Legendarny prezenter TVP Stanisław Janicki wziął ślub z o 24 lata młodszą Elżbietą
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Znany dziennikarz Stanisław Janicki wziął ślub w wieku 84 lat! Kim jest jego wybranka?

Jest dużo młodsza od ukochanego...

Gabriela Czernecka 29 sierpnia 2018 14:26
Legendarny prezenter TVP Stanisław Janicki wziął ślub z o 24 lata młodszą Elżbietą
Fot. East News

Stanisław Janicki wziął ślub! Znany dziennikarz i krytyk filmowy, który od 1967 do 1999 roku prowadził w TVP1 kultowy cykl filmowy W starym kinie, właśnie stanął na ślubnym kobiercu. Jego wybranka jest młodsza od niego o 24 lata. Kim jest? Poznajcie szczegóły! 

Stanisław Janicki wziął ślub!

Stanisław Janicki wziął ślub. Znany pisarz i dziennikarz powiedział swojej ukochanej sakramentalne "tak" 25 sierpnia w Bielsku-Białej. Swoją żonę Elżbietę poznał ponad trzydzieści lat temu na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie oboje pracowali. „Prowadziłem zajęcia jako wykładowca, Elżbieta - absolwentka filologii polskiej i filmoznawstwa, właśnie podjęła tam pracę. Nawiązała się między nami nić sympatii. Ela była ładną, inteligentną, słowem atrakcyjną dziewczyną, ja też byłem jako taki, ale absolutnie żadnego związku nie było”, mówi w rozmowie z Dobrym Tygodniem.

Wówczas jednak o nawiązaniu bliższych stosunków nie było mowy. Oboje bowiem byli wtedy w związkach małżeńskich. „Oboje mieliśmy rodziny. Moja żona Ewa była ciężko chora. Opiekowałem się nią. Robiłem wszystko, by przetrwała. Większość czasu spędzałem w szpitalach”, wyznał Stanisław Janicki w rozmowie z Dobrym Tygodniem. W 2011 roku dziennikarz został wdowcem. Po trzech latach postanowił odnowić kontakty z Elżbietą.

„Wybierałem się na koncert do Filharmonii Śląskiej. Nie chciałem iść sam. I nagle pomyślałem: Zaraz, chwila, przecież w Katowicach jest Ela. Zadzwoniłem, zapytałem, czy nie wybrałaby się ze mną. Zgodziła się. Potem poszliśmy na kolację”, wspomina.

Stanisław Janicki właśnie wraz z ukochaną Elżbietą stanął na ślubnym kobiercu. Para pobrała się w Bielsku-Białej. „Rozumiemy się, kochamy, szanujemy. Dobrze nam jest ze sobą, sprawdziliśmy to. Dlaczego więc miałbym tej kobiety nie poślubić i nie spędzić z nią reszty życia? Może to kwestia tradycyjnego wychowania, ale dla nas ma znaczenie, abyśmy zalegalizowali nasz związek”, mówi w rozmowie z Dobrym Tygodniem.

Różnica wieku między małżonkami to 24 lata. Ślub pary odbył się 25 sierpnia w Bielsku-Białej w klimatycznych wnętrzach zamku Sułkowskich. Zakochanym serdecznie gratulujemy!  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.