URODZINY GWIAZD

Jeden z najbogatszych ludzi świata, Roman Abramowicz, kończy dziś 51 lat! Jak wygląda jego luksusowe życie? EKSKLUZYWNE VIDEO

Weronika Kostyra 24 października 2017 16:00

Roman Abramowicz, jeden z najbogatszych ludzi świata i najbogatszy urodzony w Europie Wschodniej swoje niewyobrażalne bogactwo zdobył zupełnie sam, zaczynając od zera. Urodził się w biednej rodzinie i bardzo wcześnie stracił obydwoje rodziców – jego mama umarła, gdy miał rok, ojciec – trzy. Teraz jego majątek jest szacowany na 8,3 miliarda dolarów!

Fortuna Romana Abramowicza

Niektórzy mają jednak wątpliwości, czy doszedł do swojej fortuny legalnie. Jego pierwszym zajęciem była sprzedaż lalek na straganie, potem otworzył własny biznes, a było nim… szycie szlafroków w garażowym zakładzie. Wielkie pieniądze w latach 90. przyniosła mu ropa naftowa. Teraz żyje jak król – ma 14 domów na całym świecie, kolekcję luksusowych samochodów, ekskluzywne jachty i nie szczędzi pieniędzy na swoje zachcianki. W 2003 roku kupił nawet klub piłkarski Chelsea. Próbował też swoich sił w polityce. Kiedy kandydował do rosyjskiej Dumy, wszystkim wyborcom, którzy na niego zagłosują, obiecał butelkę wódki. Nie trzeba dodawać, że wygrał!

Dzisiaj miliarder kończy 51 lat. Obejrzyj nasze wideo!

Zobacz także: Projektantka mody, filantropka i...niedługo najbogatsza singielka w Rosji! Poznajcie Darię Żukową

TAGI #Rosja

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.