Z ŻYCIA GWIAZD

Narkotyki, depresja, nieudane małżeństwa... Złamane życie Lisy Marie Presley

Los nie był dla niej łaskawy...

Konrad Szczęsny 24 czerwca 2022 15:03

Życie nie szczędziło ciosów Lisie Marie Presley. Gdy miała zaledwie dziewięć lat straciła ojca i od tamtej pory los nie był dla niej łaskawy... Doświadczyła między innymi molestowania seksualnego, którego dopuścił się jej ojczym, zmagała się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków, głośno było także o jej problemach finansowych. Oto jej smutna historia.

Złamane życie Lisy Marie Presley: nieudane małżeństwa, molestowanie i depresja

Także życie osobiste Lisy Marie Presley nie należało do udanych. Była czterokrotnie zamężna, w tym z królem popu, Michaelem Jacksonem, zaś dwóch jej mężów jest podejrzewanych o pedofilię. Ostatni, Michael Lockwood, wykorzystywał seksualnie ich córki, bliźniaczki Finley Aaron Love i Harper Vivienne Ann. Było to też oficjalnym powodem wniesienia pozwu o rozwód. Parze zostały odebrane przez to prawa rodzicielskie, jednak za namową przyjaciółki, P!nk, Lisa Marie Presley skorzystała z terapii. Po jej zakończeniu sąd przyznał jej opiekę nad dziećmi.

W styczniu 2019 roku głośno było o zdjęciach córki Elvisa Presley'a, które wykonano po jej wyjściu ze szpitala. Przebywała w placówce aż sześć godzin. Nie do końca wiadomo, z jakiego powodu. Jednak fotografie wskazywały na to, że w życiu celebrytki znów nie dzieje się najlepiej.

Czytaj też: Ostatnie chwile Natalii Madejczyk. Znane są nowe okoliczności śmierci tancerki

Elvis Presley, Priscilla Presley, Lisa Marie Presley, szpital w Memphis, Tennessee, 07.02.1968 rok
Fot. Bettmann / Contributor / Getty Images

Elvis Presley, Priscilla Presley, Lisa Marie Presley, szpital w Memphis, Tennessee, 07.02.1968 rok

Lisa Marie Presley: żal po śmierci syna i duma z córki

Poza śmiercią ojca kobieta musiała zmierzyć się z jeszcze jedną tragedią: śmiercią ukochanego syna, który odszedł w wieku zaledwie 27 lat. Benjamin w 2020 roku odebrał sobie życie... „Przejście przez ten ohydny żal, który absolutnie zniszczył i roztrzaskał moje serce i duszę prawie do zera, pochłonęło mnie w całości. Niewiele więcej poza pozostałą trójką dzieci zajmuje mój czas i uwag”, mówiła w jednym z wywiadów Lis Marie Presley. Z kolei 33-letnia dziś Riley jest aktorką i często pojawia się u jej boku. Przy okazji premiery filmu Elvis razem udzieliły wywiadu ABC News. „Seans był bardzo emocjonalnym doświadczeniem. Tak, jak powiedziała Riley, to po prostu przywołuje traumę pokoleniową – w dobry sposób. (...) Płakała już po pięciu minutach, ja zresztą też”, mówiła córka Elvia Presleya o filmie.  

Zobacz także: Netflix pokazał nowy zwiastun filmu o Marilyn Monroe. W roli głównej Ana de Armas

Lisa Marie Presley, Kapitol, 26.09.2002 rok
Fot. Michael Springer / Zuma Press / Forum

Lisa Marie Presley, Kapitol, 26.09.2002 rok

Lisa Marie Presley, Los Angeles, Kalifornia, 21.06.2022 rok
Fot. Rex Features/East News

Lisa Marie Presley, Los Angeles, Kalifornia, 21.06.2022 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.