Piłkarz o wspólnych początkach z Anną

Olga Figaszewska 21 czerwca 2021 19:51

Osiągnęli sukces, inwestują w kolejne biznesy, stworzyli szczęśliwą i kochającą się rodzinę. Dla przeciętnego Polaka ich życie wydaje się bajką… Wszystko, co mają, okupili latami ciężkiej pracy i wyrzeczeń. Nie zawsze wszystko było tak proste i kolorowe. Robert Lewandowski ujawnił w jednym z wywiadów, jak wyglądały początki jego znajomości z Anią.

Anna Lewandowska o dzieciństwie: kiedyś pieniędzy nie miałam

Oboje nie mieli łatwego życia. Robert Lewandowski w wieku 17 lat stracił tatę. Od tamtej pory to na nim spoczywał obowiązek głowy rodziny. Nie ukrywa, że to był to dla niego bardzo bolesny czas. Stracił osobę, która była dla niego wzorem. Za każdym razem podkreśla, że to dzięki tacie jest tym, kim jest i osiągnął tak wiele.

Z kolei Anna Lewandowska w programie Magdy Mołek W roli głównej zdradziła, że w jej rodzinnym domu pieniędzy brakowało praktycznie na wszystko!

„Ja kiedyś tych pieniędzy nie miałam. Naprawdę nie miałam. Do tego stopnia nie miałam, że chodziłam w dziurawych butach zimą i to był okropny okres w naszym życiu. Do tego stopnia, że nawet pomagał nam Caritas. I kiedy zaczęłam zarabiać swoje pierwsze pieniądze, to było stypendium. Miałam wtedy 18 lat, to było 800 zł. Połowę oddawałam mamie, a połowę miałam dla siebie”, mówiła.

Czytaj także: Anna i Robert Lewandowscy tworzą zgrany duet. Jaki jest sekret ich związku?

Robert Lewandowski o początkach związku z Anną

Sportsmenka nie lubi wracać do tamtych chwil, ale nie ukrywa, że był to trudny okres, który pomógł jej dojrzeć i znacząco wzmocnił. „Było trudno, ale dziś jestem zdania, że - jak to mówią - co cię nie zabije, to cię wzmocni. Wyszłam z tego doświadczenia doroślejsza i z poczuciem, że nie warto płakać nad losem, tylko trzeba brać sprawy w swoje ręce”, dodała potem w rozmowie z Women's Health.

Dziś są na liście najbogatszych i wpływowych Polaków, stworzyli własne imperium. W 2018 roku majątek Robert Lewandowskiego wyceniono na 352 mln złotych. Majątek Anny Lewandowskiej wyceniono na 204 mln. Jednak mało brakowało a w ogóle nie zostaliby parą! Gdy poznali się na obozie integracyjnym dla studentów Akademii Wychowania Fizycznego w 2007 roku, przyszła trenerka była sceptycznie nastawiona do samego zawodu piłkarza. Wydawało jej się, że każdy jest narcyzem i troszczy się głównie o siebie. Na pierwszą randkę poszła za namową przyjaciółki. 

„Pojechałam i pierwszy raz w życiu spóźniłam się na spotkanie. Robert do dzisiaj mi to wypomina”, żartowała po latach. W trakcie tego spotkania i kolejnych zweryfikowała swoje poglądy. Stwierdziła, że nie każdy grający w piłkę nożną jest zapatrzonym w siebie egocentrykiem. Lewandowski ujął ją spokojem i opanowaniem oraz pasją, której hołdował. „Ujął mnie swoim uśmiechem i ciepłem. Mówił mi, że wcześniej nie skupiał się na dziewczynach. Zawsze była tylko piłka nożna”, wyjaśniała.

Jednak ich początki wcale nie były bajkowe. On był skromnym graczem Znicza Pruszków. Ona również największe sukcesy miała dopiero przed sobą. Ale te doświadczenia ich zahartowały. Tak wspominał je w jednym z wywiadów Robert Lewandowski.

„Dla nas rzeczy materialne nie są najważniejsze, staramy się podchodzić do życia według zasady: nie jest istotne to, co masz, ale to, kim jesteś. Zaczynaliśmy wspólne życie zarabiając po 1200 zł. Ja jeździłem Fiatem Bravo, Ania Matizem. Czasem wspominamy życie w mieszkaniu komunalnym. Pamiętamy, jacy byliśmy szczęśliwi, mimo że po kuchni czasem biegały karaluchy”, powiedział w rozmowie z Faktem

I to właśnie te trudne doświadczenia tak mocno scementowały ich związek! 

Czytaj także: EURO 2020. Łuczenko-Szczęsna, Lewandowska, Krychowiak wychodzą z cienia sławnych partnerów!

1/6
Ślub Lewandowskich, Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, suknia ślubna Anny Lewandowskiej
Copyright @AP/East News
1/6

Ślub Anny i Roberta Lewandowskich

2/6
Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Copyright @Zuza Krajewska/LAF AM
2/6

Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014

3/6
Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, VIVA! 2014
Copyright @Zuza Krajewska/LAF AM
3/6

Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014

4/6
Anna Lewandowska, Robert Lewandowski
Copyright @@annalewandowskahpba
4/6

Robert Lewandowski, Anna Lewandowski

5/6
Robert Lewandowski, Anna Lewandowska
Copyright @Instagram/@annalewandowskahpba
5/6

Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, Klara Lewandowska

6/6
Walentynki, Anna Lewandowska i Robert Lewandowski
Copyright @Instagram @annalewandowskahpba
6/6

Walentynki Anny i Roberta Lewandowskich

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.