Jolanta Kwaśniewska, Aleksander Kwaśniewski, VIVA! grudzień 2001
Fot. Jacek Poremba
O TYM SIĘ MÓWI

Jakiej muzyki słucha Aleksander Kwaśniewski? Były prezydent odpowiedział na to pytanie!

Ta „lista przebojów” może was zaskoczyć!

Ksenia Krasko 8 października 2019 12:51
Jolanta Kwaśniewska, Aleksander Kwaśniewski, VIVA! grudzień 2001
Fot. Jacek Poremba

Każda osoba ma swoje ulubione utwory, które słucha częściej niż inne. Nie muszą być najpopularniejszymi hitami – zazwyczaj kojarzą nam się z miłymi lub ważnymi chwilami w życiu, albo po prostu tak bardzo wpadają w ucho, że wciąż je nucimy. Były prezydent Polski, Aleksander Kwaśniewski, postanowił podzielić swoją prywatną „listą przebojów”. Czego słucha najczęściej?

Aleksander Kwaśniewski ulubione piosenki

Podobną listę ulubionych utworów pokazał niedawno Barack Obama. Na swoim Twitterze opublikował nazwy piosenek, które umilały wakacje zarówno jemu, jak i jego żonie Michelle. Były prezydent Stanów Zjednoczonych i jego małżonka nie zamykają się na jeden gatunek muzyczny, dlatego wśród wykonawców znajdują się zarówno Frank Sinatra, jak i zespół The Rolling Stones, a nawet Rihanna.

Czego słucha Aleksander Kwaśniewski? Zdradził odpowiedź na to pytanie na prośbę Radia Kampus, a jego wybór nieco zdziwił internautów! Okazuje się, że były prezydent Polski jest bardzo wszechstronny, jeśli chodzi o muzykę.

Na pierwszym miejscu jego listy przebojów znalazł się utwór Boogie on reggae woman w wykonaniu Larry'ego Goldingsa, na drugim Rzuć to wszystko, co złe Zbigniewa Wodeckiego, a na trzecim – Wall of kindness Kuby Badacha, prywatnie zięcia Aleksandra Kwaśniewskiego.

Jednak największym zaskoczeniem dla fanów byłego prezydenta jest fakt, że na jego liście ulubionych utworów znalazło się miejsce dla hip-hopu. Chodzi o utwory Gdzie tak pięknie i Co tak wyje w wykonaniu przedstawicieli tzw. inteligentnego polskiego rapu, czyli Łony i Webbera.

Całą listę ulubionych utworów Aleksandra Kwaśniewskiego znajdziecie niżej. Co o niej myślicie? 

 • Larry Goldings, Boogie on reggae woman
 • Zbigniew Wodecki, Rzuć to wszystko co złe
 • Kuba Badach, Wall of kindness
 • Marek Napiórkowski, Vietato fumare
 • Łona i Webber, Gdzie tak pięknie
 • John Mayer, Vultures
 • Kuba Badach, Jestem kimś
 • Michael Brecker & James Taylor, Nearness of you
 • Łona i Webber, Co tak wyje?
 • Ray Charles, A Song For You
 • Tony Britten, Zadok the priest (Hymn Ligi Mistrzów)

Aleksander Kwaśniewski, Jolanta Kwaśniewska, Viva! 2001
Fot. Jacek Poremba

Aleksander Kwaśniewski,

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.