Robert Lewandowski, mecz Polska - Kolumbia
ZE ŚWIATA SPORTU

Robert Lewandowski gorzko o wyniku Polski na mundialu 2018!

Kapitan reprezentacji nie kryje rozczarowania

Konrad Szczęsny 29 czerwca 2018 07:52
Robert Lewandowski, mecz Polska - Kolumbia

Nie milkną komentarze po zakończonym wczoraj meczu Polska-Japonia. Choć biało-czerwonym udało się wygrać 1:0, odpadli z dalszego etapu rozgrywek ze względu na mierną grę w spotkaniach z Senegalem i Kolumbią. Piłkarze za pośrednictwem mediów społecznościowych postanowili odnieść się do zarzutów, dotyczących ich słabej kondycji i prezentowania na boisku kiepskich umiejętności. Wśród nich znalazł się także Robert Lewandowski!

Robert Lewandowski o porażce Polski na mundialu

Kapitan reprezentacji nie kryje rozczarowania wynikiem biało-czerwonych i zaznacza, że przyjmuje krytykę ze strony kibiców oraz mediów.

„Dla każdego z nas występ na Mundialu i reprezentowanie biało-czerwonych barw to spełnienie marzeń. Nie tak wyobrażaliśmy sobie naszą grę na rosyjskich boiskach. Zawiedliśmy. Każda porażka to jednak nowe doświadczenie i lekcja, z której trzeba wyciągnąć wnioski. Wrócimy lepsi, silniejsi i gotowi na kolejne wyzwania. Dziękujemy Wam za wsparcie. Nie podda się reprezentacja Polski i nie poddam się ja jako jej kapitan 🇵🇱🇵🇱🇵🇱”, zapewnia Robert Lewandowski.

Grzegorz Krychowiak o porażce Polski na mundialu

W podobnym tonie utrzymana jest także wypowiedź Grzegorza Krychowiaka, zdobywcy bramki w meczu Polska-Senegal.

„Zawiedliśmy Was, ale i samych siebie. Jest mi tak samo przykro jak Wam. Rozumiem kibicow, zarówno tych którzy nas krytykowali jak i tych którzy starali się zrozumieć. Jednak dziękuję Wam, bo po raz kolejny pokazaliście że możemy na Was liczyć i że nasi Kibice to ścisła światowa czołówka”, napisał poruszony pomocnik reprezentacji.

Dodał także, że nie dziwią go głosy krytyki, obecne niemal wszędzie.

„Akceptuję krytykę. Zarówno zespołową, jak i indywidualną. Jest jedna rzecz z która nie mogę się zgodzić. Jeżeli ktokolwiek myśli, że każdy z nas nie dał z siebie 200%, jest w błędzie. Każdy z reprezentantów wskoczyłby w ogień za tą kadrę, nie mam co do tego żadnych wątpliwości.
Jest w nas dużo sportowej złości, którą zobaczycie w przyszłym sezonie. Znowu będziecie z nas dumni #laczynaspilka”, podkreślił Grzegorz Krychowiak.

Wojciech Szczęsny i Kuba Błaszczykowski o porażce Polski na mundialu

Mniej wylewni byli natomiast Wojciech Szczęsny i Kuba Błaszczykowski.

„Walczyliśmy, ale to nie wystarczyło.. Dziękujemy serdecznie za wsparcie... We must come back stronger 💪🇵🇱#laczynaspilka #Poland”, napisał bramkarz.

„Chciałem podziękować kibicom za te eliminacje i za ten turniej, że byliście z nami”, skromnie wyraził swoje zdanie na konferencji prasowej po meczu były kapitan reprezentacji Polski.

A Ty jesteś rozczarowana grą biało-czerwonych na mundialu?  

 

Zawiedliśmy Was, ale i samych siebie. Jest mi tak samo przykro jak Wam. Rozumiem kibicow, zarówno tych którzy nas krytykowali jak i tych którzy starali się zrozumieć. Jednak dziękuję Wam, bo po raz kolejny pokazaliście że możemy na Was liczyć i że nasi Kibice to ścisła światowa czołówka. Akceptuję krytykę. Zarówno zespołową, jak i indywidualną. Jest jedna rzecz z która nie mogę się zgodzić. Jeżeli ktokolwiek myśli, że każdy z nas nie dał z siebie 200%, jest w błędzie. Każdy z reprezentantów wskoczyłby w ogień za tą kadrę, nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Jest w nas dużo sportowej złości, którą zobaczycie w przyszłym sezonie. Znowu będziecie z nas dumni #laczynaspilka

Post udostępniony przez Grzegorz Krychowiak (@grzegorz.krychowiak)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…