Igor T. Miecik, dziennikarz TVN, nie żyje. Miał 48 lat
Fot. Facebook @igormiecik
POŻEGNANIE

Nie żyje reporter i dziennikarz TVN. Miał zaledwie 47 lat 

Przyczyny jego śmierci są owiane tajemnicą

Konrad Szczęsny 1 sierpnia 2018 12:31
Igor T. Miecik, dziennikarz TVN, nie żyje. Miał 48 lat
Fot. Facebook @igormiecik

Jego odejście to niepowetowana strata dla polskiego dziennikarstwa. Igor T. Miecik, związany m.in. z UWAGĄ! TVN, zmarł w wieku 47 lat. Przyczyny jego śmierci nie są jeszcze znane. O jego odejściu poinformowała Bianka Mikołajewska, wiceszefowa OKO.press, która napisała wczoraj na Twitterze: „To niesamowicie smutny dzień”.

Nie żyje Igor T. Miecik, dziennikarz TVN

Igor T. Miecik debiutował w Gazecie Wyborczej, później związany był w tygodnikiem Polityka. Publikował rownież dla Przekroju i Newsweeka, jak również dla magazynu Uwaga! TVN.

Dziennikarz był kilkukrotnie nominowany do prestiżowej nagrody Grand Press, otrzymał ją natomiast dwukrotnie. W 2001 r. zdobył najwyższy laur w kategorii „publicystyka” za tekst „Adwokaci diabłów” poświęcony nieprawidłowościom w adwokaturze, opublikowany w Polityce, zaś sześć lat później w 2007 r. został laureatem w kategorii „reportaż telewizyjny” (wspólnie z Edytą Krześniak – za materiał wyemitowany w TVN „Przepraszam za głód i chłód”).

„Jego działania wyróżniło również Amnesty International i Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, a także nominowany do Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego”, podkreśla portal polityka.pl

Kim był Igor T. Miecik?

Igor T. Miecik był absolwentem studiów politologicznych i afrykanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Jego matka była Rosjanką, ojciec zaś Polakiem. Biegle posługiwał się językiem rosyjskim i specjalizował się w reportażach dotyczących Rosji oraz Ukrainy i zmian zachodzących w tamtych rejonach: zarówno tych społecznych, jak i politycznych.

Publikował je później w książkach, wśród których tymi najbardziej znanymi są: Katiusza z bagnetem. 14 sekretów ZSRR, Sezon na słoneczniki czy 14:57 do Czyty. Reportaże z Rosji, którą doceniono, nominując ją do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za najlepszy opublikowany w Polsce reportaż literacki roku  

Igor T. Miecik, dziennikarz TVN, nie żyje. Miał 48 lat
Fot. Facebook @igormiecik
 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.