James Franco
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Kolejny skandal w Hollywood! James Franco został oskarżony o molestowanie seksualne przez pięć kobiet

Weronika Kostyra 12 stycznia 2018 14:45
James Franco
Fot. East News

 

To kolejny skandal w Hollywood! Kilka dni po zdobyciu Złotego Globu za najlepszą rolę w filmie „The Disaster Artist”, James Franco został oskarżony o molestowanie seksualne przez aż pięć kobiet! Aktor w czasie gali wspierał akcję przeciwko molestowaniu seksualnemu i zostało to odebrane jako hipokryzja. Pokrzywdzone kobiety opisały w mediach społecznościowych swoje historie, w których zostały pokrzywdzone przez aktora.

 

James Franco dołączył tym samym do niechlubnego grona mężczyzn, którzy zostali oskarżeni o wykorzystywanie swojej pozycji, aby zmusić kobiety do stosunku. Świadectwo kobiet nie jest jednak poparte żadnymi dowodami i aktorowi nie postawiono zarzutów.

 

Polecamy także: Seksskandal w Hollywood! Harvey Weinstein przez lata molestował największe aktorki! Wydał go brat, opuściła go żona... EKSKLUZYWNE VIDEO

 

Kobiety oskarżają Jamesa Franco o molestowanie i hipokryzję

Aktorka Violet Paley, jego była dziewczyna wyznała, że James Franco zmuszał ją do seksu oralnego. Wspomniała jedną sytuację, do której doszło podczas jazdy samochodem: „Pamiętasz kiedy pchałeś moją głowę w samochodzie w kierunku twojego odsłoniętego penisa i kiedy innym razem powiedziałeś mojej przyjaciółce, żeby przyszła do twojego hotelu, kiedy miała 17 lat? Po tym jak zostałeś złapanym robiąc to innym 17-latkom?”, napisała na Twitterze.

 

 

Pozostałe aktorki – Sarah Tither-Kaplan, Hilary Dusome, Natalie Chimel nakłaniał do wystąpienia w rozbieranych scenach, mimo że scenariusz nie zakładał ich wcześniej. Aktorka Ally Sheedy przyznała, że tego typu zachowania wpłynęły na jej decyzję o porzuceniu aktorstwa. „Hej, James Franco, teraz kiedy już masz Złoty Glob, może zaczniesz dawać w swoich niezależnych filmach role, które nie wymagają od aktorek całkowitego rozbierania się i scen seksu?”, napisała Sarah Tither-Kaplan.

 

 

Te zaskakujące informacje wywołały jednak od razu głosy krytyki – dlaczego kobiety zgodziły się na jego ekscesy, a także (jeżeli to prawda) dlaczego zdecydowały się mówić o tym dopiero teraz. W swoich tłumaczeniach wyjaśniły, że mówiły o tym już wcześniej, lecz ich wyznania nie zainteresowały mediów. Sarah Tither-Kaplan przyznała także, że zgodziły się na takie traktowanie, ponieważ zależało im na pracy: „Jest ogromna różnica między znaną aktorką, która nie potrzebuje pieniędzy i może odrzucać role, a nieznaną aktorką, która potrzebuje pracy, by przetrwać. Kiedy nie masz agenta i nie masz pieniędzy, twoje życie nie jest łatwe. Ja nie mam możliwości, aby odrzucać role. I jeśli powiedziałabym 'nie' lub nawet zaczęłabym negocjować warunki pracy, być może zostałabym zaszufladkowana jako trudna, niewdzięczna diwa i pewnie już nigdy nie dostałabym kolejnej szansy”, napisała.

 

James Franco
Fot. Getty Images

 

Prawnik aktora wydał już w jego imieniu oświadczenie, w którym zaprzeczył wszystkim oskarżeniom. On sam w programie telewizyjnym powiedział: „Jestem dumny z tego, że w moim życiu biorę odpowiedzialność za to, co zrobiłem. Muszę tak robić, by czuć się dobrze z sobą. Robię to zawsze, gdy coś musi ulec zmianie. Wspieram ludzi, którzy przełamują się i mówią o molestowaniu. Teraz mają głos, którego nie mieli przez długi czas. Nie chcę uciszać takich osób pod żadnym względem. To dobra rzecz, którą warto wspierać”. Mimo to zaczął już ponosić konsekwencje pomówień, ponieważ producenci zrezygnowali z jego obecności w planowanych eventach promocyjnych filmu.

 

Zobacz także: Dramatyczne wyznanie Aleksandry Popławskiej: „Cierpiałam na depresję. Doświadczyłam molestowania seksualnego”

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.