Z ŻYCIA GWIAZD

Narkotyki, depresja, nieudane małżeństwa... Tak wyglądało złamane życie Lisy Marie Presley

Córka Elvisa Presleya zmarła w wieku 54 lat

Konrad Szczęsny 13 stycznia 2023 07:46

Życie nie szczędziło ciosów Lisie Marie Presley. Gdy miała zaledwie dziewięć lat straciła ojca i od tamtej pory los nie był dla niej łaskawy... Doświadczyła między innymi molestowania seksualnego, którego dopuścił się jej ojczym, zmagała się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków, głośno było także o jej problemach finansowych. Dzisiaj cały świat opłakuje 54-latkę, która niespodziewanie zmarła. Z tego powodu przypomnijmy jej historię.

Złamane życie Lisy Marie Presley: nieudane małżeństwa, molestowanie i depresja

Także życie osobiste Lisy Marie Presley nie należało do udanych. Była czterokrotnie zamężna, w tym z królem popu, Michaelem Jacksonem, zaś dwóch jej mężów jest podejrzewanych o pedofilię. Ostatni, Michael Lockwood, wykorzystywał seksualnie ich córki, bliźniaczki Finley Aaron Love i Harper Vivienne Ann. Było to też oficjalnym powodem wniesienia pozwu o rozwód. Parze zostały odebrane przez to prawa rodzicielskie, jednak za namową przyjaciółki, P!nk, Lisa Marie Presley skorzystała z terapii. Po jej zakończeniu sąd przyznał jej opiekę nad dziećmi.

W styczniu 2019 roku głośno było o zdjęciach córki Elvisa Presley'a, które wykonano po jej wyjściu ze szpitala. Przebywała w placówce aż sześć godzin. Nie do końca wiadomo, z jakiego powodu. Jednak fotografie wskazywały na to, że w życiu celebrytki znów nie dzieje się najlepiej.

Czytaj też: Nie żyje jedyne dziecko Elvisa Presleya. Lisa Marie Presley miała zaledwie 54 lata. Co było powodem śmierci?

Elvis Presley, Priscilla Presley, Lisa Marie Presley, szpital w Memphis, Tennessee, 07.02.1968 rok
Fot. Bettmann / Contributor / Getty Images

Elvis Presley, Priscilla Presley, Lisa Marie Presley, szpital w Memphis, Tennessee, 07.02.1968 rok

Lisa Marie Presley: żal po śmierci syna i duma z córki

Poza śmiercią ojca kobieta musiała zmierzyć się z jeszcze jedną tragedią: śmiercią ukochanego syna, który odszedł w wieku zaledwie 27 lat. Benjamin w 2020 roku odebrał sobie życie... „Przejście przez ten ohydny żal, który absolutnie zniszczył i roztrzaskał moje serce i duszę prawie do zera, pochłonęło mnie w całości. Niewiele więcej poza pozostałą trójką dzieci zajmuje mój czas i uwag”, mówiła w jednym z wywiadów Lis Marie Presley. Z kolei 33-letnia dziś Riley jest aktorką i często pojawia się u jej boku. Przy okazji premiery filmu Elvis razem udzieliły wywiadu ABC News. „Seans był bardzo emocjonalnym doświadczeniem. Tak, jak powiedziała Riley, to po prostu przywołuje traumę pokoleniową – w dobry sposób. [...] Płakała już po pięciu minutach, ja zresztą też”, mówiła córka Elvia Presleya o filmie. 

Zobacz także: Przetrwali kryzys i nadal się kochają. Oto historia miłości Joanny Kulig i Macieja Bochniaka!

Lisa Marie Presley nie żyje

Dzisiaj w nocy z 12 na 13 stycznia cały świat obiegła bardzo smutna informacja. Lisa Marie Presley nie żyje, tak brzmią nagłówki. Córka legendarnego wokalisty odeszła w wieku 54 lat. Najprawdopodobniej zmarła z powodu ataku serca. 

Lisa Marie Presley, Kapitol, 26.09.2002 rok
Fot. Michael Springer / Zuma Press / Forum

Lisa Marie Presley, Kapitol, 26.09.2002 rok

Lisa Marie Presley, Los Angeles, Kalifornia, 21.06.2022 rok
Fot. Rex Features/East News

Lisa Marie Presley, Los Angeles, Kalifornia, 21.06.2022 rok

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.