piłkarze
Fot. East News
MUNDIAL 2018

Mimo że odpadli z mundialu, zarobią fortunę!

Te kwoty zwalą Was z nóg!

Damian Duda 29 czerwca 2018 18:00
piłkarze
Fot. East News

Reprezentacja Polski z całą pewnością nie będzie najlepiej wspominać tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Dwa przegrane mecze, odpadnięcie z rozgrywek — tak w dużym skrócie można podsumować grę Polaków. Jednak — pomimo porażki — domowe budżety polskich piłkarzy na tym nie ucierpią. A wręcz przeciwnie! Otrzymane premie przyprawiają o zawrót głowy.

Zarobki polskich piłkarzy

Miał być wielki triumf. Niestety, porażka naszej reprezentacji była spektakularna. A piłkarze, którzy byli nazywani czarnymi końmi mundialu, nie zachwycili swoją grą. 

Reprezentacje, którym udało zakwalifikować się do najlepszych 32 drużyn świata — nawet jeśli przegrała mecze — miała zagwarantowane 8 milionów dolarów. Te pieniądze pochodzą z budżetu FIFY, która w tym roku przeznaczyła na nagrody 400 milionów dolarów.

Jak się okazuje, nie wszystko trafi na konto piłkarzy. Kiedy nasza reprezentacja zakwalifikowała się do fazy grupowej, FIFA przekazała Polsce 10,5 miliona dolarów. Jednak zaledwie (!) 35 procent z tej kwoty zostanie rozdzielone pomiędzy piłkarzy. Co decyduje o wysokości honorarium? Ilość zdobytych punktów, które były przyznawane m.in. za grę w pierwszym składzie czy siedzenie na ławce rezerwowych.

Najwięcej z naszej reprezentacji zarobią Robert Lewandowski i Piotr Zieliński, którzy wzbogacą się o 560 tys. złotych. Kuba Błaszczykowski zarobi 546 tys. Natomiast Łukasz Piszczek, Kamil Glik i Kamil Grosicki dostaną po 504 tys. 

Adam Nawałka, Robert Lewandowski
Fot. East News

Piłkarze piją alkohol
Fot. East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.