Anja Rubik, main topic
Fot. PAOLA KUDACKI
O TYM SIĘ MÓWI

Anja Rubik broni prawa do aborcji! Zobacz, co napisała w mocnym liście do Beaty Szydło

Damian Duda 15 lutego 2017 13:19
Anja Rubik, main topic
Fot. PAOLA KUDACKI

Ten zakaz uderzy we mnie, w Ciebie, w nasze rodziny’’, zaapelowała Anja Rubik na swoim Instagramie. Modelka, choć nie mieszka na stałe w Polsce, czynnie wspiera Polki w walce o swoje prawa. W październiku ubiegłego roku Rubik pojawiła się przed Ambasadą RP w Paryżu. Modelka wzięła udział w Czarnym proteście’’. Tym samym zsolidaryzowała się osobami, które wyszły na ulice polskich miast, żeby okazać swój sprzeciw wobec planowanemu zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Absolutnie nie jestem za aborcją, ale pojawiają się różne, bardzo drastyczne sytuacje, w których kobiety powinny mieć do niej dostęp powiedziała Rubik w trakcie paryskiej manifestacji.

 

Zobacz też: Dzisiaj Czarny Poniedziałek! Zobacz, które gwiazdy wspierają Polki!

Modelka ponownie zabrała głos. Anja Rubik zwróciła się bezpośrednio do Beaty Szydło. Modelka chce, żeby polska premier stanęła w obronie polskich kobiet.

 

 

The proposal to completely ban abortion including pregnancy from rape, pregnancy when a women's life is endangered, fetus deformation is back on the table and it's in the hands of our prime minister! I am encouraging Polish women to write letters to her in hope she refuses to sign !!! She has 30 days to mąkę up Her mind!!!! 🇵🇱🇵🇱🇵🇱 W Sejmie leży kolejna propozycja całkowitego zakazu aborcji. Pomysłodawcy chcą odmówić kobietom prawa do przerywania ciąży pochodzącej z gwałtu lub kazirodztwa, ciąży z płodem z głęboko uszkodzonym oraz takiej, która zagraża zdrowiu kobiety. Planują też karać za sprzedawanie lub udostępnianie części środków antykoncepcyjnych. Komisja sejmowa zagrała na zwłokę; zamiast propozycję odrzucić lub zaakceptować, przekazała ją do premierki Szydło. Ma ona 30 dni na odpowiedź. W tym czasie środowiska anti-choice mobilizują parafian do pisania listów naciskających premierkę na odebranie kobietom resztki praw do decydowania o swoim życiu. Teraz NASZA kolej! Ten zakaz uderzy we mnie, w Ciebie, w nasze rodziny. Nie pozwólmy, aby głosy fanatyków były jedynymi, o których dowie się Beata Szydło. Zalejmy jej kancelarię naszymi apelami. Napiszmy premierce jak niebezpiecznie jest być kobietą w Polsce. Jak to jest urodzić noworodka niezdolnego do samodzielnego przeżycia kilku dni. Jak to jest samotnie zajmować się niepełnosprawnym dzieckiem. Jak to jest zostać nastoletnią mamą, bo ktoś dorosły wykorzystał cię seksualnie. Jak to jest stawiać czoła sytuacji, w której możesz umrzeć i osierocić swoje dzieci. Jak to jest szukać w całym mieście antykoncepcji doraźnej po tym, jak zostałaś skrzywdzona. Te historie mogą dotyczyć każdej z nas, ale czy Pani Beata Szydło zdaje sobie z tego sprawę? Napisz do Premierki! List zaadresuj tak: Sz. P. Beata Szydło Kancelaria Prezesa Rady Ministrów Aleje Ujazdowskie 1/3 00-001 Warszawa Przed wysłaniem zrób zdjęcie i wrzuć je Na social. Zachęć kolejne kobiety do pisania! @dziewuchy_dziewuchom

Post udostępniony przez Anja Rubik (@anja_rubik)

 

Czarny Protest

Ogólnopolski strajk kobiet, który jest odpowiedzią na głosowanie posłów ws. ustawy o bezwzględnym zakazie aborcji. Według planowanych przepisów kobieta decydująca się usunąć ciążę mogła liczyć na 5 lat kary pozbawienia wolności. Natomiast gwałciciel na karę zaledwie 6 miesięcy.


Za życiem’’

Na początku listopada ubiegłego roku Sejm uchwalił ustawę Za życiem’’. Projekt zakłada m.in. 4 tys. jednorazowego świadczenia (bez wcześniejszego przedstawienia swoich dochodów) dla kobiety, która zdecydowała się urodzić nieuleczalnie chore dziecko. Dodatkowo rodzina może liczyć na opiekę hospicjum i lekarzy – bez kolejki.

 

Przeczytaj też: „Gdy kobieta jest atrakcyjna, przeraża jeszcze bardziej”. Dlaczego mężczyźni boją się Anji Rubik?

 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.