższego Syna, Brata i Przyjaciela Bogdana Sawickiego odbędą się: 20.10.2018 o godz. 9:00 w Bazylice Katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie przy ul. Floriańskiej 3 oraz 20.10.2018 o godz. 16:00 w Kościele Rzymskokatolickim pw. Wszystkich Świętych w Białymstoku przy ul. Antoniuk Fabryczny 45”, czytamy w sieci.

Bogdan Sawicki walczył z rakiem

Przypomnijmy, że Bogdan Sawicki, który przez lata prowadził programy w Telewizji Polskiej, a później audycje w Polskim Radiu od pewnego czasu nie pojawiał się często w mediach. Dziennikarz latem poinformował wielbicieli o swojej chorobie i prosił o wsparcie.

„Moja zawodowa i towarzyska nieobecność to skutek poważnej choroby z która teraz walczę. To nowotwór którego muszę pokonać. Nie będę się rozpisywał ale chce podziękować WSZYSTKIM którzy okazali troskę i bardzo mi pomagają. Od najbliższych sercu przez rodzinę, przyjaciół i znajomych oraz słuchaczy Radiowej Jedynki i widzów Agrobiznesu. Jeszcze raz dziękuję i proszę: bądźcie myślami i modlitwa nadal ze mną. Bardzo teraz tego potrzebuję”, pisał Sawicki na swoim Facebooku.

Niestety, dziennikarz przegrał walkę z chorobą. Wszystkim jego bliskim składamy najszczersze kondolencje. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Bogdan Sawicki (@panedwarda)

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.