Daria Żukowa, żona Romana Abramowicza
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Projektantka mody, filantropka i...niedługo najbogatsza singielka w Rosji! Poznajcie Darię Żukową

Gabriela Czernecka 15 sierpnia 2017 10:00
Daria Żukowa, żona Romana Abramowicza
Fot. East News

Wystarczyło jedno spotkanie i Roman Abramowicz już wiedział, że Daria (Dasza) Żukowa jest miłością jego życia. Dla niej zostawił żonę i pięcioro dzieci. Pomimo sporej różnicy wieku zostali parą. Niestety dziś po dziesięciu latach małżeństwa są w separacji. Jeśli para zdecyduje się na rozwód, majątek Abramowicza wart ponad 11 miliardów dolarów zostanie podzielony, a Daria Żukowa będzie miała szansę zostać „najbogatszą singielką” Rosji.

 

Zobacz: Johnny Depp, Madonna, Tom Cruise. Rozstania z małżonkami kosztowały ich sporo! Ile i kogo najwięcej?

 

Romanse Romana Abramowicza

 

Przez długi czas nikt tak naprawdę nie wiedział, że Roman Abramowicz i Daria Żukova są razem. Ich domniemany związek potwierdziła… ciąża Darii. „Dasza nawet teraz wygląda jak drobinka. W ogóle nie widać brzucha”, opowiadały jej przyjaciółki, gdy Żukova była w szóstym miesiącu ciąży. Jak się poznali? Był rok 2005, Roman wraz z obecną żoną Iriną Malandiną, zorganizowali imprezę we Francji. Dasza przyjechała tam wraz z ojcem Aleksandrem, partnerem biznesowym Abramowicza. Już kilka tygodni później Dasza i Roman widywani byli razem. Ona rozwijała wówczas swoją firmę modową Kova & T, on zajmował się pomnażaniem majątku. Gdy pojawiły się pierwsze doniesienia o ich romansie, Abramowicz zaprzeczył: „Daria to bliska przyjaciółka rodziny. Znamy się od lat”, mówił, ale nikogo to nie przekonało.

 

Media bacznie śledziły każdy ich ruch. W 2006 roku Irina Abramowicz złożyła pozew o rozwód. Główny powód - niewierność męża. Wówczas wszystko stało się jasne. Media szalały - pisano o kryzysie wieku średniego, o krzywdzie, jaką wyrządził dzieciom i o nowym związku z młodszą o czternaście lat Darią. Co ciekawe, przed skandalem ostrzegał Abramowicza sam Władimir Putin, prosząc, by przyjaciel uszanował dobro rodziny. Miliarder wziął sobie jego słowa do serca i przez kolejne miesiące rzadko pokazywał się razem z nową ukochaną publicznie. Jego małżeństwa z Iriną nie dało się uratować. Według nieoficjalnych źródeł rozwód kosztował miliardera prawie dwa miliardy funtów, ale była to cena, którą Abramowicz był w stanie ponieść za cenę miłości.

 

Polecamy: Scarlett Johansson i Romain Dauriac rozwodzą się po dwóch latach małżeństwa. Dlaczego?​

 

Związek Romana Abramowicza i Darii Żukovej


Wielu zastanawiało się, czy Roman Abramowicz i Daria Żukowa w ogóle są razem. Zakochanych wydał jednak sam ...ojciec Daszy, który nie był zbyt szczęśliwy z wyboru córki. Para zaczęła wychodzić z ukrycia. Ona chodziła z nim na mecze drużyny Chelsea, która do niego należy, on towarzyszył jej podczas oficjalnych bankietów. Mówiono, że stanowią dziwną parę: „Dasza nie zachowuje się jak dwudziestoparolatka. Jest dużo dojrzalsza, poważna. Skupiona i rzeczowa. W towarzystwie właściwie nie rozmawia z Romanem. Możliwe, że wynika to z jego olbrzymiej nieśmiałości”, mówiła Anna Mikhailova z „The Sunday Times”. Pojawiły się plotki, że dziewczyna jest z nim tylko dla pieniędzy. Faktycznie, Roman Abramowicz zapewnił jej iście bajkowe życie, dając jej wszystko, o czym tylko mogłaby zamarzyć. Niewielu jednak wie, że dla Darii to nic nowego.

 

Kim jest Daria Żukova?

 

Sama pochodzi z bogatej rodziny. Kończyła prestiżowe szkoły w Anglii i Stanach. Jej angielski ma perfekcyjny akcent. Ludzie są zdziwieni, kiedy mówi, że urodziła się w Moskwie. Ojciec zapewniał jej także fundusze na kolejne projekty. Pomógł wystartować z biznesem, a potem sama odcięła pępowinę”, opowiadała o niej Aliona Doletskaja, naczelna rosyjskiej edycji Vogue’a. Trzeba przyznać, że swój potencjał w pełni wykorzystała. Początkowo pracowała jako fotomodelka, później spełniała się jako projektantka modowa. W 2008 roku jej działalność docenił Vogue, który zaliczył Żukową do dziesiątki najelegantszych kobiet świata. W międzyczasie Daria założyła Centrum Kultury Współczesnej „Garage”, a także magazyn o tej samej nazwie. Oba jej biznesy odniosły spektakularny sukces. Gdyby tego było mało, Żukowa od kilku lat prowadzi serwis plotkarski Spletnik.ru, ale przede wszystkim wspiera rozwój sztuki. Jeden z brytyjskich magazynów umieścił ją nawet w rankingu stu najbardziej wpływowych ludzi świata kultury. 

 

Polecamy także:  TYLKO U NAS! Joanna Krupa już po rozwodzie z mężem. Znamy szczegóły sprawy

 

Rozwód Romana Abramowicza i Darii Żukowej

 

Roman podziwiał ją za energię i odwagę w dążeniu do celu, ona jego za wytrwałość i umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach na rynku finansowym. W ich związku jak do tej pory pieniądze miały drugorzędne znaczenie. To może teraz ulec zmianie, ponieważ para ogłosiła, że jest w separacji. „Podjęliśmy tę trudną decyzję, ale pozostajemy przyjaciółmi, rodzicami i partnerami we wspólnie podjętych przed laty biznesach”, informują w oświadczeniu. Para zamierza wspólnie wychowywać dwójkę swoich dzieci, siedmioletniego syna Aarona Alexandra i czteroletnią córkę, Leah Lou. Czy uda im się odbudować związek? Wielu twierdzi, że skoro przez prawie cztery lata udało im się utrzymać związek w tajemnicy, to podanie do mediów takiej informacji jest jednoznaczne z rozwodem. Jeśli tak, to o Darii usłyszymy jeszcze nie raz, w końcu niebawem zostanie najsłynniejszą i najbogatszą rozwódką w historii. 

 

Polecamy: Jennifer Garner i Ben Affleck razem na wakacjach. To najszczęśliwsza rozwiedziona para na świecie!

 

Daria Żukowa
Fot. East News

Daria Żukowa
Fot. East News

Daria Żukowa i Roman Abramowicz, rozwód Abramowicza
Fot. East News

 

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?