Jolanta Kwaśniewska, VIVA! 2010
Fot. Mateusz Stankiewicz/ AF Photo
O TYM SIĘ MÓWI

Jolanta Kwaśniewska o Agacie Dudzie: „Świetnie prezentuje się w mediach”

Co jeszcze powiedziała była pierwsza dama?

Redakcja VIVA! 13 grudnia 2019 13:55
Jolanta Kwaśniewska, VIVA! 2010
Fot. Mateusz Stankiewicz/ AF Photo

Jolanta Kwaśniewska od wielu lat uznawana jest za ulubioną pierwszą damę Polaków. Pomimo ogromnej popularności, rzadko udziela wywiadów – tym razem zrobiła wyjątek dla Radia Zet. W szczerej rozmowie z Beatą Lubecką odniosła się do swoich doświadczeń z czasów, gdy Aleksander Kwaśniewski był prezydentem i wypowiedziała się na temat obecnej pierwszej damy, czyli Agaty Dudy.

Jolanta Kwaśniewska pytanie o Agatę Dudę

Jolanta Kwaśniewska była pierwszą damą w latach 1995-2005. Wspierała męża przy różnych okazjach, brała udział w spotkaniach dyplomatycznych, występowała publicznie. „Musiałam podporządkować się w stu procentach do tego urzędu, bo inaczej nie można było”, wspomniała w jednym z wywiadów.

Była pierwsza dama uznawana jest za ciepłą, uśmiechniętą i wrażliwą osobę. Wciąż udziela się charytatywnie, prowadzi fundację. Coraz częściej pojawiają się głosy, że powinna wziąć udział w... wyborach prezydenckich. Inne doniesienia mówią, że rzeczywiście o tym myśli.

Sama Jolanta Kwaśniewska stanowczo zaprzecza plotkom o rzekomym kandydowaniu. Beata Lubecka odniosła się jednak do świata polityki, pytając byłą pierwszą damę o jej stosunek do Agaty Dudy – nie jest tajemnicą, że obie panie często są ze sobą porównywane.

Żona Aleksandra Kwaśniewskiego zdobyła się na bardzo dyplomatyczną wypowiedź. „Mogę powiedzieć tylko o takim obrazku, który widzimy. Świetnie prezentuje się w mediach”, odpowiedziała na antenie Radia Zet.

Trafna ocena? 

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy

Aleksander Kwaśniewski, Jolanta Kwaśniewska 2014
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Agata Duda

Kobiety w polityce
Fot. EAST NEWS

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.