O TYM JEST GŁOŚNO

Znany dziennikarz Stanisław Janicki wziął ślub w wieku 84 lat! Kim jest jego wybranka?

Jest dużo młodsza od ukochanego...

Gabriela Czernecka 29 sierpnia 2018 14:26
Legendarny prezenter TVP Stanisław Janicki wziął ślub z o 24 lata młodszą Elżbietą
Fot. East News

Stanisław Janicki wziął ślub! Znany dziennikarz i krytyk filmowy, który od 1967 do 1999 roku prowadził w TVP1 kultowy cykl filmowy W starym kinie, właśnie stanął na ślubnym kobiercu. Jego wybranka jest młodsza od niego o 24 lata. Kim jest? Poznajcie szczegóły! 

Stanisław Janicki wziął ślub!

Stanisław Janicki wziął ślub. Znany pisarz i dziennikarz powiedział swojej ukochanej sakramentalne "tak" 25 sierpnia w Bielsku-Białej. Swoją żonę Elżbietę poznał ponad trzydzieści lat temu na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie oboje pracowali. „Prowadziłem zajęcia jako wykładowca, Elżbieta - absolwentka filologii polskiej i filmoznawstwa, właśnie podjęła tam pracę. Nawiązała się między nami nić sympatii. Ela była ładną, inteligentną, słowem atrakcyjną dziewczyną, ja też byłem jako taki, ale absolutnie żadnego związku nie było”, mówi w rozmowie z Dobrym Tygodniem.

Wówczas jednak o nawiązaniu bliższych stosunków nie było mowy. Oboje bowiem byli wtedy w związkach małżeńskich. „Oboje mieliśmy rodziny. Moja żona Ewa była ciężko chora. Opiekowałem się nią. Robiłem wszystko, by przetrwała. Większość czasu spędzałem w szpitalach”, wyznał Stanisław Janicki w rozmowie z Dobrym Tygodniem. W 2011 roku dziennikarz został wdowcem. Po trzech latach postanowił odnowić kontakty z Elżbietą.

„Wybierałem się na koncert do Filharmonii Śląskiej. Nie chciałem iść sam. I nagle pomyślałem: Zaraz, chwila, przecież w Katowicach jest Ela. Zadzwoniłem, zapytałem, czy nie wybrałaby się ze mną. Zgodziła się. Potem poszliśmy na kolację”, wspomina.

Stanisław Janicki właśnie wraz z ukochaną Elżbietą stanął na ślubnym kobiercu. Para pobrała się w Bielsku-Białej. „Rozumiemy się, kochamy, szanujemy. Dobrze nam jest ze sobą, sprawdziliśmy to. Dlaczego więc miałbym tej kobiety nie poślubić i nie spędzić z nią reszty życia? Może to kwestia tradycyjnego wychowania, ale dla nas ma znaczenie, abyśmy zalegalizowali nasz związek”, mówi w rozmowie z Dobrym Tygodniem.

Różnica wieku między małżonkami to 24 lata. Ślub pary odbył się 25 sierpnia w Bielsku-Białej w klimatycznych wnętrzach zamku Sułkowskich. Zakochanym serdecznie gratulujemy!  

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Po raz pierwszy Joanna Krupa z mamą! Rozmawiają o kobiecości, mężczyznach i… mężach!