ANMOL RODRIGUEZ
Fot. Instagram ANMOL RODRIGUEZ
O TYM SIĘ MÓWI

Miała dwa miesiące, gdy ojciec oblał ją kwasem solnym. Dziś Anmol Rodriguez jest modelką!

Wzruszającą historię hinduski opowiedziała Martyna Wojciechowska

Rafał Kowalski 7 stycznia 2021 06:59
ANMOL RODRIGUEZ
Fot. Instagram ANMOL RODRIGUEZ

Inspiracja, motywacja czyste piękno. Anmol Rodriguez miała jako dziecko tyle samo nieszczęścia, co pomyślności. Z tragicznego wypadku dzięki ogromnej pracy lekarzy uszła z życiem, a dodatkowo dziś świetnie radzi sobie jako modelka. Co stało się, gdy mieszkanka Indii miała dwa miesiące? Jej poruszającą historię opowiedziała w sieci Martyna Wojciechowska.

Anmol Rodriguez oczami Martyny Wojciechowskiej

Martyna Wojciechowska przyzwyczaiła nas do tego, że regularnie inspiruje na swoim Instagramie. Od lat pokazuje nam też ludzi, których historie wyciskają łzy, podnoszą kąciki naszych ust a nawet motywują do zmian. Nie inaczej zadziałała na obserwujących konto podróżniczki historia modelki Anmol Rodriguez.

Co 26-latka ma za sobą? „Kiedy miała zaledwie 2 miesiące, ojciec chciał pozbyć się żony i dziecka, więc obie oblał kwasem solnym. To prosty i tani sposób żeby skazać kogoś na śmierć w męczarniach albo okaleczyć na całe życie. Matka zmarła na skutek obrażeń, Anmol przeżyła choć całe ciało miała poparzone i kolejne 5 lat spędziła w szpitalu. Później opiekę i schronienie znalazła w ośrodku adopcyjnym w Bombaju, gdzie czuła się bezpieczna i akceptowana”, zaczęła swój wpis Martyna Wojciechowska.

Niestety, dziewczynka szybko napotkała kolejne problemy, choć… i tu poradziła sobie dzięki silnej psychice. „W szkole zetknęła się z nieprzychylnymi i oceniającymi jej wygląd komentarzami. Postanowiła jednak uwierzyć w siebie. Nie w to, co mówią ludzie. A później odkryła… social media! Zaczęła wrzucać swoje zdjęcia na platformy społecznościowe. Internauci uznali jej historię za inspirującą. Machina ruszyła!”, napisała dziennikarka dając do zrozumienia, że Anmol została modelką!

Dzięki determinacji, uporowi i silnej wierze 26-latka robi obecnie znacznie więcej. „Dzisiaj ANMOL jest modelką, mówczynią motywacyjną, a także założycielką Acid Attack Survivor Sahas Foundation, która wspiera ofiary oblania kwasem solnym”, czytamy we wpisie Martyny Wojciechowskiej, która dodała, że mieszkanka Indii nie myśli o sobie jako o ofierze, a jako o ocalałym pięknym człowieku.

Być może jej historia doczeka się filmu… 

Martyna Wojciechowska, VIVA! 21/2020
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.