Co robił 24h przed śmiercią Chester Bennington, wokalista Linkin Park?
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Jak wyglądały ostatnie godziny życia wokalisty Linkin Park? Zobaczcie poruszający film z tragicznie zmarłym Chesterem Benningtonem

Konrad Szczęsny 20 września 2017 21:00
Co robił 24h przed śmiercią Chester Bennington, wokalista Linkin Park?
Fot. Getty Images

Jak wyglądały ostatnie chwile życia Chestera Benningtona, wokalisty Linkin Park, który w lipcu tego roku popełnił samobójstwo? Światło dziennie ujrzał filmik, na którym legendarny muzyk bawi się w towarzystwie swoich dzieci. Fani zespołu oraz internauci są niezwykle poruszeni tym nagraniem!

 

Polecamy też: Koszmarny występek członka zespołu Linkin Park. Chciał zarobić na śmierci wokalisty grupy

 

Telinda Benningtona, żona Chestera Benningtona, o depresji lidera Linkin Park

 

Wdowa po wokaliście Linkin Park opublikowała na Twitterze wzruszający filmik, na którym jej tragicznie zmarły mąż bawi się i śmieje w towarzystwie ich dzieci: 11-letniego Tylera i 6-letnich bliźniaczek Lilly i Lilii, próbując różnych rodzajów słodyczy. Telinda Bennington zamieściła go w sieci ku przestrodze, aby pokazać, jak podstępną i nieobliczalną chorobą jest depresja.

„To będzie najbardziej osobisty tweet, jaki kiedykolwiek opublikowałam. Chcę pokazać, że depresja nie ma jednej twarzy ani humoru. Tak wygląda depresja na 36 godzin przed śmiercią. Kochał nas tak bardzo i my go kochaliśmy”, podpisała nagranie wdowa po Chesterze Benningtonie.

 

 

Polecamy też: Czy Chester Bennington został zamordowany? Nowe fakty w sprawie śmierci wokalisty Linkin Park zaszokowały jego fanów

 

Samobójstwo Chestera Benningtona, wokalisty Linkin Park. Przyczyny śmierci muzyka

 

Chester Bennington popełnił samobójstwo 20 lipca 2017 roku w swojej luksusowej posiadłości Palos Verdes Estates w hrabstwie Los Angeles. Co popchnęło go to tak dramatycznej decyzji? Z jednej strony mówi się, że wszystkiemu winne były długoletnie zmagania z depresją i uzależnieniami. Z drugiej data, którą wokalista Linkin Park wybrał, by targnąć się na swoje życie, nie jest przypadkowa: to dzień urodzin Chrisa Cornella, wokalisty Soundgarden, z którym Bennington przyjaźnił się od lat, a który także popełnił samobójstwo, tyle że dwa miesiące wcześniej, kilka godzin po koncercie. Dla Chestera był to ogromny cios.  Pojawiły się także teorie spiskowe, że za samobójstwem lidera Linkin Park stała pedofilska siatka, działająca w Hollywood, na której istnienie legendarny wokalista posiadał niezbite dowody i miał je podobno wkrótce ujawnić. Spekulacje te nie zostały jednak w żaden sposób potwierdzone.

 

Polecamy też: To koniec Linkin Park? Po śmierci wokalisty grupy fani drżą o dalsze losy zespołu, a muzycy oświadczyli, że...

 

Depresja - gdzie szukać pomocy, jak sobie z nią radzić?

 

Telinda Bennington apeluje, by nie lekceważyć depresji, gdyż jest to podstępna i nieobliczalna choroba, która z dnia na dzień lub z godziny na godzinę obezwładnia cierpiącą na nią osobę. Tak właśnie było w przypadku lidera Linkin Park. W Polsce działają jednak organizacje, które starają się nieść natychmiastową pomoc osobom z depresją. Zalicza się do nich m.in. Ośrodek Interwencji Kryzysowej (OIK), który posiada placówki w każdym większym mieście. Oferują one nie tylko pomoc psychologiczną, lecz także prawną i materialną. Część OIK-ów działa 24 godziny na dobę i prowadzi noclegownie. Pomoc jest bezpłatna inie wymaga posiadania ubezpieczenia zdrowotnego!

Warto również nadmienić, że w przypadku poważnych dolegliwości psychicznych, takich jak natarczywe myśli samobójcze, pomoc oferują również szpitale psychiatryczne – jednak jedynie, gdy pacjent ma opłacone ubezpieczenie zdrowotne. 

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123 (czynny codziennie, w godzinach 14.00-22.00). Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży: 116 111.

 

Przeczytaj też: Złamane życie wokalisty Linkin Park, Chestera Benningtona: molestowanie, narkotyki, alkohol, depresja

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.