Daria Żukowa, żona Romana Abramowicza
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Projektantka mody, filantropka i...niedługo najbogatsza singielka w Rosji! Poznajcie Darię Żukową

Gabriela Czernecka 15 sierpnia 2017 10:00
Daria Żukowa, żona Romana Abramowicza
Fot. East News

Wystarczyło jedno spotkanie i Roman Abramowicz już wiedział, że Daria (Dasza) Żukowa jest miłością jego życia. Dla niej zostawił żonę i pięcioro dzieci. Pomimo sporej różnicy wieku zostali parą. Niestety dziś po dziesięciu latach małżeństwa są w separacji. Jeśli para zdecyduje się na rozwód, majątek Abramowicza wart ponad 11 miliardów dolarów zostanie podzielony, a Daria Żukowa będzie miała szansę zostać „najbogatszą singielką” Rosji.

 

Zobacz: Johnny Depp, Madonna, Tom Cruise. Rozstania z małżonkami kosztowały ich sporo! Ile i kogo najwięcej?

 

Romanse Romana Abramowicza

 

Przez długi czas nikt tak naprawdę nie wiedział, że Roman Abramowicz i Daria Żukova są razem. Ich domniemany związek potwierdziła… ciąża Darii. „Dasza nawet teraz wygląda jak drobinka. W ogóle nie widać brzucha”, opowiadały jej przyjaciółki, gdy Żukova była w szóstym miesiącu ciąży. Jak się poznali? Był rok 2005, Roman wraz z obecną żoną Iriną Malandiną, zorganizowali imprezę we Francji. Dasza przyjechała tam wraz z ojcem Aleksandrem, partnerem biznesowym Abramowicza. Już kilka tygodni później Dasza i Roman widywani byli razem. Ona rozwijała wówczas swoją firmę modową Kova & T, on zajmował się pomnażaniem majątku. Gdy pojawiły się pierwsze doniesienia o ich romansie, Abramowicz zaprzeczył: „Daria to bliska przyjaciółka rodziny. Znamy się od lat”, mówił, ale nikogo to nie przekonało.

 

Media bacznie śledziły każdy ich ruch. W 2006 roku Irina Abramowicz złożyła pozew o rozwód. Główny powód - niewierność męża. Wówczas wszystko stało się jasne. Media szalały - pisano o kryzysie wieku średniego, o krzywdzie, jaką wyrządził dzieciom i o nowym związku z młodszą o czternaście lat Darią. Co ciekawe, przed skandalem ostrzegał Abramowicza sam Władimir Putin, prosząc, by przyjaciel uszanował dobro rodziny. Miliarder wziął sobie jego słowa do serca i przez kolejne miesiące rzadko pokazywał się razem z nową ukochaną publicznie. Jego małżeństwa z Iriną nie dało się uratować. Według nieoficjalnych źródeł rozwód kosztował miliardera prawie dwa miliardy funtów, ale była to cena, którą Abramowicz był w stanie ponieść za cenę miłości.

 

Polecamy: Scarlett Johansson i Romain Dauriac rozwodzą się po dwóch latach małżeństwa. Dlaczego?​

 

Związek Romana Abramowicza i Darii Żukovej


Wielu zastanawiało się, czy Roman Abramowicz i Daria Żukowa w ogóle są razem. Zakochanych wydał jednak sam ...ojciec Daszy, który nie był zbyt szczęśliwy z wyboru córki. Para zaczęła wychodzić z ukrycia. Ona chodziła z nim na mecze drużyny Chelsea, która do niego należy, on towarzyszył jej podczas oficjalnych bankietów. Mówiono, że stanowią dziwną parę: „Dasza nie zachowuje się jak dwudziestoparolatka. Jest dużo dojrzalsza, poważna. Skupiona i rzeczowa. W towarzystwie właściwie nie rozmawia z Romanem. Możliwe, że wynika to z jego olbrzymiej nieśmiałości”, mówiła Anna Mikhailova z „The Sunday Times”. Pojawiły się plotki, że dziewczyna jest z nim tylko dla pieniędzy. Faktycznie, Roman Abramowicz zapewnił jej iście bajkowe życie, dając jej wszystko, o czym tylko mogłaby zamarzyć. Niewielu jednak wie, że dla Darii to nic nowego.

 

Kim jest Daria Żukova?

 

Sama pochodzi z bogatej rodziny. Kończyła prestiżowe szkoły w Anglii i Stanach. Jej angielski ma perfekcyjny akcent. Ludzie są zdziwieni, kiedy mówi, że urodziła się w Moskwie. Ojciec zapewniał jej także fundusze na kolejne projekty. Pomógł wystartować z biznesem, a potem sama odcięła pępowinę”, opowiadała o niej Aliona Doletskaja, naczelna rosyjskiej edycji Vogue’a. Trzeba przyznać, że swój potencjał w pełni wykorzystała. Początkowo pracowała jako fotomodelka, później spełniała się jako projektantka modowa. W 2008 roku jej działalność docenił Vogue, który zaliczył Żukową do dziesiątki najelegantszych kobiet świata. W międzyczasie Daria założyła Centrum Kultury Współczesnej „Garage”, a także magazyn o tej samej nazwie. Oba jej biznesy odniosły spektakularny sukces. Gdyby tego było mało, Żukowa od kilku lat prowadzi serwis plotkarski Spletnik.ru, ale przede wszystkim wspiera rozwój sztuki. Jeden z brytyjskich magazynów umieścił ją nawet w rankingu stu najbardziej wpływowych ludzi świata kultury. 

 

Polecamy także:  TYLKO U NAS! Joanna Krupa już po rozwodzie z mężem. Znamy szczegóły sprawy

 

Rozwód Romana Abramowicza i Darii Żukowej

 

Roman podziwiał ją za energię i odwagę w dążeniu do celu, ona jego za wytrwałość i umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach na rynku finansowym. W ich związku jak do tej pory pieniądze miały drugorzędne znaczenie. To może teraz ulec zmianie, ponieważ para ogłosiła, że jest w separacji. „Podjęliśmy tę trudną decyzję, ale pozostajemy przyjaciółmi, rodzicami i partnerami we wspólnie podjętych przed laty biznesach”, informują w oświadczeniu. Para zamierza wspólnie wychowywać dwójkę swoich dzieci, siedmioletniego syna Aarona Alexandra i czteroletnią córkę, Leah Lou. Czy uda im się odbudować związek? Wielu twierdzi, że skoro przez prawie cztery lata udało im się utrzymać związek w tajemnicy, to podanie do mediów takiej informacji jest jednoznaczne z rozwodem. Jeśli tak, to o Darii usłyszymy jeszcze nie raz, w końcu niebawem zostanie najsłynniejszą i najbogatszą rozwódką w historii. 

 

Polecamy: Jennifer Garner i Ben Affleck razem na wakacjach. To najszczęśliwsza rozwiedziona para na świecie!

 

Daria Żukowa
Fot. East News

Daria Żukowa
Fot. East News

Daria Żukowa i Roman Abramowicz, rozwód Abramowicza
Fot. East News

 

 

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.