Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

Fot. NBC Television/Courtesy of Getty Images
niezwykłe historie

Corey Haim został zgwałcony jako 13-latek. Nazwisko oprawcy ujawnił na łożu śmierci

Padł ofiarą całego kręgu o pedofilskich skłonnościach…

Marcjanna Maryszewska 10 maja 2022 15:54
Fot. NBC Television/Courtesy of Getty Images

Świat show-biznesu stanął otworem przed Corey’em Haimem, który wkroczył do niego jako zupełnie młody chłopak. Debiutował na ekranie mając zaledwie 11 lat, stają się jedną z najpopularniejszych i najlepiej opłacanych gwiazd młodzieżowych Hollywood. Produkcje, w których brał udział, okazywały się za każdym razem wielkimi hitami. Niestety nastolatek, oprócz wielkiej sławy, zaznał również tej najciemniejszej i najokrutniejszej strony show-biznesu… Corey Haim  padł ofiarą starszego aktora o pedofilskich skłonnościach. Oto tragiczna historia młodocianego gwiazdora.

Corey Haim. Do show-biznesu wkroczył jako 11-latek

Młody Kanadyjczyk zadebiutował w branży filmowej w 1982 roku na planie serialu „The Edison Twins”. Przez cztery lata wcielał się w rolę Larry’ego, w międzyczasie przenosząc się do Hollywood. Corey Haim triumfował w kinach, a największą sławę przyniosła mu rola w produkcji „Straceni chłopcy” („Lost Boys”). To tam poznał swojego rówieśnika, Corey’a Feldmana. Młodzi aktorzy stali się nierozłącznym, najbardziej znanym duetem „Dwóch Corey’ów” w Hollywood.

Chłopcy wielokrotnie podkreślali swoją przyjaźń i łączącą ich więź, która w tamtym czasie bardzo pomogła im obu przetrwać w świecie show-biznesu. Jednak w przeciwieństwie od Feldmana, Haim bardzo chętnie czerpał z życia w Hollywood pełnymi garściami. Nastolatek już w wieku 15 lat zaczął zażywać narkotyki, było to zaś następstwem ogromnego stresu, jaki chłopakowi towarzyszył na co dzień. Jednak po latach i nie ma żadnych wątpliwości co do tego, co tak naprawdę przyczyniło się do zagubienia i destrukcyjnych zachowań Haima…

Fot. Patrick McMullan/Getty Images
Corey Haim i Corey Feldman, 29.07.1987

Fot. Ron Galella, Ltd./Ron Galella Collection/Getty Images
Corey Haim, 29.08.1987

Corey Haim został zgwałcony przez starszego aktora

Jeszcze za życia Corey Haim wstrząsnął mediami osobistym wyznaniem na temat swojego życia. Aktor opowiedział o traumatycznych wydarzeniach jeszcze z początków jego kariery w świecie wielkiego kina i przyznał, że w wieku 13 lat padł ofiarą pedofila na planie filmu „Lucas”. Haim stwierdził, że został odurzony go narkotykami, a następnie zgwałcony przez 43-letniego „gwiazdora z pierwszej ligi”. Oprawca nastolatka miał rodzinę i nigdy nie ujawnił się jako gej. Mało powiedzieć, że słowa Corey’a poruszyły całym światem. Pojawiła się cała lawina spekulacji, lecz aktor nigdy oficjalnie nie ujawnił nazwiska swojego napastnika.

Corey Feldman potwierdził zeznania przyjaciela oraz przyznał, że również został wykorzystany przez tą samą osobę, lecz odmawiał ujawnienia jego danych osobowych. Feldman wyznał w wywiadzie dla „Hollywood Reporter”, że największym problemem w tym środowisku jest pedofilia, a on i Haim byli molestowani przez większe grono ludzi. 

Czytaj także: Brat zmarł na jego oczach. Joaquin Phoenix jechał krętą drogą na wzgórzach Hollywood....

Fot. Darlene Hammond/Getty Images
Corey Haim, 1987

Jeśli chodzi o mnie, to miało miejsce molestowanie i to wielu par rąk. Ale Corey Haim został zgwałcony fizycznie. Sądzę, że gwałciciel był częścią większego środowiska i w ten sposób udawało mu się uniknąć kary. Wszyscy ci mężczyźni byli przyjaciółmi. Każdy, kto mnie znał w dzieciństwie, wie, że ja i Haim byliśmy "przekazywani sobie" z rąk do rąk, aby nas wykorzystywać seksualnie” - mówił Feldman.

Przyjaciele nabrali jednak wody w usta i nie chcieli ujawnić personaliów osób, które ich tak okrutnie skrzywdziły. Feldman zdradził powód podczas rozmowy z magazynem „Radar”. „Corey bał się ostracyzmu Hollywood. Był dużą gwiazdą, ale jego oprawca był znacznie większym gwiazdorem. Często mówił: "Nikt mi nigdy nie uwierzy!". To było coś ohydnego. Corey był niewinnym chłopcem z Toronto. A ci mężczyźni zniszczyli go dogłębnie.

Śmierć Corey’a Haima i nowe fakty w sprawie

Corey Haim zmarł w 2010 roku w wieku 38 lat z powodu komplikacji po zapaleniu płuc. Swoją wieloletnią tajemnicę zabrał ze sobą do grobu, lecz wedle późniejszych informacji miał wyjawić matce nazwisko mężczyzny, który skrzywdził go przed laty. Jednak nawet kobieta nie chciała wyjawić go publicznie. 

Trzy lata później Corey Feldman w swojej książce „Coreyography: A Memoir” przywołał wspomnienia wydarzeń sprzed lat. Nawet wtedy jednak unikał podania danych oprawców, do czego odniósł się w późniejszym wywiadzie dla magazynu „People”: „Aż mnie skręca, żeby podać nazwiska. Wiele osób uważa, że jestem fałszywy i kłamię. Codziennie się borykam z takimi oskarżeniami. Niestety prawo jest tak skonstruowane, że gdybym wyszedł z publicznym oskarżeniem, to ja miałbym problemy, a nie mój oprawca.

Sprawdź również: Australijski muzyk Nick Cave stracił kolejne dziecko. Jethro Cave zmarł mając 31 lat

Fot. Albert L. Ortega/WireImage
Corey Haim, Corey Feldman, San Diego, Kalifornia 2004

Przez kolejne lata sprawa kręgu pedofilskiego w Hollywood pozostawała ścisłą tajemnicą. Nikt nie wypowiadał się na temat oprawców ani gwałtu na Corey’u Haimie… Do czasu artykułu opublikowanego na łamach „National Enquirer”, w którego wynikało, że młodego aktora molestował Charlie Sheen na planie filmu „Lucas”. 6 lat starszy od Haima Sheen miał wówczas 19 lat. Według artykułu aktor poczęstował chłopca narkotykami, a następnie uprawiał z nim seks analny. Takie informacje zostały przekazane przez Dominicka Brascia - byłego aktora i bliskiego przyjaciela Corey’a Haima.

„Haim powiedział mi, że uprawiał seks z Sheenem, kiedy filmowali »Lucasa«. Powiedział, że był to seks analny. Corey mówił też, że po tym wydarzeniu Sheen stał się bardzo chłodny i nie chciał mieć z nim nic wspólnego. Kiedy Corey próbował do niego zagadywać, ten go ignorował" - tak cytowano jego wypowiedź.

Corey Feldman natychmiast potwierdził te zeznania… Które natomiast oddaliła matka Haima. Kobieta wprost stwierdziła, że to nie Charlie Sheen molestował jej syna. Nie wspominając o samym zainteresowanym, który również zaprzeczył jakoby to on dopuścił się gwałtu na nastoletnim wówczas aktorze. Sheen nie wdawał się w szczegóły i przez swoich prawników zbył wszystkie doniesienia i plotki, lecz pomimo to sprawa molestowania nie ucichła. Za to zainspirowała Feldmana do stworzenia filmu dokumentalnego, który miał ujawnić całą prawdę…

W 2020 roku opublikował produkcję „My Truth: The Rape of 2 Coreys”. Drugi Corey przedstawił w niej całą listę mężczyzn zaangażowanych w molestowanie obu przyjaciół. Ponownie został wymieniony Charlie Sheen, a oprócz niego wskazany został oficjalnie uznany za przestępcę seksualnego Marty Weiss, skazany prawomocnym wyrokiem za molestowanie dzieci Jon Grisson, a także Alphy Hoffman, właściciel klubu nocnego. Wspominał również o Dominicku, który przed laty oskarżał Sheena dokładnie o to samo.

Jednak Hollywood nadal oficjalnie nie ujawniło przestępców seksualnych, a o karze wobec osób wymienionych przez Feldmana nie ma póki co mowy… Żadna z nich do tej pory nie została postawiona w stan oskarżenia.  

Fot. Joey Foley/FilmMagic
Corey Haim, Indianapolis, Indiana 29.03.2009

Źródło: Plejada.pl, Natemat.pl

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.