Magdalena i Aleksandra Popławskie, Uroda Życia, luty 2017
Fot. Adam Pluciński/MOVE
Z ŻYCIA GWIAZD

Dramatyczne wyznanie Aleksandry Popławskiej: „Cierpiałam na depresję. Doświadczyłam molestowania seksualnego”

Konrad Szczęsny 18 listopada 2017 18:00
Magdalena i Aleksandra Popławskie, Uroda Życia, luty 2017
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Widzowie znają ją ze znakomitych seriali „Wataha” oraz „Belfer”. Prywatnie wiadomo o niej niewiele, jednak w najnowszym wywiadzie Aleksandra Popławska uchyliła rąbka tajemnicy na swój temat i m.in. przyznała się do depresji.

Zobacz też: Foremniak, Stenka, Kowalska... Które gwiazdy zmagały się z depresją?

Aleksandra Popławka o depresji

Aktorka „Watahy” udzieliła obszernego wywiadu weekendowemu wydaniu „Gazety Wyborczej”, w którym opowiedziała o emocjach, jakie towarzyszyły jej w trakcie kręcenia bieżącego sezonu serialu, który podbił serca widzów. Okazuje się, że dla Aleksandry Popławskiej był to wyjątkowo trudny czas, gdyż wiosną 2017 roku zmarł jej ukochany tata.

Zaskakująca to była śmierć. Lato jakoś minęło, ale jesień to czas przemijania, dopiero wtedy dotarło do mnie, co tak naprawdę się stało. Tata chorował na depresję i ja odczułam podobny stan. W młodości cierpiałam na tę chorobę, bardzo się bałam jej powrotu”, wyznała poruszona Anicie Karwowskiej.

Przeczytaj też: „Czuję się strasznie przygnębiony i zagubiony’’. Czy Dawid Podsiadło ma depresję?

Aleksandra Popławska o molestowaniu seksualnym

Aleksandra Popławska została także zapytana, dlaczego nie włączyła się w akcję #Metoo, w której kobiety dzieliły się swoimi doświadczeniami dotyczącymi molestowania seksualnego. Stwierdziła, że w pewnym momencie akcja przybrała tak duże rozmiary, że trudniej było o osobę, która nie padła ofiarą molestowania. Jednak gdyby miała napisać taki post na Facebooku, opisałaby w nim trzy sytuacje, których doświadczyła.

Mężczyźni, od których mogło coś zależeć w mojej karierze, podczas rozmowy na temat pracy położyli mi rękę w niefortunnym miejscu. I to był koniec. Wychodziłam. było dla mnie oczywiste, że nie chcę mieć żadnego kontaktu z tymi osobami, chociaż to groziło zawodowymi konsekwencjami. Moja kariera być może przebiegła wolniej, trudniej, ale nie wyobrażam sobie, żeby postąpić wtedy inaczej”, zadeklarowała.

Następnie aktorka zaczęła zastanawiać się nad definicją molestowania seksualnego.

Ja zamknęłam temat na samym początku, czy mogę więc te sytuacje nazwać molestowaniem, czy była to „niemoralna propozycja”? Gdyby ktoś mi nie pozwolił wyjść z gabinetu i zrobił coś wbrew mojej woli, byłoby to molestowanie czy jednak już gwałt? Gdybym jednak została i pozwoliła na coś więcej, to byłby to romans, bo zostałabym tam z własnej woli?”, pytała. 

Stwierdziła, że doskonale wiedziała, że takie sytuacje mają miejsce i zna przypadki, w których przyniosły one określone korzyści zawodowe kobietom, które się im nie sprzeciwiły. 

Zobacz też: „Niespecjalnie musimy się starać, by jedna drugą zdenerwowała”. Intrygujący wywiad sióstr Popławskich w „Urodzie Życia”

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.