Donatan komentuje dotykanie Edyty Górniak po pośladkach na festiwalu w Opolu
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Edyta Górniak ujawniła potworne oblicze Donatana! Diwa nie kryje emocji

„Pisał od mnie takie wiadomości, że gdybym je opublikowała, byłby spalony”

Konrad Szczęsny 10 sierpnia 2019 06:21
Donatan komentuje dotykanie Edyty Górniak po pośladkach na festiwalu w Opolu
Fot. East News

Rok temu Polską wstrząsnął skandal, który rozegrał się za kulisami festiwalu w Opolu. Wówczas to Edyta Górniak spoliczkowała kontrowersyjnego producenta, Donatana, wielokrotnie oskarżanego o seksizm i mizoginię. Wcześniej mężczyzna opuścił swoją dłoń na pośladki artystki, gdy pozowali razem do zdjęć. Po ponad roku diwa powróciła do tych bolesnych wspomnień i ujawniła bulwersujące oblicze autora hitu „My Słowianie”!

Edyta Górniak o spoliczkowaniu Donatana i utworze Andromeda

Mimo że Donatan z właściwym sobie lekceważeniem starał się przekonać media i opinię publiczną, że jego wybryk był tylko niewinnym żartem, internauci niemal jednogłośnie poparli Edytę Górniak i wyrazili oburzenie zachowaniem producenta. Dla diwy wspomnienia związane ze skandalem są na tyle bolesne, że nie wykonuje już publicznie utworu Andromeda, który nagrała wraz z muzykiem.

„Przestałam śpiewać Andromedę, chociaż bardzo lubiłam ten utwór i wspólnie z Cleo przegadywałyśmy ten utwór wiele razy, właściwie został napisany pod wpływem naszych rozmów. Po sytuacji w Opolu straciłam zupełnie szacunek do Donatana. I przez to ten utwór przestał mieć dla mnie pozytywną energię”, zwierzyła się artystka w rozmowie z Faktem.

Zdradziła również bulwersujące kulisy współpracy z producentem w studio! Przyznaje, że już na etapie prac nad piosenkę miała kilka razy ochotę odwrócić się na pięcie i wyjść z miejsca, w którym nagrywała wokale.

„I nigdy do tej pory o tym nie mówiłam, ale ta współpraca była bardzo trudna. On potrafi być bardzo zabawnym człowiekiem, natomiast jest także potwornie trudny, dlatego, że nie szanuje kobiet. Ta praca w studio udała się tylko dlatego, że ja pokochałam ten utwór i dlatego, że był z nami reżyser dźwięku, który łagodził atmosferę. Ta atmosfera była dla mnie tak ciężka, że kilka razy chciałam wyjść ze studia. On jest bardzo bezpośredni w komplementowaniu kobiet i być może są kobiety, które to lubią, natomiast ja nie jestem przyzwyczajona, że ktoś, z kim nie mam osobistych relacji, jest tak bezpośredni”, ujawniła diwa.

Edyta Górniak o współpracy z Donatanem

Okazuje się, że Donatan próbował już wcześniej podrywać artystkę w sposób wątpliwy etycznie.

„Bardzo źle przyjął to, że nie chciałam mu dać swojego numeru telefonu, był wręcz obrażony. Pisał więc na Instagramie takie wiadomości, że gdybym je opublikowała, to on byłby spalony”, twierdzi Edyta Górniak.

Dodała także, że nigdy nie przeprosił jej za to, co zrobił w trakcie festiwalu w Opolu. Co według artystki było powodem jego skandalicznego zachowania?

„On to zrobił w miejscu publicznym, bo myślał, że uda mu się to, co nie udało mu się w studio. I to było na tyle bezczelne i brudne, że cała muzyka się za tym schowała. Dlatego ja już nie chcę śpiewać tego utworu, mimo że fani go bardzo lubią. Może minie trochę czasu i wrócę do tego utworu, ale na razie nie będę śpiewać „Andromedy”, deklaruje diwa  

Donatan i Edyta Górniak w trakcie zeszłorocznego festiwalu w Opolu:

Edyta Górniak spoliczkowała Donatana na festiwalu w Opolu
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDA GESSLER o tym, jak mała Nena – „wnuczka jak z bajki”, córka Lary, odmieniła jej życie. Skandalistka PARIS HILTON – seksnagrania, narkotykowe i alkoholowe ekscesy, liczni kochankowie i… czwarte zaręczyny. ANDRZEJ KOSMALA o KRZYSZTOFIE KRAWCZYKU: „Był wojownikiem i walczył do końca”, mówi najbliższy przyjaciel i menedżer zmarłego artysty. EWELINA WOJDYŁO I JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI – „Niebezpiecznie oczytana polonistka” i autor kultowej powieści „Samotność w sieci” zdradzają kulisy swojej miłości. W cyklu EXTRA: Wizjoner street artu, antyartysta, którego prace kosztują krocie, niczym współczesny Zorro zawładnął zbiorową wyobraźnią. Jednym słowem BANKSY.