Diana Rudnik, Dzień Dobry TVN, 30.12.2019
Fot. Bartosz Krupa/Dzien Dobry TVN/East News
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Niezwykle profesjonalna i ambitna... Kim jest Diana Rudnik, dziennikarka TVN?

To ona zastąpi Justynę Pochanke

Konrad Szczęsny 13 lipca 2020 17:44
Diana Rudnik, Dzień Dobry TVN, 30.12.2019
Fot. Bartosz Krupa/Dzien Dobry TVN/East News

Pochodzi z Opola, ma 47 lat i słynie z dużego profesjonalizmu. Diana Rudnik od lat znana jest widzom telewizji. Mimo że niektórym może wydawać się nową i nieznaną twarzą, jej kariera trwa od... 1992 roku! Jeszcze w trakcie studiów rozpoczęła aktywność zawodową. Co wiemy o jej życiu prywatnym?

Diana Rudnik - kariera. Od TVP do TVN

Gdy rozpoczęła studia z zakresu politologii w Instytucie Nauk Społecznych Uniwersytetu Opolskiego (specjalność dziennikarska) w 1992 roku wiedziała, że przyszłość zwiąże z mediami. Nic dziwnego, że Diana Rudnik nie czekała zbyt długo, by zacząć w nich działać. Dlatego już na pierwszym roku zaangażowała się w działania redakcji opolskiej TVP3 Katowice. To właśnie praca w oddziale regionalnym zahartowała ją i sprawiła, że nie bała się nowych wyzwań.

„Nauczyłam się szukać informacji, szybko pracować, nie ma teraz tematyki, której bałabym się podjąć. W redakcjach lokalnych trzeba się solidnie napracować, od początku do końca odpowiada się za swój materiał”, podkreślała w rozmowie z dziennikarką „Nowej Trybuny Opolskiej”.

Szybko dostrzeżono jej talent, profesjonalizm i ambicję. Gdy skończyła studia, przeniosła się do TVP Łódź, by koniec końców, po 10 latach, rozstać się z nadawcą publicznym i przejść do „Informacji” Polsatu. Był listopad 2002 roku. Ma na koncie również epizod z „Dziennikiem” TV4.

Jednak już po czterech latach, w październiku 2006, powróciła do macierzystej stacji, by prowadzić „Kurier” na antenie TVP3, następnie, już po przekształceniu w TVP Info w październiku 2007, serwis informacyjny tego kanału. Trzy lata później była gospodynią „Celownika” na TVP1 (do maja 2011), zaś przez równo dwa lata, od marca 2014 do marca 2016, widzowie widywali ją regularnie na antenie w „Poranku Info” TVP Info.

Długo wyczekiwany przełom przyszedł dla Diany Rudnik we wrześniu 2015 roku. Wówczas to została jedną z prowadzących główne wydanie „Wiadomości” Telewizji Polskiej i była ich gospodynią aż do odejścia z TVP w styczniu 2016 roku.

Szybko wyszło na jaw, że dziennikarka po rozstaniu z nadawcą publicznym znalazła zatrudnienie w TVN24. Widzom stacji znana jest z serwisów informacyjnych w paśmie „Dzień na żywo” oraz z „Faktów w południe” i „Faktów po południu”.

Jej profesjonalizm i osobowość zostały docenione w plebiscycie Telekamery Tele Tygodnia. W 2016 roku zajęła w kategorii prezenter informacji drugie miejsce. Natomiast włodarze TVN w grudniu 2017 podjęli decyzję, że Diana Rudnik dołączy do prowadzących główne wydanie „Faktów” w TVN oraz „Faktów po Faktach” w TVN24 w weekendy.

Diana Rudnik: życie prywatne, mąż, dzieci

O życiu prywatnym 47-letniej dziennikarki wiadomo niewiele. Czy ma męża i dzieci? Próżno takich informacji szukać w sieci oraz na stronach nadawcy, z którym Diana Rudnik jest związana...

Diana Rudnik zaatakowana przez Pawła Kukiza w trakcie Debaty Liderów

O dziennikarce głośno było jesienią 2015 roku, gdy została jedną z prowadzących wspólną debatę TVP, TVN i Polsatu przed wyborami parlamentarnymi. Zadawała liderom ugrupowań pytania dotyczące służby zdrowia w bloku „Ustrój i wizja państwa”. Nie przypadły one do gustu jednemu z liderów, Pawłowi Kukizowi. Bezpardonowo zaatakował on na wizji Dianę Rudnik.

„Ja mam panią uczyć, co to jest ustrój państwa?”, grzmiał oburzony polityk, po czym stwierdził, że Diana Rudnik „celowo celowo marnuje czas kandydatów na publicznej antenie”.

Internauci stanęli w jej obronie i podkreślili, że wykazała się opanowaniem oraz profesjonalizmem, zaś Paweł Kukiz niepotrzebnie aż tak bardzo uniósł się na wizji.

Diana Rudnik za Justyną Pochanke w TVN

W poniedziałek 13 lipca media obiegła informacja, że po 19 latach ze stacją TVN rozstaje się Justyna Pochanke. Lubiana dziennikarka podjęła tę decyzję niespodziewanie. Jej stosunek pracy z prywatnym nadawcą ustał wraz z końcem czerwca tego roku.

„Za wszystkie lata z całego serca dziękuję ludziom, z którymi pracowałam i którzy nigdy nie zawiedli - ekipie „Faktów” i TVN24. Widzom - bo byli dla mnie siłą i dowodem na to, że nie wszystko da się podzielić. I Mariuszowi Walterowi - bo stworzył to miejsce. Nie pożegnałam się na antenie i dobrze. Fakty nigdy nie były łzawe”, powiedziała dla serwisu wirtalnemedia.pl.

Wiadomo, że w zamian za nią na antenie TVN częściej będzie pojawiała się teraz właśnie Diana Rudnik.  

Diana Rudnik karierę dziennikarką rozpoczęła w 1992 roku, na pierwszym roku studiów:

Diana Rudnik, Dzień Dobry TVN, 30.12.2019
Fot. Bartosz Krupa/Dzien Dobry TVN/East News

Od teraz widzowie TVN będą widywali ją na antenie znacznie częściej (na zdjęciu między Gorzegorzem Kajdanowiczem a Anitą Werner):

Grzegorz Kajdanowicz, Diana Rudnik, Anita Werner, prezentacja wiosennej ramówki TVN, 25.02.2020
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.