Olga Figaszewska 22 sierpnia 2017 10:00
1/6
Anja Rubik, gwiazdy nago
Copyright @Instagram
1/6

Anja Rubik jest mistrzynią w przełamywaniu mitów. Kiedy pojawia się tabu, zaczynają się problemy”, mówiła nam kilka lat temu. Ona decyduje się na przekraczanie pewnych granic. Odważne zdjęcie Anji Rubik znów wywołało kontrowersje!

 

Zobacz też: „No ocean, no oxygen, no life.” Anja Rubik odpoczywa na Malediwach i mówi o zanieczyszczeniu oceanów

 

Anja Rubik nago

Anja Rubik w swoim ciele czuje się komfortowo i nagości nie odbiera jako przejawu wulgarności.Przecież nagość dla modelki jest czymś absolutnie naturalnym. A branża wielkiej mody właśnie na niej bazuje. Chociaż jej konto blokowano już kilkanaście razy, modelka się nie zniechęca. Na Instagramie publikuje kolejne, naturalnie zmysłowe sesje zdjęciowe. Głośno było o teledysku Mary Komasy „Lost Me”, gdzie wystąpiła zupełnie naga.

 

 

 

Ale to najnowsze zapiera dech w piersiach! Jego autorem jest Anthonio Vaccarello, przyjaciel modelki i słynny projektant mody. Para obecnie przebywa na Balearach (zachodnia część Morza Śródziemnego), w gdzie w pełni korzystają z uroków lata. Naga Anja skąpana w słońcu, leży na dmuchanym materacu w kształcie pączka (To trzecie zdjęcie w naszej galerii!)!

 

Zobacz także: Sesja, która powstała z miłości do mody. Supermodelka Anja Rubik prezentuje wiosenne trendy

 

Nagość dla Anny Rubik jest..

„Czymś najbardziej naturalnym na świecie”, odpowiada Anja. „Nago, przed odpowiednim fotografem, który złapie to tak, że współgra z moją estetyką piękna, zawsze czuję się dobrze, nie wstydzę się. Możliwe, że wynika to z tego, że wychowałam się w domu, gdzie nagość nie była niczym dziwnym. Nie to, że wszyscy chodziliśmy nago po domu, ale nie był to żaden problem. Oczywiście pewność siebie przyszła z wiekiem, wypracowałam ją w sobie. Najlepiej czuję się teraz, gdy wewnętrznie dojrzałam jako kobieta”, wyznała w rozmowie dla VIVY! Mody w 2014 roku. Anja uważa, że „ciało jest czymś pierwotnym, a nagość jedyną sytuacją, kiedy naprawdę jesteśmy sobą”. A ubrania stwarzają jedynie barierę, która służy nam po to by inni widzieli nas w taki sposób, jakimi każdy z nas chciałby być.

 

Co jeszcze Anja Rubik zdradziła na temat nagości? Zobaczcie te zmysłowe zdjęcia (zwłaszcza nr 3!). Zapraszamy go galerii!

 

Zobacz też: „Nagość jest jedyną sytuacją, kiedy naprawdę jesteśmy sobą”. Anja Rubik i Joanna Krupa szokują
 

2/6
Anja Rubik
Copyright @Instagram/Anja Rubik
2/6

VIVA! MODA: Czym jest dla ciebie nagość?
ANJA RUBIK: Czymś najbardziej naturalnym na świecie. Bardzo rzadko robię sesje bielizny, bo w bieliźnie czuję się na zdjęciach niekomfortowo. Nago, przed odpowiednim fotografem, który złapie to tak, że współgra z moją estetyką piękna, zawsze czuję się dobrze, nie wstydzę się. Możliwe, że wynika to z tego, że wychowałam się w domu, gdzie nagość nie była niczym dziwnym. Nie to, że wszyscy chodziliśmy nago po domu, ale nie był to żaden problem. Kiedy zaczęłam robić pierwsze zdjęcia nago, nie miałam obaw, że rodzice się obrażą. Oczywiście pewność siebie przyszła z wiekiem, wypracowałam ją w sobie. Najlepiej czuję się teraz, gdy wewnętrznie dojrzałam jako kobieta. Uważam, że ciało jest czymś bardzo pięknym i ciągle dziwi mnie podejście do niego w Stanach. Kiedyś miałam sesję na plaży w Miami.

 

Polecamy też: Anja Rubik broni prawa do aborcji! Zobacz, co napisała w mocnym liście do Beaty Szydło

 

3/6
Anja Rubik, gwiazdy nago
Copyright @Instagram
3/6

Pozowałam w długiej spódnicy, z biżuterią wokół szyi, ale topless. Przechodziła jakaś kobieta i nagle zaczęła na nas krzyczeć, wezwała policję. Policjanci kazali nam się zwinąć z plaży. Ta kobieta wykrzykiwała: „Co by było, gdyby mój ośmioletni syn to zobaczył?!”. Myślałam potem, że chyba jednak nic złego by się nie stało, nie sądzę, by został skrzywdzony do końca życia. Tym bardziej, że prawdopodobnie na co dzień  w internecie i w telewizji ogląda wiele gorszych rzeczy. Nie mogę zrozumieć, dlaczego nieprzyzwoite mają być piersi, a przyzwoite jest ucinanie głów, które bez kłopotu można wszędzie zobaczyć.

 

 Zobacz także: Sesja, która powstała z miłości do mody. Supermodelka Anja Rubik prezentuje wiosenne trendy

 

Zobacz też: „Nagość jest jedyną sytuacją, kiedy naprawdę jesteśmy sobą”. Anja Rubik i Joanna Krupa szokują

4/6
Anja Rubik
Copyright @Instagram/Anja Rubik
4/6

Kiedy ostatnio ktoś zrobił fotomontaż mojej sesji dla francuskiego „Vogue’a” ze zdjęciami więźniów Auschwitz, nikt nie wyrzucił tego z Instagrama. A przecież było to szalenie obraźliwe, nawet nie dla mnie, ale dla tych ludzi, dla ofiar zagłady, ich rodzin! Moje konto blokowano tymczasem dwa razy za to, że pokazałam sutki. Z jednej strony jest więc pruderia, z drugiej pornografia i wulgarność. Rezultat jest taki, że kobiety wpadają w kompleksy, bo nie wiedzą, że ciało nigdy nie jest idealne – oglądają w gazetach wyretuszowane zdjęcia i dążą do sztucznie stworzonego ideału piękna. Wszędzie tam, gdzie pojawia się tabu, zaczynają się problemy. Kiedy pracowałam nad „25 Magazine”, przejrzałam setki magazynów z lat 60. i 70. Wtedy podejście do seksu, do nagości było zdrowsze, lżejsze. Teraz, mam wrażenie, cofnęliśmy się. Nie wiem, dlaczego. Ciało jest przecież czymś pierwotnym, a nagość jedyną sytuacją, kiedy naprawdę jesteśmy sobą. Ubrania stwarzają barierę, są naszą zbroją, którą nakładamy po to, by inni widzieli nas takich, jacy chcielibyśmy być.

 

 Zobacz także: Sesja, która powstała z miłości do mody. Supermodelka Anja Rubik prezentuje wiosenne trendy

 

Zobacz też: „Nagość jest jedyną sytuacją, kiedy naprawdę jesteśmy sobą”. Anja Rubik i Joanna Krupa szokują

5/6
Anja Rubik
Copyright @Instagram/Anja Rubik
5/6

Ty wspierasz, a twoi polscy followersi na Instagramie piszą, że jesteś za chuda, brzydko wyglądasz i co to za próżność, żeby nie pokazywać się dwa razy w tym samym ubraniu. Nie wkurza cię to?


Różnie. Zależy od tego, w jakim akurat jestem momencie, w jakim nastroju. Czasem w ogóle tego nie czytam. Jeśli czytam, to czasem mnie zaboli, czasem się pośmieję, a czasem nie robi wrażenia. Mam dość ciągłego zarzucania mi anoreksji. Jestem szczupła, a kiedy dużo pracuję, tracę na wadze, ale nie mam anoreksji. To poważna choroba, każdy, kto cokolwiek o niej wie, powinien też wiedzieć, że z nią nie mogłabym żyć w tym tempie. Najprostsza rzecz na świecie to krytyka, łatwiej jest kogoś nienawidzić, niż wesprzeć. Niestety, te komentarze wypisują przeważnie ludzie, którzy mają kompleksy, nie czują się ze sobą komfortowo, mało robią w życiu. Wierzę, że negatywna energia wraca do ludzi. Więc w sumie to oni są w gorszej sytuacji, bo kiedyś do nich wróci.

 

 

Zobacz też: Półnagie modelki wywołują skandal na Festiwalu w Wenecji. Pamiętacie inne słynne „nagie sukienki"?

6/6
Anja Rubik
Copyright @Instagram/Anja Rubik
6/6
TAGI #Anja Rubik

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.