Dobrze postąpił?

Monika Katarzyna Krupska 29 czerwca 2018 12:00

Kuriozalne, fatalne i żenujące! Ostatnie minuty meczu Polski z Japonią, zdecydowanie przejdą do historii. Niestety nie będziemy ich dobrze wspominać. Dlaczego? Bo biało-czerwoni nie odważyli się na odebranie piłki przeciwnikom, którzy podawali ją do siebie z dużą swobodą. Takie zachowanie uniemożliwiło wejście na boisko Jakubowi Błaszczykowskiemu, choć pomóc mu próbował nawet Kamil Grosicki! Piłkarz zaczął symulować uraz i upadł na murawę, jednak sędzia nie przerwał gry, a chwilę później odgwizdał koniec meczu. Czy Grosicki dobrze postąpił? Piłkarz zdecydował się sam wytłumaczyć swoje zachowanie. 

Upadłem tylko z szacunku do Kuby

„Widziałem, że na zmianę czeka Kuba Błaszczykowski. Pamiętam taką sytuację z 2012 roku. Na mistrzostwach Europy stałem przy linii trzy minuty i czekałem na zmianę. I też nie wszedłem”, komentuje Grosicki w WP. „Szanuję Kubę Błaszczykowskiego, widziałem, że chce zagrać w tym meczu. Wiem, co czuł, próbowałem reagować, doprowadzić, żeby doszło do zmiany. Bardzo źle to wyglądało, ale upadłem tylko z szacunku do Kuby”, dodaje. 

Zdaniem Grosickiego reprezentacji „nic się nie układało”. Zarówno w obronie, jak i w ataku.  „Nie mieliśmy pomysłu na stworzenie sytuacji. Nie twierdzę, że kogoś przerosła otoczka turnieju. Od bramkarza do napastnika nic nie wychodziło. Nie funkcjonowaliśmy jako zespół. Graliśmy fatalnie”, powiedział Sportowym Faktom. 

Niewykluczone, że występ przeciwko Japonii miał być symbolicznym ukłonem w stronę Kuby Błaszczykowskiego. Jeśli trener Adam Nawałka chciał, by piłkarz zagrał w swoim 101 meczu, mógł zmianę zarządzić dużo wcześniej. Biało-czerwoni na Mundialu wypadli bardzo źle. Piłkarze nie tylko nie wyszli z grupy, ale i zajęli ostatnie miejsce.  

 

1/5
Kuba Błaszczykowski
Copyright @EastNews
1/5

Adam Nawałka chciał wprowadzić na boisko Kubę Błaszczykowskiego podczas meczu Polska - Japonia 

2/5
Kuba Błaszczykowski
Copyright @EastNews
2/5

Niestety Błaszczykowski nie wszedł, ponieważ Polacy nie potrafili odebrać piłki przeciwnikom 

3/5
Kamil Grosicki
Copyright @EastNews
3/5

Kamil Grosicki chciał pomóc koledze z drużyny

4/5
Kamil Grosicki, mecz Polska - Kolumbia
Copyright @East News
4/5

I upadł na murawę, niestety sędzia nie zdecydował się na przerwanie meczu

5/5
Robert Lewandowski, mecz Polska-Japonia, Mundial 2018
Copyright @East News
5/5

Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Polaków 

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.