Jolanta Kwaśniewska, VIVA! 2010
Fot. Mateusz Stankiewicz/ AF Photo
O TYM SIĘ MÓWI

Jolanta Kwaśniewska o Agacie Dudzie: „Świetnie prezentuje się w mediach”

Co jeszcze powiedziała była pierwsza dama?

Redakcja VIVA! 13 grudnia 2019 13:55
Jolanta Kwaśniewska, VIVA! 2010
Fot. Mateusz Stankiewicz/ AF Photo

Jolanta Kwaśniewska od wielu lat uznawana jest za ulubioną pierwszą damę Polaków. Pomimo ogromnej popularności, rzadko udziela wywiadów – tym razem zrobiła wyjątek dla Radia Zet. W szczerej rozmowie z Beatą Lubecką odniosła się do swoich doświadczeń z czasów, gdy Aleksander Kwaśniewski był prezydentem i wypowiedziała się na temat obecnej pierwszej damy, czyli Agaty Dudy.

Jolanta Kwaśniewska pytanie o Agatę Dudę

Jolanta Kwaśniewska była pierwszą damą w latach 1995-2005. Wspierała męża przy różnych okazjach, brała udział w spotkaniach dyplomatycznych, występowała publicznie. „Musiałam podporządkować się w stu procentach do tego urzędu, bo inaczej nie można było”, wspomniała w jednym z wywiadów.

Była pierwsza dama uznawana jest za ciepłą, uśmiechniętą i wrażliwą osobę. Wciąż udziela się charytatywnie, prowadzi fundację. Coraz częściej pojawiają się głosy, że powinna wziąć udział w... wyborach prezydenckich. Inne doniesienia mówią, że rzeczywiście o tym myśli.

Sama Jolanta Kwaśniewska stanowczo zaprzecza plotkom o rzekomym kandydowaniu. Beata Lubecka odniosła się jednak do świata polityki, pytając byłą pierwszą damę o jej stosunek do Agaty Dudy – nie jest tajemnicą, że obie panie często są ze sobą porównywane.

Żona Aleksandra Kwaśniewskiego zdobyła się na bardzo dyplomatyczną wypowiedź. „Mogę powiedzieć tylko o takim obrazku, który widzimy. Świetnie prezentuje się w mediach”, odpowiedziała na antenie Radia Zet.

Trafna ocena? 

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy

Aleksander Kwaśniewski, Jolanta Kwaśniewska 2014
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Agata Duda

Kobiety w polityce
Fot. EAST NEWS

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.